Radio Białystok | Sport | Maciej Stolarczyk: Przyjechaliśmy zwyciężyć, ale szanujemy ten punkt

Maciej Stolarczyk: Przyjechaliśmy zwyciężyć, ale szanujemy ten punkt

23.10.2022, 17:27, akt. 19:18

Piłkarze Jagiellonii Białystok po dwóch porażkach z rzędu zremisowali mecz. W niedzielę (23.10) podzieli się punktami ze Śląskiem Wrocław. W stolicy Dolnego Śląska padł remis 2:2 (1:1).

fot. Joanna Szubzda
fot. Joanna Szubzda

Maciej Stolarczyk: Uważam, że stać nas na lepszą grę

Zespoły stworzyły dzisiaj widowisko, które było okraszone czterema golami i dużą liczbą sytuacji, co nie oznacza, że trenerzy będą zadowoleni. Nie ustrzegliśmy się błędów przy golach i kilku innych sytuacji dla Śląska. Kończyliśmy mecz w dziesiątkę, co utrudniło nam zadanie. Przyjechaliśmy zwyciężyć, ale szanujemy ten punkt, bo był wywalczony w trudnych okolicznościach, przegrywaliśmy i musieliśmy "gonić" wynik. Nie jestem zadowolony z postawy swojego zespołu, bo uważam, że stać nas na lepszą grę

- powiedział po meczu trener Jagiellonii Białystok Maciej Stolarczyk.


Ivan Djurdjevic: Jesteśmy zespołem, który bierze wszystko na klatę i idzie dalej

Po zwycięstwie z Lechem Poznań w Pucharze Polski chcieliśmy zagrać bardzo dobrze z Jagiellonią, nie spoczywać na laurach i nie zagrać na luzie, co się w przeszłości zdarzało. I to się nam udało, bo mieliśmy inicjatywę i zagrażaliśmy bramce gości. Straciliśmy przypadkowego gola po naszym błędzie, ale dobrze zareagowaliśmy, atakowaliśmy i doprowadziliśmy do remisu. W drugiej połowie może mieliśmy kilka minut dekoncentracji, ale później przejęliśmy znowu inicjatywę i powtórzyliśmy pierwszą połowę, czego efektem był gol na 2:1.

Tu chciałbym się zatrzymać. Obcokrajowcom dajemy szansę, wybaczamy błędy, a nie robimy tego z naszymi młodzieżowcami. Piotrek Samiec-Talar zaczął sezon w pierwszym składzie, później miał słabszy okres, schowaliśmy go i dzisiaj zagrał bardzo dobry występ. Trzeba wspierać młodzieżowców, ale oni też muszą nad sobą pracować. Bramka na 2:2 byłą taka z niczego. Jagiellonia dzisiaj nie istniała, to my szarżowaliśmy na bramkę. Powtórzyliśmy dobrą grę z Poznania, ale nie udało się wygrać. Życie nas hamuje. Jest dużo pozytywów, ale pracujemy dalej. Jasne, że jako trener chciałbym wygrać i czuję niedosyt, ale mogę być zadowolony z postawy zespołu. Jesteśmy zespołem, który bierze wszystko na klatę i idzie dalej

- powiedział po meczu trener Śląska Wrocław Ivan Djurdjevic.


| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Jagiellonia Białystok kończyła mecz w dziesiątkę - remis ze Śląskiem Wrocław [zdjęcia, wideo]

23.10.2022, 15:13

Piłkarze Jagiellonii Białystok po dwóch porażkach z rzędu zremisowali mecz. W niedzielę (23.10) podzieli się punktami ze Śląskiem Wrocław. W stolicy Dolnego Śląska padł remis 2:2 (1:1).


Piłkarze Jagiellonii Białystok przyznają, że porażka z Lechią Zielona Góra to wstyd [wideo]

20.10.2022, 18:28

Przed niedzielnym (23.10) meczem ze Śląskiem Wrocław piłkarze Jagiellonii Białystok jeszcze raz odnoszą się do ostatnich kompromitujących porażek zespołu.


Kolejny słaby występ Jagiellonii i porażka z Wartą Poznań [zdjęcia, wideo]

16.10.2022, 09:50

Kolejny bardzo słaby występ Jagiellonii Białystok. Żółto-czerwoni po pucharowej porażce z Lechią Zielona Góra - tym razem przegrali mecz w ekstraklasie z Wartą Poznań 0:2 (0:0). Jagiellonia wciąż nie potrafi wygrać ligowego meczu na wyjeździe.

ZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!Maksymilian Stryjek i Lamine Diaby Fadiga, 19.06.2024, źródło: jagiellonia.pl
SPORT
19.06.2024, 11:55, akt. 26.06.2024, 16:43

Jagiellonia Białystok ma nowych zawodników

źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok