Radio Białystok | Galerie | Jagiellonia przerywa serię przegranych w ekstraklasie - remis z Rakowem

Jagiellonia przerywa serię przegranych w ekstraklasie - remis z Rakowem

14.08.2022, 19:31, akt. 15.08.2022, 21:14

Piłkarze Jagiellonii Białystok przerwali serię trzech porażek z rzędu. W niedzielnym (14.08) meczu zremisowali 2:2 (0:2) na wyjeździe z Rakowem Częstochowa.

Raków Częstochowa - Jagiellonia Białystok, 14.08.2022, fot. Joanna Szubzda

Jaga przerwała serię porażek

Piłkarze Jagiellonii Białystok zaczęli sezon od wygranej na własnym boisku z Piastem Gliwice. Potem trzy razy przegrali, kolejno z: Widzewem Łódź, Pogonią Szczecin i Radomiakiem Radom.

Radiowy skrót meczu:

Radiowa relacja z całego meczu:

W piątej kolejce Jagiellonia grała na wyjeździe z Rakowem Częstochowa. Gospodarze prowadzili do przerwy 2:0, ale ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:2 i podziałem punktów. Już w 10. min. Raków prowadził 2:0, ale dał sobie wbić dwie bramki po przerwie i nie zdobył kompletu punktów.

Gol już w trzeciej minucie

Raków bardzo szybko objął prowadzenie. Już w 3. minucie Alomerovicia pokonał Bartosz Nowak. Były zawodnik Górnika Zabrze strzelił pierwszego gola w nowym klubie.

Samobójcze trafienie Nasticia

Kilka minut później wicemistrzowie Polski prowadzili już 2:0. Na bramkę uderzał Fabian Piasecki, piłka po jego strzale odbiła się od słupka, a Bojan Nastić tak niefortunnie interweniował, że trafił do własnej siatki.

Białostoczanie sprawiali wrażenie załamanych, a gospodarze - pewnych siebie i nadal atakowali. W 14. min. nikt nie wykończył dobrej akcji Mateusza Wdowiaka, a po chwili tuż obok bramki strzelił Zoran Arsenic, natomiast w 28. minucie doskonałą sytuację zmarnował Piasecki.

Goście próbowali kontratakować, jak np. w 28. i 31. minucie, ale tylko raz, w 34., poważniej zagrozili bramce Kacpra Trelowskiego. Za to w 43. min. Raków powinien uzyskać trzecie trafienie, lecz Wdowiak w sytuacji sam na sam z Alomerovicem strzelił zbyt nonszalancko i bramkarz Jagiellonii zdołał odbić piłkę na róg.

Na początku drugiej połowy zawodnicy z Białegostoku byli bliscy strzelenia gola. Dosyć przypadkowe podanie dostał Jesus Imaz i trafił do siatki rywali, ale był na spalonym i sędzia nie uznał gola.

Nene z golem kontaktowym

Żółto-czerwoni po raz pierwszy pokonali rywali w 63. min. Gola strzelił wprowadzony po przerwie Nene - zdecydował się na zaskakujące, mocne uderzenie z 20 metrów, a Trelowski spóźnił się z interwencją i piłka pod poprzeczką wpadła do siatki.

W 69. min sędzia musiał na dłuższą chwilę przerwać mecz, bo miejscowi szalikowcy zadymili boisko.

Wymuszona przerwa w grze nieco wytrąciła z rytmu oba zespoły, a potem dwóch okazji nie wykorzystał Ivi Lopez - najpierw dał się zatrzymać jednemu z rywali, a potem z wolnego trafił w mur.

Jesus Imaz strzela na 2:2

W końcówce meczu Jaga przycisnęła i osiągnęła swój cel w postaci gola. Najpierw bardzo groźnie na bramkę rywali uderzał Gual, ale bramkarz gospodarzy wybił piłkę na rzut rożny.

W kolejnej akcji Trelowski był bezradny, a pokonał go Jesus Imaz.

Dzięki temu Jagiellonia doprowadziła do remisu 2:2 i ostatecznie takim wynikiem zakończył się mecz w Częstochowie.

Wypowiedzi trenerów i piłkarzy po meczu:

Maciej Stolarczyk:

Marek Papszun:

Jesus Imaz:

Raków Częstochowa - Jagiellonia Białystok 2:2 (2:0)

Bramki: 1:0 Bartosz Nowak (3), 2:0 Bojan Nastic (10-samobójcza), 2:1 Nene (63), 2:2 Jesus Imaz (85).

Żółta kartka - Raków Częstochowa: Bogdan Racovitan, Zoran Arsenic. Jagiellonia Białystok: Taras Romanczuk, Tomas Prikryl, Nene, Marc Gual, Zlatan Alomerovic, Bogdan Tiru.

Sędzia: Damian Sylwestrzak (Wrocław). Widzów: 5 348.

Raków Częstochowa: Kacper Trelowski - Bogdan Racovitan (88. Deian Sorescu), Zoran Arsenic, Milan Rundic - Fran Tudor, Walerian Gwilia (76. Giannis Papanikolaou), Szymon Czyż, Patryk Kun - Mateusz Wdowiak (76. Ivi Lopez), Bartosz Nowak (61. Władysław Koczerhin), Fabian Piasecki (61. Sebastian Musiolik).

Jagiellonia Białystok: Zlatan Alomerovic - Bogdan Tiru, Mateusz Skrzypczak, Bojan Nastic (90+2. Israel Puerto) - Tomas Prikryl, Taras Romanczuk (73. Martin Pospisil), Jesus Imaz, Bartłomiej Wdowik - Fedor Cernych (73. Wojciech Łaski), Marc Gual (90+6. Mateusz Kowalski), Bartosz Bida (46. Nene).

Ostatnie spotkanie pod Jasną Górą obu drużyn zakończyło się wygraną Rakowa 5:0.

Dzięki tym pieniądzom kluby sportowe z Białegostoku będą mogły m.in. organizować szkolenia i kupić sprzęt do ćwiczeń. Zarząd województwa podlaskiego przeznaczył blisko 900 tys. zł na rozwój białostockich drużyn sportowych.

Taras Romanczuk: W dziewięciu było ciężko grać, ale dawaliśmy radę

6.08.2022, 21:02

Piłkarze Jagiellonii Białystok przegrali 1:2 (1:0) z Radomiakiem Radom w meczu ekstraklasy. Żółto-czerwoni objęli prowadzenie w 12. min. po golu Guala, wyrównał z rzutu karnego Nascimento w 61. min., a decydującego gola strzelił Maurides w ostatniej minucie doliczonego czasu.

Maciej Stolarczyk: Decyzje, jakie podejmował sędzia, były dla mnie kontrowersyjne

6.08.2022, 20:51

Trzy gole i dwie czerwone kartki - szalony mecz Jagiellonii Białystok z Radomiakiem Radom [zdjęcia]

7.08.2022, 00:34

Poznaliśmy terminarz 7. kolejki ekstraklasy - Jagiellonia gra na wyjeździe z Górnikiem Zabrze

3.08.2022, 19:51

Departament Logistyki Rozgrywek opublikował terminarz 7. kolejki PKO Ekstraklasy. Jagiellonia Białystok zagra w piątek (26.08) o 18:00 wyjazdowe spotkanie z Górnikiem Zabrze. Relacja w Polskim Radiu Białystok.

Reprezentant młodzieżówki podpisał umowę z Jagiellonią

3.08.2022, 13:08

Jagiellonia Białystok ma nowego piłkarza. To 17-letni młodzieżowy reprezentant Polski Miłosz Kurzydłowski. Zawodnik występujący na pozycji stopera podpisał z Jagiellonią umowę na dwa lata z opcją przedłużenia o rok.