Radio Białystok | Sport | Kompromitacja Jagiellonii Białystok w Pucharze Polski [zdjęcia, wideo]

Kompromitacja Jagiellonii Białystok w Pucharze Polski [zdjęcia, wideo]

autor: Wojciech Szubzda

12.10.2022, 16:23, akt. 13.10.2022, 09:02

Wielka sensacja w meczu 1/16 Pucharu Polski. 3-ligowa Lechia Zielona Góra wygrała z ekstraklasową Jagiellonią Białystok 3:1 (2:1). Żółto-czerwoni odpadli z pucharowych rozgrywek.

Lechia Zielona Góra - Jagiellonia Białystok, 12.10.2022, fot. Joanna Szubzda

3-ligowcy bardzo szybko objęli prowadzenie. Już w 9. min. Przemysław Mycan pokonał Sławomira Abramowicza. Sędziowie jeszcze sprawdzali, czy piłkarz gospodarzy nie był na spalonym, ale ostatecznie uznali gola.

Radiowy skrót meczu:

Radiowa relacja z całego meczu:

Żółto-czerwoni mogli wyrównać kilka minut później. Jagiellonia miała rzut karny. Do piłki podszedł Martin Pospisil, ale nie trafił do bramki. Futbolówka przeleciała obok słupka bramki gospodarzy.

Gospodarze podwyższyli w 33. min. Po raz drugi Abramowicza pokonał Przemysław Mycan.

Kiedy wydawało się, że gospodarze zejdą do szatni przy prowadzeniu 2:0, Jagiellonia jeszcze raz zaatakowała. Najpierw Cernych przestrzelił obok bramki, a w kolejnej akcji Bartłomiej Wdowik zza pola karnego trafił prosto do sieci rywali i zdobył kontaktową bramkę.

Druga połowa rozpoczęła się po myśli gospodarzy. Już w 47. min. Rafał Ostrowski pokonał Abramowicza i Lechia wyszła na prowadzenie 3:1.

Od 60. min. Jagiellonia coraz ostrzej atakowała, ale brakowało jej szczęścia w wykończeniu akcji. M.in. dwukrotnie w słupek trafiał Jesus Imaz.

Kolejną doskonałą okazję Imaz miał w 69., ale jego strzał z kilku metrów jeszcze lepiej obronił Wojciech Fabisiak. Ostatecznie Jagiellonia przegrała 1:3 i odpadła z Pucharu Polski.

Od tego meczu Jagiellonia rozpoczyna serię spotkań wyjazdowych; po pucharowym czekają ją dwa mecze ligowe na obcych boiskach: z Wartą Poznań i Śląskiem Wrocław. W ostatnich dziewięciu meczach, wliczając spotkanie w 1/32 finału Pucharu Polski z Odrą Opole, białostoczanie nie przegrali.

Wypowiedzi trenerów i piłkarzy po meczu:

Maciej Stolarczyk:

Andrzej Sawicki:

Bartłomiej Wdowik:

Przemysław Mycan:

| red: wsz, zmj

Drużyna Strzelca Białystok z Choroszczy obroniła tytuł mistrza Polski w Retro Lidze. To ogólnopolskie rozgrywki piłkarskie, w której amatorzy odtwarzają przedwojenne drużyny.

Taras Romanczuk: Remis to sprawiedliwy wynik, szanujemy ten punkt i jedziemy dalej

7.10.2022, 23:50

Piłkarze Jagiellonii Białystok podwyższyli do ośmiu serię meczów ligowych bez porażki. W piątkowy (7.10) wieczór zremisowali z Wisłą Płock 1:1. Gola dla gości w pierwszej połowie strzelił Davo, a po przerwie wyrównał Jesus Imaz.

Maciej Stolarczyk: trzeba uszanować ten rezultat, choć apetyty mieliśmy dużo większe

7.10.2022, 23:32

Jagiellonia Białystok remisuje z Wisłą Płock [zdjęcia, wideo]

7.10.2022, 22:27

Dwóch zawodników Jagiellonii w jedenastce kolejki

4.10.2022, 19:55

Taras Romanczuk i Marc Gual z Jagiellonii Białystok znaleźli się w jedenastce ostatniej kolejki piłkarskiej ekstraklasy.

Jagiellonia Białystok wygrywa po dogrywce w pucharowym meczu z Odrą Opole [zdjęcia]

1.09.2022, 18:52

Piłkarze Jagiellonii Białystok awansowali do drugiej rundy Pucharu Polski. Dopiero po dogrywce pokonali 1:0 pierwszoligową Odrę Opole. Jedynego gola strzelił w 96. min. Maciej Bortniczuk.