Radio Białystok | Wiadomości | Polacy awansowali do finału sztafety 4x400 m - wśród nich Maksymilian Klepacki z Podlasia Białystok

24.07.2022, 10:21, akt. 10:31

Polacy awansowali do finału sztafety 4x400 m w lekkoatletycznych mistrzostwach świata w Eugene. Biało-czerwoni zajęli trzecie miejsce w drugim biegu eliminacyjnym.

Maksymilian Klepacki, Karol Zalewski, Mateusz Rzeźniczak i Kajetan Duszyński osiągnęli czas 3.02,51. Polacy zostali wyprzedzeni przez Belgów (3.01,96) i Czechów (3.02,42), którzy poprawili rekord kraju.

- Nie można powiedzieć, że ten bieg był bardzo łatwy. Szczególnie patrząc na to, że biegliśmy na pierwszym torze, a na drugim nie było zespołu. Już ta duża przerwa powodowała pewien problem na pierwszej zmianie, bo to utrudnia orientację. Z boku może i wyglądało to fajnie, ale my wiemy, że nie jesteśmy w najlepszej dyspozycji - mówi Karol Zalewski.

Zalewski przyznał, że jest pewna stabilizacja w sztafecie 4x400 m po dość trudnych ostatnich latach. W igrzyskach olimpijskich Polacy zajęli piąte miejsce, a teraz znów są w finale globalnej imprezy.

Awans do finału wywalczyło osiem sztafet - po trzy najszybsze z każdego biegu oraz dwie z najlepszymi czasami.

Oprócz Polaków w finale wystartują Amerykanie, Japończycy, Jamajczycy, Belgowie, Czesi, Francuzi oraz reprezentanci Trynidadu i Tobago.

Finałowy bieg męskich sztafet 4 × 400 m rozpocznie się w poniedziałek (25.07) o godz. 4.35 czasu polskiego.

źródło: Opr. na podst. PAP | red: mark

Katarzyna Zdziebło wywalczyła drugi medal na Lekkoatletycznych Mistrzostwach Świata w Eugene.

Dobra wiadomość dla kibiców - Wojciech Nowicki wystartuje na ME w Monachium [rozmowa]

22.07.2022, 13:05

Wicemistrz świata z Eugene młociarz Wojciech Nowicki jednak wystartuje w Lekkoatletycznych Mistrzostwach Europy.