Radio Białystok | Sport | Polacy z Maksymilianem Klepackim z Podlasia Białystok zajęli ostatnie miejsce w sztafecie 4x400 m

25.07.2022, 04:45, akt. 05:00

Męska sztafeta 4x400 m z Maksymilianem Klepackim z Podlasia Białystok zajęła ostatnie, 9. miejsce w finałowym biegu podczas Lekkoatletycznych Mistrzostw Świata w Eugene. Zwyciężyli Amerykanie przed Jamajczykami i Belgami.

Fotolia.com
Fotolia.com

Polska sztafeta w składzie: Maksymilian Klepacki, Karol Zalewski, Mateusz Rzeźniczak i Kajetan Duszyński uzyskała czas 3:02,51. Wygrali Amerykanie (2:56.17) przed Jamajką (2:58,58) i Belgią (2:58,72).

Był to ostatni polski start na tych mistrzostwach, które biało-czerwoni zakończyli z czterema medali - złotym i trzeba srebrnymi.

Złoty to zasługa Pawła Fajdka w rzucie młotem, w tej samej konkurencji po srebro sięgnął białostoczanin Wojciech Nowicki.

Dwa srebrne w chodzie sportowym zdobyła z kolei Katarzyna Zdziebło - najpierw na 20 kilometrów, a potem na 35.

źródło: IAR | red: wsz

Polacy awansowali do finału sztafety 4x400 m w lekkoatletycznych mistrzostwach świata w Eugene. Biało-czerwoni zajęli trzecie miejsce w drugim biegu eliminacyjnym.

Chodziarka Katarzyna Zdziebło z drugim srebrnym medalem na MŚ w Eugene

22.07.2022, 18:00

Katarzyna Zdziebło wywalczyła drugi medal na Lekkoatletycznych Mistrzostwach Świata w Eugene.

Dobra wiadomość dla kibiców - Wojciech Nowicki wystartuje na ME w Monachium [rozmowa]

22.07.2022, 13:05

Wicemistrz świata z Eugene młociarz Wojciech Nowicki jednak wystartuje w Lekkoatletycznych Mistrzostwach Europy.

Wojciech Nowicki [wideo]

22.07.2022, 16:38

"Troszeczkę zabrakło do pierwszego miejsca, ale wiadomo - taki jest sport. Złoty medal jest tylko jeden, a jest wielu chętnych" - mówi Wojciech Nowicki.

Maria Andrejczyk kończy udział w MŚ na eliminacjach rzutu oszczepem

21.07.2022, 05:24

Maria Andrejczyk nie awansowała do finału rzutu oszczepem w lekkoatletycznych mistrzostwach świata w Eugene. W eliminacjach wicemistrzyni olimpijska z Tokio osiągnęła dopiero 21. rezultat - 55,47 m.