Radio Białystok | Sport | Mistrz olimpijski Wojciech Nowicki wicemistrzem świata - złoto dla Pawła Fajdka

Mistrz olimpijski Wojciech Nowicki wicemistrzem świata - złoto dla Pawła Fajdka

autor: Marcin Mazewski

16.07.2022, 22:07, akt. 17.07.2022, 10:56

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok został podczas Lekkoatletycznych Mistrzostw Świata w Eugene wicemistrzem globu w rzucie młotem. Złoto zdobył drugi z Polaków - Paweł Fajdek.

Paweł Fajdek i Wojciech Nowicki, źródło: PAP/EPA, fot. Robert Ghement

Wojciech Nowicki chociaż objął prowadzenie w trzeciej próbie, to przerzucił go rodak Paweł Fajdek (81,98 m), dla którego jest to piąty z rzędu tytuł mistrza świata. Polacy zdobyli dublet.

Brązowy medal zdobył Norweg Eivind Henriksen, który w najlepszej próbie rzucił młotem 80,87 m. Czwarty był Francuz Quentin Bigot - 80,24 m. Piąte miejsce zajął Węgier Bence Halasz, który osiągnął 80,15 m.

Białostoczanin w kolejnych seriach rzucał na odległość - 77,04 m, 80,07 m, 81,03 m, czwartą próbę spalił, w piątej 79,45 i w szóstej zrezygnował z mierzenia rzutu.

Tym samym mistrz olimpijski z Tokio został wicemistrzem świata. Dla Nowickiego jest to czwarty medal podczas czempionatu globu, dotąd miał trzy brązowe krążki.

Polacy w mistrzostwach świata w Eugene zdobyli już trzy medale: złoty i dwa srebrne.

źródło: PAP | red: maj, mak

Płotkarz Podlasia Białystok Damian Czykier przeszedł elimanacje w biegu na 110 metrów przez płotki i awansował do półfinału Lekkoatletycznych Mistrzostw Świata w Eugene.

Jest pierwszy medal - Katarzyna Zdziebło wywalczyła srebro w chodzie na 20 km na MŚ w Eugene

15.07.2022, 23:38

Katarzyna Zdziebło doskonale spisała się na trasie chodu na 20 km podczas Lekkoatletycznych Mistrzostw Świata w Eugene. Polka wywalczyła srebrny medal.

Wojciech Nowicki pierwszym rzutem zapewnił sobie awans do finału na MŚ w Eugene

15.07.2022, 18:18

W eliminacjach rzutu młotem podczas Lekkoatletycznych Mistrzostw Świata w Eugene Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok uzyskał wynik 79,22 m w pierwszej serii i tym samym zapewnił sobie udział w sobotnim (16.07) finale.

Lekkoatleci z Podlaskiego na MŚ w Eugene [terminarz i wyniki]

25.07.2022, 04:53

Pięcioro zawodników z Podlasia startowało w Lekkoatletycznych Mistrzostwach Świata w Eugene (USA).