Radio Białystok | Sport | Polska wygrywa 2:0 z Arabią Saudyjską

Polska wygrywa 2:0 z Arabią Saudyjską

26.11.2022, 16:15, akt. 17:18

Piłkarska reprezentacja Polski wygrała z Arabią Saudyjską 2:0 (1:0) w rozegranym w Al Rayyan meczu grupy C mistrzostw świata w Katarze.

0:00
0:00
Kibice po wygranym meczu Polski z Arabią Saudyjską - relacja Wojciecha Szubzdy | Pobierz plik.

Bramki zdobyli Piotr Zieliński (39') i Robert Lewandowski (82'). W doliczonym czasie gry pierwszej połowy Wojciech Szczęsny obronił rzut karny wykonywany przez Salema Al Dawsariego (45+1').

Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej - Katar 2022

- Cztery punkty niczego nie rozwiązują, ale cieszymy się bardzo z wygranej - powiedział tuż po zakończeniu meczu selekcjoner reprezentacji Polski Czesław Michniewicz. Podkreślił, że  zwycięstwo biało-czerwonych było w pełni zasłużone.

- Cieszymy się bardzo z wygranej i że sprawiliśmy tyle radości naszym kibicom i tutaj na miejscu, i w kraju. Myślę, że dziś wszyscy przeżywamy piękne chwile. Wiadomo, że cztery punkty niczego nie rozwiązują, ale cieszę się, że strzeliliśmy dwie bramki, mieliśmy też kilka niezłych okazji do podwyższenia rezultatu. Oczywiście przeciwnik też miał swoje szanse, jak to w każdym meczu bywa - powiedział Michniewicz przed kamerami TVP.

Jego zdaniem kluczowe dla dalszych losów spotkania była zdobyta przed przerwą pierwsza bramka, a następnie - jeszcze w pierwszej połowie - rzut karny obroniony przez Wojciecha Szczęsnego. - To nas wprowadziło w odpowiedni nastrój, czuć było moc w tej drużynie - zaznaczył.

Wojciech Szczęsny przyznał, że znał sposób, w jaki piłkarz Arabii Saudyjskiej Salem Al-Dawsari wykonuje rzuty karne i to pomogło mu obronić strzał rywala.

- Oglądaliśmy karne i wiedzieliśmy, że on czeka na ruch bramkarza. Zrobiłem pierwszy ruch w lewo, żeby rzucić się w prawo..., no i nabrał się. Fajnie - skwitował polski bramkarz na antenie TVP Sport.

Po zatrzymaniu "jedenastki" Szczęsny obronił także dobitkę Mohammeda Al Breika. - Trudniej było obronić dobitkę, ale wydaje mi się, że gdyby nawet padł gol, to nie byłby uznany. Ten zawodnik to już praktycznie przy mnie stał, jak ten karny był wykonywany - ocenił.

Polska, która wcześniej zremisowała z Meksykiem 0:0, z dorobkiem czterech punktów prowadzi w tabeli grupy C. W środę (30.11), na zakończenie pierwszej rundy, biało-czerwoni spotkają się z   ekipą z Ameryki Południowej. Do 1/8 finału awansują dwa najlepsze  zespoły z każdej z ośmiu grup.

źródło: IAR, PAP | red: zmj

Absolutny brak skuteczności, niewykorzystany rzut karny - polscy kibice nie mają raczej powodów do radości po pierwszym meczu biało-czerwonych na Mundialu w Katarze.

Prezydent Andrzej Duda i minister Mariusz Błaszczak oglądali z wojskiem mecz Polaków na Mundialu [zdjęcia, wideo]

22.11.2022, 07:04

Piłkarska reprezentacja Polski od meczu z Meksykiem rozpoczęła udział w Mistrzostwach Świata w Katarze. Mecz w wojskowej bazie w Nowej Łuce koło Siemianówki oglądali prezydent Polski Andrzej Duda i wicepremier, szef MON Mariusz Błaszczak.