Radio Białystok | Wiadomości | Maciej Stolarczyk: To bolesna lekcja

Maciej Stolarczyk: To bolesna lekcja

29.10.2022, 20:20, akt. 22:41

Piłkarze Jagiellonii Białystok upokorzeni przez zawodników Legii Warszawa. Żółto-czerwoni przegrali ligowe spotkanie przed własną publicznością 2:5 (1:3).

Maciej Stolarczyk, fot. Joanna Szubzda
Maciej Stolarczyk, fot. Joanna Szubzda

Maciej Stolarczyk: Bolesny jest dla nas rezultat tego meczu

Na pewno bolesny jest dla nas rezultat tego meczu, gratuluję Legii zwycięstwa. To bolesna lekcja. Co prawda mecz zaczął się dla nas dobrze, zdobyliśmy bramkę i byliśmy groźni na połowie Legii, ale trzeba pamiętać, że w tym zespole są indywidualności i dziś tak padła pierwsza bramka dla gości, po pięknym strzale Josue zza pola karnego.

To spowodowało sporą nerwowość w naszych szeregach. Otworzyliśmy przestrzenie, które były dla nas niebezpieczne, tracąc bramki. To jest też koszt tego, jak chcę żeby funkcjonował zespół. Taka jest prawda. Chcę, żebyśmy byli odważni w odbiorze piłki i przez to istotnym jest, żebyśmy nie przegrywali pojedynków. Dzisiaj tak się nie stało i Legia na tym korzystała. Choć mieliśmy swoje sytuacje, nie wykorzystaliśmy ich i zabrakło nam tego bramkowego kontaktu. Dużo pracy przed nami, ale jesteśmy tego w pełni świadomi

- powiedział po meczu trener Jagiellonii Białystok Maciej Stolarczyk.Kosta Runjaić: To pierwsze zwycięstwo Legii od 2016 roku w Białymstoku

Po tak szybkiej stracie gola na 0:1, bardzo dobrze zareagowaliśmy. Później graliśmy już tak, jak planowaliśmy. Utrzymywaliśmy się przy piłce, zdobyliśmy ładne bramki, o to chodziło. To pierwsze zwycięstwo Legii od 2016 roku w Białymstoku i pierwszy hat-trick Josue w karierze,  więc chapeau bas, jestem bardzo szczęśliwy z tego powodu. Ale nie jestem  zadowolony z tego, jak straciliśmy bramki. Oczekuję zdecydowanie lepszej gry w obronie i będziemy nad tym pracować. Podsumowując: wszystko skończyło się dobrze, to bardzo ważne zwycięstwo pod koniec tej rundy

- powiedział po meczu trener Legii Warszawa Kosta Runjaić.


źródło: PAP | red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Kapitan Jagiellonii przedłużył umowę do końca sezonu 2023-24

29.10.2022, 10:23

Związany z tym klubem od ośmiu lat, kapitan grającej w piłkarskiej ekstraklasie Jagiellonii Taras Romanczuk przedłużył umowę. Nowy kontrakt z białostockim klubem tego defensywnego pomocnika będzie obowiązywał do końca sezonu 2023-24.


Siedem goli przy Słonecznej - Legia rozbiła Jagiellonię [zdjęcia, wideo]

29.10.2022, 16:29

Piłkarze Jagiellonii Białystok upokorzeni przez zawodników Legii Warszawa. Żółto-czerwoni przegrali ligowe spotkanie przed własną publicznością 2:5 (1:3).


Jagiellonia Białystok kończyła mecz w dziesiątkę - remis ze Śląskiem Wrocław [zdjęcia, wideo]

23.10.2022, 15:13

Piłkarze Jagiellonii Białystok po dwóch porażkach z rzędu zremisowali mecz. W niedzielę (23.10) podzieli się punktami ze Śląskiem Wrocław. W stolicy Dolnego Śląska padł remis 2:2 (1:1).

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR Mój boski rozwód

REKLAMA
OiFP Inauguracja

REKLAMA
NieTeatr RENATA PRZEMYK KWARTET

REKLAMA
OiFP - Broadway


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok