Radio Białystok | Sport | Drugie miejsce Natalii Maliszewskiej w Pucharze Świata w short tracku na 500 m

Drugie miejsce Natalii Maliszewskiej w Pucharze Świata w short tracku na 500 m

17.12.2022, 14:51, akt. 14:52

Natalia Maliszewska z Juvenii Białystok zajęła drugie miejsce w finale na 500 m w zawodach Pucharu Świata w short tracku w kazachskich Ałmatach. Zwyciężyła Holenderka Suzanne Schulting. Polka umocniła się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej tej konkurencji.

27-letnia łyżwiarka Juvenii Białystok, która w dorobku ma cztery zwycięstwa w PŚ na swoim koronnym dystansie, powtórzyła wynik z poprzednich zawodów PŚ w Montrealu i Salt Lake City.

Najlepsza z Polek, od dwóch dni zmagająca się z wysoką gorączką, półfinałowy start zaczęła od piątej-ostatniej pozycji. W trakcie dystansu minęła trzy rywalki, kończąc wyścig na drugim miejscu (43,934).

W finałowym starcie na owalnym torze w Ałmatach Natalia Maliszewska za rywalki miała aż trzy Holenderki i Amerykankę. Polka rozpoczęła wyścig na trzeciej pozycji. W trakcie dystansu upadek wykluczył, jadącą na pozycji wiceliderki, Holenderkę Potsmę.

Zwyciężyła jej rodaczka Schulting (43,123) przed Maliszewską (43,372) i kolejną z Holenderek Yarą van Kerkhof (43,420).

To nie jedyny sukces zawodników z Polski.

Chwilę po starcie Maliszewskiej - na 500 metrów rywalizację mężczyzn wygrał pochodzacy z Francji, ale reprezentujący Polskę Diane Sellier - zawodnik Stoczniowca Gdańsk.

Trzecie miejsce zajęła polska sztafeta mieszana w składzie: Kamila Stormowska, Diane Sellier, a także reprezentujący Juvenię Michał Niewiński i Gabriela Topolska. Triumfowali Koreańczycy przed Belgami.

W niedzielę (18.12) dalszy ciąg rywalizacji w Pucharze Świata w Kazachstanie.

źródło: PAP | red: wsz

"Reprezentacja Polski w short tracku od wielu lat, to jest 80 procent ludzi z Białegostoku. Taki mamy system szkolenia i udaje nam się wychować takich fajnych zawodników, z czego bardzo się cieszymy. I mam nadzieję, że tak dalej będzie. Praca jest prowadzona systematycznie i są tego efekty".

Festiwal Zimowej Akademii Sportu w Białymstoku

21.11.2022, 13:40

Curling, saneczkarstwo, narciarstwo - m.in. z takimi dyscyplinami zmagali się w poniedziałek (21.11) białostoccy uczniowie.

PŚ w short tracku - upadek Maliszewskiej na 500 m

7.11.2022, 07:22

Natalia Maliszewska w finale 500 m zawodów Pucharu Świata w Salt Lake City zaliczyła upadek i została sklasyfikowana na 5. miejscu. Wygrała rekordzistka świata Holenderka Xandra Velzeboer.

Kolejne podium Natalii Maliszewskiej w zawodach Pucharu Świata w short tracku

6.11.2022, 07:25

Natalia Maliszewska zajęła drugie miejsce w finale na 500 m w zawodach Pucharu Świata w short tracku w Salt Lake City. Zwyciężyła brązowa medalistka olimpijska z Pekinu w tej konkurencji Kanadyjka Kim Boutin.