Radio Białystok | Sport | Damian Czykier z Podlasia Białystok blisko medalu - zajął czwarte miejsce w finale biegu na 110 m ppł

18.07.2022, 04:44, akt. 08:59

Damian Czykier z Podlasia Białystok zajął 4. miejsce w finale biegu na 110 m ppł Lekkoatletycznych Mistrzostw Świata w Eugene. Polak uzyskał czas 13,32 s. Do medalu zabrakło mu 0,15 s.

Damian Czykier, fot. Joanna Szubzda

Białostoczanin awansował do finału z szóstym czasem. W półfinale pobiegł 13,22. W decydującym biegu czas Czykiera to 13,32.

Złoto zdobył Amerykanin Grant Holloway - 13,03, który wyprzedził swojego rodaka Trey'a Cunninghama (13,08 s) i Hiszpana Asiera Martineza (13,17 s).

Damian Czykier jest pierwszym Polakiem w historii lekkoatletyki, który podczas mistrzostw świata wystąpił w finale biegu na 110 metrów przez płotki. W 1997 roku do finału awansował Artur Kohutek, ale nie wystartował z powodu kontuzji.

W finale wystartowało sześciu zawodników, bo kontuzji przed decydującym biegiem doznał zawodnik z Jamajki - Parchment, a falstart popełnił reprezentant gospodarzy - Allen.

źródło: IAR | red: wsz, zmj

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok został podczas Lekkoatletycznych Mistrzostw Świata w Eugene wicemistrzem globu w rzucie młotem. Złoto zdobył drugi z Polaków - Paweł Fajdek.

Damian Czykier z Podlasia Białystok w półfinale Mistrzostw Świata w Eugene

16.07.2022, 20:36

Płotkarz Podlasia Białystok Damian Czykier przeszedł elimanacje w biegu na 110 metrów przez płotki i awansował do półfinału Lekkoatletycznych Mistrzostw Świata w Eugene.

Jest pierwszy medal - Katarzyna Zdziebło wywalczyła srebro w chodzie na 20 km na MŚ w Eugene

15.07.2022, 23:38

Katarzyna Zdziebło doskonale spisała się na trasie chodu na 20 km podczas Lekkoatletycznych Mistrzostw Świata w Eugene. Polka wywalczyła srebrny medal.

Wojciech Nowicki pierwszym rzutem zapewnił sobie awans do finału na MŚ w Eugene

15.07.2022, 18:18

W eliminacjach rzutu młotem podczas Lekkoatletycznych Mistrzostw Świata w Eugene Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok uzyskał wynik 79,22 m w pierwszej serii i tym samym zapewnił sobie udział w sobotnim (16.07) finale.

Lekkoatletyczne MŚ - Nowicki: złoty medal olimpijski mnie nie zmienił, jestem dalej taki sam

14.07.2022, 10:40

"Złoty medal olimpijski mnie nie zmienił, jestem dalej taki sam jak wcześniej" - powiedział PAP Wojciech Nowicki, który w Eugene powalczy o pierwszy w karierze tytuł mistrza świata. Miejsce tegorocznego globalnego czempionatu jest według niego kolebką lekkiej atletyki w USA.

Lekkoatleci z Podlaskiego na MŚ w Eugene [terminarz i wyniki]

25.07.2022, 04:53

Pięcioro zawodników z Podlasia startowało w Lekkoatletycznych Mistrzostwach Świata w Eugene (USA).