Radio Białystok | Wiadomości | Jagiellonia wciąż bez wygranej na wyjeździe - tym razem przegrała z Cracovią

Jagiellonia wciąż bez wygranej na wyjeździe - tym razem przegrała z Cracovią

5.11.2022, 17:06, akt. 23:05

Piłkarze Jagiellonii Białystok nie potrafili wygrać wyjazdowego ligowego meczu w tej rundzie. W sobotę (5.11) żółto-czerwoni przegrali z Cracovią 0:1 (0:0). Jedynego gola strzelił Matej Rodin.

Cracovia - Jagiellonia Białystok, 5.11.2022, fot. Wojciech Szubzda

Pierwsza połowa bez większej historii

Mecz toczył się w trudnych warunkach atmosferycznych, przy dość mocnym deszczu. Pierwsza połowa była mało interesującym widowiskiem. Lekką przewagę posiadali goście, którzy wypracowali sobie jedną okazję do zdobycia bramki.

Radiowy skrót meczu:

Radiowa relacja z całego meczu:

W 13. minucie, pod dośrodkowaniu z rzutu rożnego Mateusz Skrzypczak oddał strzał z woleja, lecz Karol Niemczycki popisał się dobrą interwencją. Nastawiona na grę z kontrataku Cracovia przed przerwą oddała tylko jeden, zupełnie niegroźny strzał na bramkę rywala.

Jaga na wyjeździe nie wygrywa

Jagiellonia Białystok nie zdobyła w tym sezonie kompletu punktów na wyjeździe. W ośmiu dotychczasowych meczach żółto-czerwoni pięć razy zremisowali i trzy razy przegrali.

W piłkarskiej ekstraklasie jedynie podopieczni Macieja Stolarczyka i zawodnicy ostatniej w tabeli Miedzi Legnica nie wygrali jeszcze meczu w delegacji.

Żółto-czerwoni jechali do Krakowa z nadzieją przełamania tej niechlubnej serii. Ta sztuka im się jednak nie udała.

Jeden gol w drugiej połowie

Kilka minut po przerwie kibice Jagiellonii odpalili race i zadymili boisko. Sędzia był zmuszony na kilka minut wstrzymać spotkanie.

W 63. minucie gospodarze przeprowadzili wreszcie groźną akcję. Florian Loshaj oddał strzał z linii pola karnego, a piłka odbiła się od poprzeczki. Od tego momentu zaznaczyła się przewaga Cracovii. W 72. minucie bliski powodzenia był Matej Rodin. Jego strzał głową z trudem obronił Zlatan Alomerovic.

Stoper "Pasów" coraz częściej gościł w polu karnym rywala i 5 minut później, po świetnym podaniu Jewhena Konoplanki umieścił piłkę w siatce. Dla Rodina był to pierwszy gol strzelony w tym sezonie.

W 88. minucie bardzo bliski wyrównania był Jesus Imaz. Hiszpan jednak z kilku metrów posłał piłkę obok słupka. Goście kończyli mecz w "10", gdyż czerwoną kartkę otrzymał Mateusz Kowalski. Arbiter najpierw pokazał mu żółtą, ale po obejrzeniu faulu na monitorze zdecydował się wykluczyć tego zawodnika z gry.

Jagiellonia poniosła drugą porażkę z rzędu, a jej seria meczów bez wygranej zwiększyła się do pięciu. Cracovia z kolei po raz drugi z kolei wywalczyła komplet punktów i przerwała serię trzech spotkań bez wygranej na własnym stadionie.

Najliczniejszy wyjazd kibiców Jagiellonii

Słabe wyniki w meczach wyjazdowych kompletnie nie zniechęciły kibiców Jagi do obecności na meczu poza Białymstokiem. Na ostatni w tej rundzie mecz w delegacji kibice żółto-czerwonych wynajęli pociąg specjalny.

W sektorze gości na stadionie Cracovii było ponad 700 kibiców Jagiellonii - to najliczniejszy wyjazd białostockich fanów w tym sezonie.

Wypowiedzi trenerów po meczu:

Maciej Stolarczyk:

Jacek Zieliński:

Cracovia - Jagiellonia Białystok 1:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Matej Rodin (77).

Żółta kartka - Cracovia: Michal Siplak, David Jablonsky, Karol Knap, Patryk Makuch. Czerwona kartka - Jagiellonia Białystok: Mateusz Kowalski (90+1-faul).

Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom). Widzów 9 628.

Cracovia: Karol Niemczycki - David Jablonsky, Matej Rodin, Virgil Ghita – Michał Stachera, Florian Loshaj (83. Karol Knap), Takuto Oshima, Michal Siplak – Jewhen Konoplanka (87. Jakub Myszor), Patryk Makuch, Benjamin Kallman.

Jagiellonia Białystok: Zlatan Alomerovic – Miłosz Matysik, Mateusz Skrzypczak, Bogdan Tiru – Wojciech Łaski (90+4 Fedor Cernych), Tomas Prikryl (82. Martin Pospisil), Oliwier Wojciechwski, Nene (73. Juan Camara), Bojan Nastic – Jesus Imaz, Andrzej Trubieha (73. Mateusz Kowalski).

źródło: PAP | red: wsz

- Nikt nie lubi przegrywać 2:5, a szczególnie boli porażka przed własną publicznością - mówi o meczu z Legią Warszawa Jesus Imaz.

Mateusz Skrzypczak: Stracona bramka wszystko zaburzyła

29.10.2022, 18:06

Piłkarze Jagiellonii Białystok upokorzeni przez zawodników Legii Warszawa. Żółto-czerwoni przegrali ligowe spotkanie przed własną publicznością 2:5 (1:3).

Maciej Stolarczyk: To bolesna lekcja

29.10.2022, 20:20