Radio Białystok | Sport | Wojciech Nowicki mistrzem Europy w rzucie młotem!

Wojciech Nowicki mistrzem Europy w rzucie młotem!

autor: Barbara Sokolińska

18.08.2022, 22:00, akt. 19.08.2022, 14:39

Białostoczanin Wojciech Nowicki wywalczył w Monachium tytuł mistrza Europy w rzucie młotem. Zawodnik Podlasia Białystok obronił tytuł zdobyty przed czterema laty w Paryżu.

Wojciech Nowicki, fot. Joanna Szubzda

Wojciech Nowicki w piątej serii osiągnął najlepszy w tym roku wynik na świecie - 82,00. Białostoczanin wyprzedził Bence Halasza, który wcześniej poprawił rekord życiowy na 80,92.

Ostatecznie Węgier zajął drugie miejsce, a brązowy medal wynikiem 79,45 wywalczył Norweg Eivind Henriksen.

Paweł Fajdek, który w lipcu w Eugene po raz piąty z rzędu triumfował w mistrzostwach świata, zajął tym razem czwarte miejsce.

- Szkoda, że Pawła zabrakło na podium, bo fajnie byłoby po raz kolejny na nim razem stanąć i podtrzymać tradycję, którą zapoczątkowaliśmy. Mam nadzieję, że w przyszłym roku powtórzymy ten sukces w mistrzostwach świata. Jest kolejny medal dla Polski i kolejny medal w mojej karierze. Dobrze się czułem i w sumie nie spodziewałem się, że tyle rzucę. Podszedłem do tych zawodów jak do treningu. Może to był klucz do sukcesu, bo w mistrzostwach świata chciałem się bardzo dobrze zaprezentować i nie wyszło tak, jak powinno  - powiedział Wojciech Nowicki.

Wojciech Nowicki obronił tytuł mistrza Europy, który wywalczył cztery lata temu w Berlinie.

źródło: Opr. na podst. PAP | red: bs, mark, sk

Paweł Fajdek i Wojciech Nowicki dostali się do finału rzutu młotem w lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Monachium.

Wojciech Nowicki zajął drugie miejsce podczas Memoriału Kamili Skolimowskiej

6.08.2022, 15:51

Reprezentant Podlasia Białystok Wojciech Nowicki zajął drugie miejsce w konkursie rzutu młotem podczas Memoriału Kamili Skolimowskiej w Chorzowie, który w tym roku pierwszy raz zaliczany jest do prestiżowego cyklu Diamond League.

Dobra wiadomość dla kibiców - Wojciech Nowicki wystartuje na ME w Monachium [rozmowa]

22.07.2022, 13:05

Wicemistrz świata z Eugene młociarz Wojciech Nowicki jednak wystartuje w Lekkoatletycznych Mistrzostwach Europy.