Radio Białystok | Wiadomości | Maciej Stolarczyk: Miedź była trudnym rywalem

Maciej Stolarczyk: Miedź była trudnym rywalem

19.08.2022, 21:10, akt. 21:46

Piłkarze Jagiellonii Białystok wygrali 2:1 (0:1) z beniaminkiem ekstraklasy Miedzią Legnica. Goście prowadzili po rzucie karnym w 32. min. wykorzystanym przez Henriqueza. Jaga odpowiedziała też golem z karnego. Jedenastkę w 70. min. wykorzystał Marc Gual. W ostatniej akcji meczu gola na wagę zwycięstwa strzelił Nene.

Jagiellonia Białystok - Miedź Legnica, 19.08.2022, fot. Joanna Szubzda

Maciej Stolarczyk: Ogromna radość przykrywa wszystkie nasze niedostatki

Kiedy zwycięską bramkę zdobywa się w ostatniej sekundzie meczu, to na pewno ogromna radość przykrywa wszystkie nasze niedostatki dzisiaj. Miedź na pewno była trudnym rywalem, szczególnie w pierwszej połowie, gdy nie mogliśmy założyć pressingu na zespół przeciwnika, poprzez szeroko ustawionych skrzydłowych i mieliśmy z tym duży problem. Miedź dobrze wychodziła spod tego pressingu i stworzyła sobie sytuacje. Ale po przerwie zaczęło to funkcjonować inaczej, dodatkowo jeszcze czerwona kartka pozwoliła nam na  - tak to ujmę - nieustanne ataki, które w rezultacie zakończyły się tym  pięknym golem. Więc scenariusz, myślę był wymarzony dla nas i dla kibiców. Bardzo się z tego cieszymy, ale zdajemy sobie sprawę z tego, ile jeszcze pracy przed nami

- powiedział po meczu trener Jagiellonii Białystok Maciej Stolarczyk.

Wojciech Łobodziński: chciałbym podziękować mojej drużynie za determinację

Przede wszystkim chciałbym podziękować mojej drużynie za determinację i walkę w tym  meczu, bo nie było nam łatwo na pewno. Rzadko to robię, ale chciałbym  się odnieść do sytuacji kontrowersyjnej moim zdaniem, czyli czerwonej  kartki i rzutu karnego, bo oglądaliśmy to dwadzieścia razy teraz i nie  umiemy znaleźć sytuacji, w której byłaby ręka (...). Drugą sprawą jest  to, że niestety dostępu do sędziów nie ma, żeby to wytłumaczyli, bo od  razu jest żółta kartka, jak się pytamy. My się musimy odnieść do tej  sytuacji na boisku, a sędziowie nie muszą się odnieść. Gratuluję  Jagiellonii zwycięstwa, bo to jest bardzo dobry, jakościowy zespół i  oczywiście ta druga bramka była piękna, Jaga dążyła do zwycięstwa. My  mieliśmy swój plan na pierwszą połowę, który realizowaliśmy w stu  procentach, trochę szczęścia zabrakło, żeby dotrzymać do końca

- powiedział po meczu trener Miedzi Legnica Wojciech Łobodziński.

źródło: PAP | red: mag

Piłkarze Jagiellonii Białystok przerwali serię trzech porażek z rzędu. W niedzielnym (14.08) meczu zremisowali 2:2 (0:2) na wyjeździe z Rakowem Częstochowa.

Trzy gole i dwie czerwone kartki - szalony mecz Jagiellonii Białystok z Radomiakiem Radom [zdjęcia]

7.08.2022, 00:34

Piłkarze Jagiellonii Białystok przegrali 1:2 (1:0) z Radomiakiem Radom w meczu ekstraklasy. Żółto-czerwoni objęli prowadzenie w 12. min. po golu Guala, wyrównał z rzutu karnego Nascimento w 61. min., a decydującego gola strzelił Maurides w ostatniej minucie doliczonego czasu.