Radio Białystok | Wiadomości | Jagiellonia traci bramkę w 90. min. i remisuje z Górnikiem Zabrze [zdjęcia]

Jagiellonia traci bramkę w 90. min. i remisuje z Górnikiem Zabrze [zdjęcia]

26.08.2022, 20:05, akt. 29.08.2022, 17:11

Piłkarze Jagiellonii Białystok zremisowali 1:1 (1:0) wyjazdowe spotkanie z Górnikiem Zabrze. Bramkę dla Jagiellonii tuż przed przerwą strzelił Jesus Imaz, a wyrównał kapitan Górnika - Erik Janża w 90. min.

Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok, 26.08.2022, fot. Joanna Szubzda

Jaga remisuje z Górnikiem Zabrze

Od początku meczu gospodarze nieco więcej utrzymywali się przy piłce, a białostoczanie nastawiali się na kontrataki. W pierwszej połowie Jagiellonia Białystok kilka razy gościła w polu karnym Górnika, ale pokonała rywali dopiero w czasie doliczonym.

Radiowy skrót meczu:

Radiowa relacja z całego meczu:

W 13. min. żółto-czerwoni przeprowadzili zespołową akcję. Zaczął Bida lewą stroną boiska, wpadł w pole karne i wycofał do Imaza, ale jego strzał zablokowali goście. Uderzał jeszcze Nastić, ale trafił nad poprzeczką.

W 19. min. to rywale mogli zdobyć bramkę, ale piłka po strzale Olkowskiego odbiła się od słupka. W odpowiedzi Bida miał doskonałą okazję w tej części gry. Wbiegł z piłką w pole karne, ale przegrał pojedynek z Brollem.

Kilka minut później obrońcy Jagi powstrzymali Krawczyka przed strzałem na bramkę żółto-czerwonych.

Jesus Imaz trafia do szatni

Już w doliczonym czasie pierwszej połowy gospodarze mieli rzut rożny, po którym mogli zdobyć bramkę, ale piłkę z linii bramkowej wybili żółto-czerwoni. W odpowiedzi Jagiellonia wyprowadziła skuteczną kontrę.

Piłkę dostał Jesus Imaz, który przebiegł prawie całą połowę, próbował go blokować jeszcze jeden z zawodników gospodarzy. Hiszpan zdołał jednak uderzyć na bramkę Górnika, futbolówka odbiła się jeszcze od nóg bramkarza i powoli wtoczyła się do siatki.

Po przerwie tempo wyraźnie siadło. Górnik dążył do wyrównania, ale w kluczowych momentach brakowało dokładności i zabrzanie nie potrafili stworzyć dogodnej okazji do strzelenia bramki. Trener Bartosch Gaul próbował odmienić swój zespół i skorzystał ze wszystkich pięciu przysługujących mu zmian.

W drugiej połowie najciekawiej było w końcówce spotkania. Gola w 90. min. strzelił Erik Janża i wyrównał wynik spotkania na 1:1.

Sędzia przedłużył mecz aż o 8 min., ale więcej goli kibice zgromadzeni na stadionie w Zabrzu nie zobaczyli i drużyny podzieliły się punktami. Gospodarze mogli zdobyć gola w 97. min. ale strzał Pacheco obronił Alomerović.

Wypowiedzi trenerów i piłkarzy po meczu:

Maciej Stolarczyk:

Bartosch Gaul:

Bartosz Bida:

Zlatan Alomerović:

Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok 1:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Jesus Imaz (45+3), 1:1 Erik Janża (90).

Żółta kartka - Górnik Zabrze: Rafał Janicki, Aleksander Paluszek, Mateusz Cholewiak, Dani Pacheco. Jagiellonia Białystok: Jesus Imaz, Bojan Nastic, Bogdan Tiru.

Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz). Widzów 12 649.

Górnik Zabrze: Kevin Broll - Richard Jensen, Rafał Janicki, Aleksander Paluszek - Erik Janża, Jean Mvondo (84. Robin Kamber), Mateusz Cholewiak (84. Krzysztof Kolanko), Robert Dadok (75. Krzysztof Kubica), Paweł Olkowski - Piotr Krawczyk (75. Norbert Wojtuszek), Szymon Włodarczyk (59. Dani Pacheco).

Jagiellonia Białystok: Zlatan Alomerovic - Bogdan Tiru, Mateusz Skrzypczak (62. Israel Puerto), Michał Pazdan (72. Wojciech Łaski) - Tomas Prikryl, Taras Romanczuk, Nene, Marc Gual, Bartosz Bida (58. Fedor Cernych), Bojan Nastic - Jesus Imaz.

Pomocnik Jagiellonii Białystok Nene znalazł się w najlepszej jedenastce 6. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Portugalczyka wyróżniono za dobrą postawę i oczywiście gola z serii "stadiony świata" w meczu Jagi z Miedzią Legnica.

Marc Gual: To moja praca - zdobywać gole

19.08.2022, 21:19

Piłkarze Jagiellonii Białystok wygrali 2:1 (0:1) z beniaminkiem ekstraklasy Miedzią Legnica. Goście prowadzili po rzucie karnym w 32. min. wykorzystanym przez Henriqueza. Jaga odpowiedziała też golem z karnego. Jedenastkę w 70. min. wykorzystał Marc Gual. W ostatniej akcji meczu gola na wagę zwycięstwa strzelił Nene.

Maciej Stolarczyk: Miedź była trudnym rywalem

19.08.2022, 21:10

Jagiellonia Białystok wygrywa z Miedzią Legnica po golu w ostatniej akcji meczu [zdjęcia]

19.08.2022, 20:03

Jesus Imaz: Wracamy do gry

14.08.2022, 20:23

Piłkarze Jagiellonii Białystok przerwali serię trzech porażek z rzędu. W niedzielnym (14.08) meczu zremisowali 2:2 na wyjeździe (0:2) z Rakowem Częstochowa.

Maciej Stolarczyk: Dzisiejsze spotkanie pokazało, ile pracy przed nami

14.08.2022, 19:47