Radio Białystok | Sport | PŚ w short tracku - Natalia Maliszewska została zdyskwalifikowana w półfinale zmagań na 1000 m

29.10.2022, 22:03, akt. 22:05

Natalia Maliszewska została zdyskwalifikowana w półfinale zmagań na 1000 m w zawodach Pucharu Świata w short tracku w Montrealu. Najwyższe miejsce z biało-czerwonych w sobotę (29.10) zajęła Gabriela Topolska, która była piąta w finale B i ostatecznie 12. na 1500 m.

Natalia Maliszewska, fot. Joanna Szubzda, (zdj. archiwalne)

Należąca od kilku lat do światowej czołówki Natalia Maliszewska z siódmym czasem weszła do półfinału na 1000 m. Walcząc o finał Polka, jadąc na trzecim miejscu, chciała przesunąć się do czołowej dwójki. Atak zakończył się pechowo, gdyż wpadła na Kanadyjkę Rikki Doak i obie w tym momencie zakończyły wyścig na bandzie. Sędziowie dopatrzyli się winy zawodniczki Juvenii Białystok, a rywalkę dokooptowali do finału A.

Topolska, klubowa koleżanka Maliszewskiej, w półfinałowej serii 1500 m długo jechała na drugiej pozycji, gwarantującym awans do finału. Ostatecznie linię mety minęła czwarta i wystąpiła w finale B. Zajęła w nim piąte miejsce i została sklasyfikowana na 12. pozycji w tej konkurencji. To jej najlepszy start w konkurencjach indywidualnych w karierze w zawodach PŚ.

Na tym dystansie startowały również Hanna Sokołowska i Kamila Stormowska, które nie odegrały znaczącej roli. Finał A wygrała sześciokrotna medalistka olimpijska Holenderka Suzanne Schulting.

W sobotę znacznie gorzej powiodło się męskiej części polskiej reprezentacji. Diane Sellier i Łukasz Kuczyński nie zdołali przejść sita repesaży i zameldować się w ćwierćfinale 1000 m. Z kolei Neithan Thomas i Paweł Adamski nie weszli z repesaży do półfinałów na 1500 m. Jeszcze wcześniej na tym dystansie odpadł Mateusz Mikołajuk.

Męska sztafeta na 5000 m rywalizację zakończyła na pierwszym starcie - w ćwierćfinale. Polacy wystąpili w składzie: Michał Niewiński, Kuczyński, Sellier i Thomas. Do tej konkurencji zgłosiło 13 zespołów. Wolniej od biało-czerwonych pojechali tylko reprezentanci Tajwanu.

W niedzielę, ostatnim dniu zawodów inaugurujących PŚ, w swej koronnej konkurencji, czyli na 500 m, wystąpi Natalia Maliszewska.

źródło: PAP | red: mag

Natalia Maliszewska wygrała bieg eliminacyjny i awansowała do ćwierćfinału na swoim koronnym dystansie 500 metrów w otwierających sezon zawodach Pucharu Świata w short tracku, które odbywają się w Montrealu.

Złoto Natalii Maliszewskiej na 500 m w short tracku w Gdańsku

26.03.2022, 18:15

Natalia Maliszewska ze złotym medalem na 500 metrów zakończyła pierwszy dzień finałów podczas mistrzostw Polski w short tracku w Gdańsku. Druga była Kamila Stormowska, trzecia - Nikola Mazur.

Natalia Maliszewska żegna się z igrzyskami olimpijskimi

16.02.2022, 11:41

Zawodniczka Juvenii Białystok Natalia Maliszewska w środę (16.02) nie zdołała awansować do półfinału short trackowej rywalizacji na 1500 m podczas igrzysk olimpijskich w Pekinie.