Radio Białystok | Sport | Maciej Stolarczyk: Miejsce Jagiellonii w tabeli jest dla nas rozczarowaniem i potrzeba dużo pracy żeby to zmienić

12.11.2022, 20:18, akt. 13.11.2022, 00:24

Piłkarze Jagiellonii Białystok przegrali 1:2 z Lechem Poznań. Gola dla Jagiellonii strzelił Mateusz Skrzypczak, a wyrównał Mikael Ishak. W drugiej połowie, w doliczonym czasie gry bramkę Lechowi zapewnił Filip Szymczak.

Maciej Stolarczyk, fot. Joanna Szubzda

Maciej Stolarczyk: Wynik to dla nas ogromne rozczarowanie

Chciałbym podziękować kibicom, bo są dla nas ogromnym wsparciem. Wynik to dla nas ogromne rozczarowanie, a dla mnie duża złość. Wiedzieliśmy, że Lech lubi mieć piłkę, prowadzić grę, ale też sporo ryzykuje i z tego chcieliśmy skorzystać. W pierwszej połowie zawiodło budowanie gry, zabrakło  spokoju, byśmy wykorzystali przewagi, które tworzyliśmy przez nasze  ustawienie. Skorzystaliśmy tylko z jednej sytuacji, która dała bramkę. Dla mnie ogromna kontrowersja w postaci braku drugiej żółtej kartki dla  Michała Skórasia, to w konsekwencji dałoby nam przewagę zawodnika, a co za tym idzie inny scenariusz meczu. Nie chcę mówić, że przez to  przegraliśmy, bo prawda jest taka, że daliśmy sobie strzelić bramkę w końcówce ze strefy, którą zabezpieczaliśmy przez całe spotkanie.

Miejsce Jagiellonii w tabeli jest dla nas rozczarowaniem i potrzeba dużo pracy i czasu, żeby to zmienić. Wiem, że trenerzy nie mają na to  czasu, ale żeby to zmienić, trzeba zmienić konstrukcję tego, co mamy  tutaj. Trenerzy się zmieniają praktycznie co pół roku i żaden nie dostał  możliwości zbudowania swojego zespołu. Uważam, że to jest taki czas,  żeby konstrukcję zespołu zmienić i niektórzy powinni zmienić klimat, bo  do koncepcji, którą preferuję, nie pasują. Pierwsi się o tym dowiedzą  piłkarze, o których mówię. (...) Uważam, że w wielu meczach byliśmy  zespołem, który powinien schodzić z boiska z innym rezultatem, ale nie  daliśmy rady

- powiedział po meczu trener Jagiellonii Białystok Maciej Stolarczyk.

John van den Brom: Jesteśmy zadowoleni z kolejnego gola Filipa Szymczaka

Myślę, że mieliśmy fantastyczne ostatnie dni. Najpierw wygraliśmy w Lidze Konferencji z Villarreal, potem w niedzielę z Koroną Kielce i dzisiaj z Jagiellonią w  ekstraklasie. Zdobyliśmy więc maksimum punktów w końcówce sezonu. Uważam, że dzisiaj zagraliśmy dobry mecz, choć gra była rwana przez przerwy, ale była to sytuacja niekomfortowa dla obu drużyn. Ale to my wygrywamy, jesteśmy zadowoleni z kolejnego gola Filipa Szymczaka  dającego nam zwycięstwo. Dwie rzeczy są niepozytywne, to kontuzje Antonio Milica i Michała Skórasia, na razie nie wiemy, jak są poważne, ale mam jednak nadzieję, że nie i Michał będzie mógł pojechać na  mundial. Teraz zawodnicy mają cztery tygodnie przerwy i 12 grudnia  wracamy, by przygotować się do kolejnej rundy ekstraklasy

- powiedział po meczu trener Lecha Poznań John van den Brom.

źródło: PAP | red: mag

Jagiellonia wciąż bez wygranej na wyjeździe - tym razem przegrała z Cracovią

5.11.2022, 17:06

Piłkarze Jagiellonii Białystok nie potrafili wygrać wyjazdowego ligowego meczu w tej rundzie. W sobotę (5.11) żółto-czerwoni przegrali z Cracovią 0:1 (0:0). Jedynego gola strzelił Matej Rodin.

Siedem goli przy Słonecznej - Legia rozbiła Jagiellonię [zdjęcia, wideo]

29.10.2022, 16:29

Piłkarze Jagiellonii Białystok upokorzeni przez zawodników Legii Warszawa. Żółto-czerwoni przegrali ligowe spotkanie przed własną publicznością 2:5 (1:3).