Radio Białystok | Wiadomości | Marc Gual: To moja praca - zdobywać gole

Marc Gual: To moja praca - zdobywać gole

autor: Marcin Gliński, Wojciech Szubzda

19.08.2022, 21:19, akt. 22:05

Piłkarze Jagiellonii Białystok wygrali 2:1 (0:1) z beniaminkiem ekstraklasy Miedzią Legnica. Goście prowadzili po rzucie karnym w 32. min. wykorzystanym przez Henriqueza. Jaga odpowiedziała też golem z karnego. Jedenastkę w 70. min. wykorzystał Marc Gual. W ostatniej akcji meczu gola na wagę zwycięstwa strzelił Nene.

Jagiellonia Białystok - Miedź Legnica, 19.08.2022, fot. Joanna Szubzda

Marc Gual: Dzisiaj graliśmy do końca

To moja praca, zdobywać gole, asystować, pomagać drużynie. Po to jestem. Ale dzisiaj graliśmy do końca, wygraliśmy i zdobyliśmy trzy punkty. Ja i Nene zdobyliśmy gole, ale wszyscy z drużyny zapracowali na dzisiejszy wynik

- powiedział po meczu napastnik Jagiellonii Marc Gual.

Wojciech Łaski: Myślę, że zasłużenie wygrywamy

Na razie w tych występach, w których miałem okazję pojawić się na boisku zawsze się coś działo w końcówkach. Dzisiaj strzelamy 2:1 w ostatniej akcji. Było parę tych sytuacji i myślę, że zasłużenie wygrywamy. Cieszę się, że jest taki wynik

- powiedział po meczu pomocnik Jagiellonii Białystok Wojciech Łaski.

Nene: Zasłużyliśmy na te trzy punkty

Chciałem wnieść do zespołu dobrą energię. Szczęśliwie strzeliłem w ostatniej minucie, piłka wpadła. Zasłużyliśmy na te trzy punkty, bo bardzo ciężko pracowaliśmy

- powiedział po meczu pomocnik Jagiellonii Białystok Rui Filipe „Nene” Da Cunha Correia.

Jagiellonia przerywa serię przegranych w ekstraklasie - remis z Rakowem

14.08.2022, 19:31

Piłkarze Jagiellonii Białystok przerwali serię trzech porażek z rzędu. W niedzielnym (14.08) meczu zremisowali 2:2 (0:2) na wyjeździe z Rakowem Częstochowa.

Trzy gole i dwie czerwone kartki - szalony mecz Jagiellonii Białystok z Radomiakiem Radom [zdjęcia]

7.08.2022, 00:34

Piłkarze Jagiellonii Białystok przegrali 1:2 (1:0) z Radomiakiem Radom w meczu ekstraklasy. Żółto-czerwoni objęli prowadzenie w 12. min. po golu Guala, wyrównał z rzutu karnego Nascimento w 61. min., a decydującego gola strzelił Maurides w ostatniej minucie doliczonego czasu.