Radio Białystok | Sport | Kolejne podium Natalii Maliszewskiej w zawodach Pucharu Świata w short tracku

Kolejne podium Natalii Maliszewskiej w zawodach Pucharu Świata w short tracku

6.11.2022, 07:25, akt. 07:29

Natalia Maliszewska zajęła drugie miejsce w finale na 500 m w zawodach Pucharu Świata w short tracku w Salt Lake City. Zwyciężyła brązowa medalistka olimpijska z Pekinu w tej konkurencji Kanadyjka Kim Boutin.

27-letnia łyżwiarka Juvenii Białystok, która w dorobku ma cztery zwycięstwa w PŚ na swoim koronnym dystansie, powtórzyła wynik z inauguracyjnej rundy cyklu w ubiegłym tygodniu w Montrealu. Przegrała wówczas tylko z Xandrą Velzeboer. Reprezentantka Holandii w piątek (4.11) ustanowiła rekord świata - 41,416 s, ale w sobotę (5.11) została zdyskwalifikowana w półfinale i zabrakło jej w decydującym wyścigu.

W finałowym starcie na olimpijskim owalu w stanie Utah Natalia Maliszewska większość dystansu przejechała na drugiej pozycji, a tuż przed metą przewróciła się, jednak i tak minęła linię przed Amerykanką Kristen Santos-Griswold.

Maliszewska stanęła na podium zawodów PŚ po raz 17. w karierze, a po raz 15. na 500 m (była też dwukrotnie trzecia na 1000 m). Została liderką klasyfikacji generalnej na tym dystansie. Polka triumfowała w niej już wcześniej w karierze - w sezonie 2018/19. W obecnym ma 160 punktów, a druga Velzeboer - 136. Boutin, która w Montrealu nie startowała, ma 100 i jest trzecia.

W niedzielę (6.11) zawodniczki rozegrają - od ćwierćfinałów - drugi raz tę konkurencję. Oprócz Maliszewskiej, która w piątek wygrała swój bieg eliminacyjny, w zmaganiach pozostały Mazur i Gabriela Topolska.

źródło: PAP | red: bs

Natalia Maliszewska zajęła drugie miejsce, a Nikola Mazur była szósta na 500 m w Montrealu podczas zawodów inaugurujących sezon Pucharu Świata w short tracku. Polska sztafeta kobiet, wygrywając finał B, uplasowała się na piątej pozycji.

PŚ w short tracku - Natalia Maliszewska została zdyskwalifikowana w półfinale zmagań na 1000 m

29.10.2022, 22:03

Natalia Maliszewska została zdyskwalifikowana w półfinale zmagań na 1000 m w zawodach Pucharu Świata w short tracku w Montrealu. Najwyższe miejsce z biało-czerwonych w sobotę (29.10) zajęła Gabriela Topolska, która była piąta w finale B i ostatecznie 12. na 1500 m.

Natalia Maliszewska awansowała do ćwierćfinału Pucharu Świata w short tracku w Montrealu

29.10.2022, 07:41

Natalia Maliszewska wygrała bieg eliminacyjny i awansowała do ćwierćfinału na swoim koronnym dystansie 500 metrów w otwierających sezon zawodach Pucharu Świata w short tracku, które odbywają się w Montrealu.