Radio Białystok | Sport | Jagiellonia Białystok wygrywa po dogrywce w pucharowym meczu z Odrą Opole [zdjęcia]

1.09.2022, 18:52, akt. 2.09.2022, 13:36

Piłkarze Jagiellonii Białystok awansowali do drugiej rundy Pucharu Polski. Dopiero po dogrywce pokonali 1:0 pierwszoligową Odrę Opole. Jedynego gola strzelił w 96. min. Maciej Bortniczuk.

Odra Opole - Jagiellonia Białystok, 1.09.2022, fot. Joanna Szubzda

0:00
0:00
Kibice Jagiellonii Białystok przed meczem z Odrą Opole - relacja Wojciecha Szubzdy | Pobierz plik.

Jaga wygrywa w Opolu

W czwartek (1.09) piłkarze Jagiellonii Białystok przystąpili do pierwszej rundy Pucharu Polski. Wyjazdowym przeciwnikiem Jagiellonii była I-ligowa Odra Opole. Rywale słabo zaczęli rozgrywki, wygrali dwa mecze z ośmiu i zajmują 15. miejsce w tabeli.

Żółto-czerwoni też nie najlepiej spisują się w lidze. Podobnie jak Odra - mają tylko dwa zwycięstwa na swoim koncie.

Radiowy skrót meczu:

Radiowa relacja z całego meczu:

Jagiellonia rozpoczęła grę praktycznie w najsilniejszym składzie. Z podstawowych zawodników w pierwszej jedenastce zabrakło bramkarza - Alomerovicia, a szansę dostał młody Sławomir Abramowicz.

Żółto-czerwoni już od początku zaczęli atakować na bramkę rywali. W drugiej minucie Marc Gual oddał strzał na bramkę rywali, ale golkiper gospodarzy nie miał żadnych problemów z obroną.

W 23. min. Jesus Imaz dostał dośrodkowanie w pole karne, celnie uderzył i trafił do siatki rywali, ale sędzia gola nie uznał, bo Hiszpan był na spalonym.

Później gra się wyrównała, ale żadnej z drużyn nie udało się pokonać rywali w tej części gry.

W 53. min. Odra miała najlepszą okazję w meczu do zdobycia bramki. W pole karne wpadł były zawodnik Jagiellonii Maciej Makuszewski, przed sobą miał tylko młodego bramkarza Abramowicza, ale zawodnik Odry przegrał pojedynek sam na sam. Abramowicz tym samym uchronił drużynę od straty bramki.

Kilka minut później gospodarze znowu mieli dobrą okazję do zdobycia bramki. Pomylił się Tiru, który chciał zagrać piłkę głową do własnego bramkarza, futbolówkę przejął Guzdek i mało brakowało, a zdobyłby bramkę.

W 61. min. piłkarze Odry mieli kolejną "setkę". Israel Purto wybił piłkę, która po uderzeniu Guzdka leciała do pustej bramki. W dalszej części meczu piłkarze Odry wciąż atakowali i mieli kolejne okazje do zdobycia bramki. W 68. min. poprzeczka uratowała Jagę od straty bramki.

Jaga miała bardzo duże problemy ze złamaniem ofensywy Odry. Dopiero w 78. min. Wojciech Łaski bardzo mocno uderzył w kierunku bramki, ale jeszcze lepiej interweniował Kalinowski i wybił piłkę. W dalszej części meczu żadnej z drużyn nie udało się pokonać rywali i potrzebna była dogrywka.

Gol w pierwszej części dogrywki

W 96. min. Jagiellonia Białystok miała rzut wolny z narożnika pola karnego. Na gola zamienił go przepięknym uderzeniem Maciej Bortniczuk. Jak się okazało, była to jedyna bramka w meczu i żółto-czerwoni wygrali spotkanie i awansowali do drugiej rundy Pucharu Polski.

Rywale kończyli mecze w dziesiątkę. Czerwoną kartkę za kopnięcie Tiru dostał Szymon Łapiński.

W poprzednich trzech sezonach żółto-czerwoni kończyli udział rozgrywkach pucharowych już na pierwszym meczu.

Inna podlaska drużyna odpadła już z rywalizacji pucharowej. W środę Ruch Wysokie Mazowieckie przegrał u siebie z ekstraklasowym Śląskiem Wrocław 0:4.

Wypowiedzi trenera i piłkarzy po meczu:

Maciej Stolarczyk:

Maciej Bortniczuk:

Sławomir Abramowicz:

| red: wsz, zmj

Turniej piłkarski, pokazy magii, czy konkurs talentów - to tylko niektóre z atrakcji, jakie przygotowali organizatorzy Podlaskiego Pikniku Rodzinnego. Impreza odbyła się w bazie treningowej Jagiellonii przy ul. Elewatorskiej w Białymstoku.

Bartosz Bida: Na pewno cieszę się z asysty, ale muszę strzelać bramki

26.08.2022, 20:39

Piłkarze Jagiellonii Białystok zremisowali 1:1 (1:0) wyjazdowe spotkanie z Górnikiem Zabrze. Bramkę dla Jagiellonii tuż przed przerwą strzelił Jesus Imaz, a wyrównał kapitan Górnika - Erik Janza w 90. min.

Maciej Stolarczyk: Zabrakło nam zimnej krwi, aby sytuacje zamienić na bramki

26.08.2022, 20:31

Jagiellonia traci bramkę w 90. min. i remisuje z Górnikiem Zabrze [zdjęcia]

26.08.2022, 20:05

Piłkarze Jagiellonii Białystok zremisowali 1:1 (1:0) wyjazdowe spotkanie z Górnikiem Zabrze. Bramkę dla Jagiellonii tuż przed przerwą strzelił Jesus Imaz, a wyrównał kapitan Górnika - Erik Janża w 90. min.

Nene w jedenastce 6. kolejki piłkarskiej ekstraklasy

23.08.2022, 09:15

Pomocnik Jagiellonii Białystok Nene znalazł się w najlepszej jedenastce 6. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Portugalczyka wyróżniono za dobrą postawę i oczywiście gola z serii "stadiony świata" w meczu Jagi z Miedzią Legnica.

Marc Gual: To moja praca - zdobywać gole

19.08.2022, 21:19

Piłkarze Jagiellonii Białystok wygrali 2:1 (0:1) z beniaminkiem ekstraklasy Miedzią Legnica. Goście prowadzili po rzucie karnym w 32. min. wykorzystanym przez Henriqueza. Jaga odpowiedziała też golem z karnego. Jedenastkę w 70. min. wykorzystał Marc Gual. W ostatniej akcji meczu gola na wagę zwycięstwa strzelił Nene.

Maciej Stolarczyk: Miedź była trudnym rywalem

19.08.2022, 21:10

Jagiellonia Białystok wygrywa z Miedzią Legnica po golu w ostatniej akcji meczu [zdjęcia]

19.08.2022, 20:03

Piłkarze Jagiellonii Białystok i Ruchu Wysokie Mazowieckie poznali rywali w Pucharze Polski

29.07.2022, 12:29

Dwie podlaskie drużyny piłkarskie poznały rywali w pierwszej rundzie Pucharu Polski.

Dwa gole Klimali w Opolu i Jagiellonia wciąż w walce o Puchar [zdjęcia]

12.03.2019, 21:33

Piłkarze Jagiellonii Białystok wygrali ćwierćfinałowy mecz z Odrą Opole i awansowali do półfinału rozgrywek.