Radio Białystok | Sport | Wojciech Nowicki zajął drugie miejsce podczas Memoriału Kamili Skolimowskiej

Wojciech Nowicki zajął drugie miejsce podczas Memoriału Kamili Skolimowskiej

6.08.2022, 15:51, akt. 16:16

Reprezentant Podlasia Białystok Wojciech Nowicki zajął drugie miejsce w konkursie rzutu młotem podczas Memoriału Kamili Skolimowskiej w Chorzowie, który w tym roku pierwszy raz zaliczany jest do prestiżowego cyklu Diamond League.

Wojciech Nowicki, fot. Joanna Szubzda

Wojciech Nowicki w czwartej próbie osiągnął 79,19 m

Zwyciężył Paweł Fajdek, który uzyskał wynik 81,27 m, co jest nowym rekordem Diamentowej Ligi.

Trzecim wynikiem 78,83 m był Francuz Quentin Bigot, a na czwartej pozycji uplasował się Norweg Eivind Henriksen - 78,48 m.

Konkurs pań wygrała Andersen. Mistrzyni globu najlepszy wynik uzyskała w szóstej próbie - 75,76 m. Drugie miejsce zajęła jej rodaczk Janee Kassanavoid - 74,89.

Trzecia na Stadionie Śląskim była Kopron, która w pierwszym rzucie posłała młot na odległość 70,37 m. Brązowa medalistka olimpijska z Tokio w dalszej części konkursu nie poprawiła tego rezultatu.

Na czwartej pozycji została sklasyfikowana Rumunka Bianca Florentina Ghelber, która uzyskała 69,65 m.

źródło: PAP | red: sk

Męska sztafeta 4x400 m z Maksymilianem Klepackim z Podlasia Białystok zajęła ostatnie, 9. miejsce w finałowym biegu podczas Lekkoatletycznych Mistrzostw Świata w Eugene. Zwyciężyli Amerykanie przed Jamajczykami i Belgami.

Dobra wiadomość dla kibiców - Wojciech Nowicki wystartuje na ME w Monachium [rozmowa]

22.07.2022, 13:05

Wicemistrz świata z Eugene młociarz Wojciech Nowicki jednak wystartuje w Lekkoatletycznych Mistrzostwach Europy.

Wojciech Nowicki [wideo]

22.07.2022, 16:38

"Troszeczkę zabrakło do pierwszego miejsca, ale wiadomo - taki jest sport. Złoty medal jest tylko jeden, a jest wielu chętnych" - mówi Wojciech Nowicki.