Radio Białystok | Sport | Maciej Stolarczyk: Nie kreowaliśmy sytuacji

Maciej Stolarczyk: Nie kreowaliśmy sytuacji

15.10.2022, 19:54, akt. 22:21

Kolejny bardzo słaby występ Jagiellonii Białystok. Żółto-czerwoni po pucharowej porażce z Lechią Zielona Góra - tym razem przegrali mecz w ekstraklasie z Wartą Poznań 0:2 (0:0). Jagiellonia wciąż nie potrafi wygrać ligowego meczu na wyjeździe.

Maciej Stolarczyk: W naszą grę wdarła się nerwowość

Dla nas to rozczarowujący wynik i nie będę ukrywał, że gra, którą pokazaliśmy, też nas nie zadowala. Po stracie gola nie potrafiliśmy odpowiednio zareagować. W naszą grę wdarła się nerwowość, decyzje które podejmowaliśmy nie były właściwe. Gdzieś ten środowy mecz odbił się na zespole. Porażka w Zielonej Górze w Pucharze Polski (z trzecioligową Lechią 1:3 - PAP) bardzo nas bolała, ale też dziś mieliśmy nowe spotkanie. Liczyłem, że zareagujemy na tę porażkę trochę inaczej. Nie było momentu, którym mógłby być jakimś punktem zaczepienia dla nas, przede wszystkim nie kreowaliśmy sytuacji. Dokonałem zmian dość późno, bo liczyłem, że ci zawodnicy, będą w stanie odmienić losy meczu wykorzystując swoją jakość indywidualną

- powiedział po meczu trener Jagiellonii Białystok Maciej Stolarczyk.

Dawid Szulczek: Długo czekaliśmy na to zwycięstwo u siebie

Długo czekaliśmy na to zwycięstwo u siebie. Dobrze graliśmy od początku, kontrolowaliśmy przebieg spotkania. Dzisiaj w obronie zagraliśmy perfekcyjnie, Jagiellonia nie miała za  dużo okazji, szybko oddalaliśmy zagrożenie od swojej bramki. Mimo, że mecz toczył się na dużej intensywności, potrafiliśmy grać w piłkę. Nie notowaliśmy też niepotrzebnych strat. Myślę, że w tym sezonie  poprawiliśmy grę z piłką przy nodze, zaczynamy pokazywać, że potrafimy  grać na poziomie ekstraklasy. To był chyba nasz najlepszy mecz w tym  sezonie.

Jestem zadowolony z tego, że Jędrek Grobelny poradził sobie w  bramce, bo to zawsze niekomfortowa sytuacja, gdy trzeba wejść w trakcie  meczu. Adrianowi Lisowi odnowił się uraz łydki, z którym tak naprawdę  borykał się od stycznia. Enis Destan i Kajtek Szmyt też pokazali, że  coraz mocniej pukają do pierwszego składu. Ważne dla nas jest też to, że  od 60 minuty w składzie mieliśmy na boisku trzech młodzieżowców, bo to zawsze świadczy o dobrej pracy z młodzieżą

- powiedział po meczu trener Warty Poznań Dawid Szulczek.

Zawodnik Warty Poznań Dawid Szymonowicz po meczu

źródło: PAP | red: mag

Kompromitacja Jagiellonii Białystok w Pucharze Polski [zdjęcia, wideo]

12.10.2022, 16:23

Wielka sensacja w meczu 1/16 Pucharu Polski. 3-ligowa Lechia Zielona Góra wygrała z ekstraklasową Jagiellonią Białystok 3:1 (2:1). Żółto-czerwoni odpadli z pucharowych rozgrywek.

Jagiellonia Białystok remisuje z Wisłą Płock [zdjęcia, wideo]

7.10.2022, 22:27

Piłkarze Jagiellonii Białystok podwyższyli do ośmiu serię meczów ligowych bez porażki. W piątkowy (7.10) wieczór zremisowali z Wisłą Płock 1:1. Gola dla gości w pierwszej połowie strzelił Davo, a po przerwie wyrównał Jesus Imaz.