Radio Białystok | Sport | PŚ w short tracku - Maliszewska druga na 500 m w Montrealu

PŚ w short tracku - Maliszewska druga na 500 m w Montrealu

31.10.2022, 07:40, akt. 07:41

Natalia Maliszewska zajęła drugie miejsce, a Nikola Mazur była szósta na 500 m w Montrealu podczas zawodów inaugurujących sezon Pucharu Świata w short tracku. Polska sztafeta kobiet, wygrywając finał B, uplasowała się na piątej pozycji.

Należąca od kilku lat do światowej czołówki Maliszewska w finale 500 m startowała z toru drugiego. Zawodniczka Juvenii Białystok w rywalizacji o najlepszą czwórkę imprezy na tym dystansie korespondencyjnie przegrała jedynie z mistrzynią olimpijską w sztafecie z igrzysk w Pekinie, Holenderką Xandrą Velzeboer, która wystąpiła w pierwszej półfinałowej serii.

Velzeboer w finale od startu narzuciła duże tempo i urwała się reszcie stawki. Maliszewska goniła Holenderkę i też wypracowała sporą przewagę na kolejnymi rywalkami.

Holenderka okazała się bezkonkurencyjna i wygrała czasem 42,123. Maliszewska (43,021) na finiszu straciło trochę tempo, ale zdołała obronić pozycję przed atakującą multimedalistką najważniejszych imprez, Koreanką Suk Hee Shim (43,070).

Maliszewska po raz czternasty w karierze zajęła miejsce na podium PŚ, teraz szczyci się bilansem (3-4-7).

W finale B na tym dystansie bardzo dobrze spisała się Nikola Mazur, która wygrała wyścig (43,991), ostatecznie plasując się na szóstym miejscu. Zawodniczka GKS Stoczniowiec Gdańsk z każdym okrążeniem mijała rywalki i zanotowała największy sukces w karierze PŚ. Mazur sprawiła sobie prezent na 27. urodziny, które będzie obchodziła 5 listopada.

Sztafeta kobieca, startująca w składzie Natalia Maliszewska, Nikola Mazur, Kamila Stormowska i Gabriela Topolska, wygrała finał B (4.16,573), zajmując piąte miejsce na dystansie 3000 m.

Pozostali reprezentanci Polski, występujący w niedzielnych konkurencjach, nie odegrali znaczącej roli i nie zdołali awansować przynajmniej do półfinałów 500 i 1000 m.

W klasyfikacji generalnej PŚ w konkurencjach indywidualnych łączących wszystkie dystanse prowadzi Velzeboer (200 pkt), Maliszewska jest czwarta (108), a Mazur 16. (44).

W poniedziałek biało-czerwoni przeniosą się do Salt Lake City, gdzie w kolejny weekend zaplanowane zostały drugie zawody Pucharu Świata w tym sezonie.

źródło: PAP | red: maj

Natalia Maliszewska została zdyskwalifikowana w półfinale zmagań na 1000 m w zawodach Pucharu Świata w short tracku w Montrealu. Najwyższe miejsce z biało-czerwonych w sobotę (29.10) zajęła Gabriela Topolska, która była piąta w finale B i ostatecznie 12. na 1500 m.

Natalia Maliszewska awansowała do ćwierćfinału Pucharu Świata w short tracku w Montrealu

29.10.2022, 07:41

Natalia Maliszewska wygrała bieg eliminacyjny i awansowała do ćwierćfinału na swoim koronnym dystansie 500 metrów w otwierających sezon zawodach Pucharu Świata w short tracku, które odbywają się w Montrealu.

Sportowcy z naszego regionu nagrodzeni na gali Team Podlaskie [zdjęcia]

23.08.2022, 15:11

Dzięki temu wsparciu będą mogli lepiej przygotowywać się do zawodów. Podlascy sportowcy, którzy tworzą Team Podlaskie, otrzymali łącznie blisko pół miliona złotych wsparcia.