Radio Białystok | Galerie | Kolejny słaby występ Jagiellonii i porażka z Wartą Poznań [zdjęcia, wideo]

Kolejny słaby występ Jagiellonii i porażka z Wartą Poznań [zdjęcia, wideo]

16.10.2022, 09:50, akt. 10:16

Kolejny bardzo słaby występ Jagiellonii Białystok. Żółto-czerwoni po pucharowej porażce z Lechią Zielona Góra - tym razem przegrali mecz w ekstraklasie z Wartą Poznań 0:2 (0:0). Jagiellonia wciąż nie potrafi wygrać ligowego meczu na wyjeździe.

Warta Poznań - Jagiellonia Białystok, 15.10.2022, fot. Joanna Szubzda

Słaby mecz w wykonaniu Jagiellonii

O pierwszej części meczu trudno powiedzieć jakieś pozytywne rzeczy. Brakowało groźnych sytuacji podbramkowych i 0:0 to był zasłużony wynik.

Radiowy skrót meczu:

Radiowa relacja z całego meczu:

Po wyrównanym początku poznaniacy starali się prowadzić grę, lecz niewiele z tego wynikało, poza przewagą w procentowym posiadaniu piłki. Dwukrotnie na bramkę Zlatana Alomerovica strzelał Miguel Luis, ale pierwsza próba została zablokowana, a w kolejnej sytuacji bramkarz gości był na posterunku.

W 24. minucie gospodarze łatwo stracili piłkę na środku boiska, Fedor Cernych pognał prawą stroną i niemal idealnie dograł do Guala, ale jak później okazało się, Cernych był na minimalnym spalonym. Później Gaul z ostrego kąta próbował zaskoczyć Lisa, ale golkiper nie bez kłopotów wybił na rzut różny. Niezłą szansę miał też Imaz, który zza linii pola karnego strzelił mocno, ale w środek bramki.

W końcówce pierwszej odsłony Warta miała swoją szansę, choć była ona dziełem przypadku. Po dośrodkowaniu Luisa, z piłką minął się Tiru, Alomerovic, a na końcu Adam Zrelak. Na szczęście dla gości, futbolówka poszybowała obok słupka.

Dwa gole Warty w drugiej połowie

Przez kwadrans drugiej połowy nie działo się praktycznie nic, poza kontuzją Lisa, którego musiał zastąpić Jędrzej Grobelny. Potem poznaniacy zabrali się do pracy. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Dawid Szymonowicz nieczysto trafił piłkę głową, ale dzięki temu idealnie wyłożył ją do Dimitrisa Stavropoulosa. Grecki obrońca zanotował pierwszego gola w ekstraklasie.

Kilkadziesiąt sekund później mogło być 2:0, białostoczanie stracili piłkę przed własnym polem karnym i Kajetan Szmyt stanął oko w oko z Alomerovicem i strzelił prosto w golkipera.

Warta grała jak natchniona, w 70. minucie Zrelak upadł w polu karnym po starciu z Tiru i stojący blisko sytuacji sędzia Paweł Malec pokazał na "wapno". Arbiter po obejrzeniu powtórki na monitorze zmienił jednak swoją decyzję.

Mecz wreszcie ożywił nieliczną widownię, bowiem Jagiellonia kilka razy zagościła pod bramką gospodarzy. To jednak "zieloni" mieli lepsze okazje. Gdyby Maciej Żurawski i Michał Kopczyński lepiej przymierzyli, to wówczas losy spotkania byłyby już wcześniej przesądzone.

Goście nadal nie mieli pomysłu na sensowne akcje, praktycznie ani razu nie sprawdzili rezerwowego golkipera Warty Grobelnego. Nadzieje podopiecznych Macieja Stolarczyka na choćby jeden punkt rozwiał Maciej Żurawski, który po książkowej akcji na jeden kontakt ze Zrelakiem, w sytuacji sam na sam ustalił wynik meczu.

Wypowiedzi trenerów i piłkarzy po meczu:

Maciej Stolarczyk:

Dawid Szulczek:

Dawid Szymonowicz:

Warta Poznań - Jagiellonia Białystok 2:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Dimitris Stavropoulos (64), 2:0 Maciej Żurawski (90+2).

Żółta kartka - Warta Poznań: Enis Destan, Jan Grzesik, Dawid Szymonowicz. Jagiellonia Białystok: Fedor Cernych, Bogdan Tiru.

Sędzia: Paweł Malec (Łódź). Widzów 1 014.

Warta Poznań: Adrian Lis (59. Jędrzej Grobelny) - Jan Grzesik, Dimitris Stavropoulos, Dawid Szymonowicz, Robert Ivanov, Konrad Matuszewski - Enis Destan (46. Kajetan Szmyt), Mateusz Kupczak, Michał Kopczyński (89. Niilo Maenpaa), Luis Miguel (77. Maciej Żurawski) - Adam Zrelak.

Jagiellonia Białystok: Zlatan Alomerovic - Bogdan Tiru, Israel Puerto, Bartłomiej Wdowik (85. Wojciech Łaski) - Jakub Lewicki (90+5. Bartosz Bida), Taras Romanczuk (90+5. Martin Pospisil), Nene, Bojan Nastic - Fedor Cernych, Marc Gual (85. Juan Camara), Jesus Imaz.

Wielka sensacja w meczu 1/16 Pucharu Polski. 3-ligowa Lechia Zielona Góra wygrała z ekstraklasową Jagiellonią Białystok 3:1 (2:1). Żółto-czerwoni odpadli z pucharowych rozgrywek.

Bartłomiej Wdowik: Mieliśmy dużo sytuacji, powinniśmy je wykorzystać

12.10.2022, 17:03

Problemy Jagiellonii Białystok z dostępem do konta na Facebooku

12.10.2022, 10:30

Z Facebooka zniknęło oficjalne konto Jagiellonii Białystok. Wcześniej, ku zdziwieniu kibiców, pojawiło się na nim zdjęcie profilowe młodej kobiety.

Kompromitacja Jagiellonii Białystok w Pucharze Polski [zdjęcia, wideo]

12.10.2022, 16:23

Strzelec Białystok z Choroszczy ponownie mistrzem Retro Ligi [zdjęcia, wideo]

8.10.2022, 19:15

Drużyna Strzelca Białystok z Choroszczy obroniła tytuł mistrza Polski w Retro Lidze. To ogólnopolskie rozgrywki piłkarskie, w której amatorzy odtwarzają przedwojenne drużyny.

Taras Romanczuk: Remis to sprawiedliwy wynik, szanujemy ten punkt i jedziemy dalej

7.10.2022, 23:50

Piłkarze Jagiellonii Białystok podwyższyli do ośmiu serię meczów ligowych bez porażki. W piątkowy (7.10) wieczór zremisowali z Wisłą Płock 1:1. Gola dla gości w pierwszej połowie strzelił Davo, a po przerwie wyrównał Jesus Imaz.

Maciej Stolarczyk: trzeba uszanować ten rezultat, choć apetyty mieliśmy dużo większe

7.10.2022, 23:32

13.02.2024, 14:52, akt. 15.02.2024, 15:20