Radio Białystok | Sport | Maciej Stolarczyk: Zawodnicy, którzy czekali na swoją szansę, pokazali charakter [wideo]

3.02.2023, 23:42, akt. 4.02.2023, 00:30

Piłkarze Jagiellonii Białystok zremisowali 1:1 (0:0) z Widzewem Łódź w rundzie rewanżowej ekstraklasy. W 90. minucie bramkę samobójczą strzelił Martin Kreuzriegler.

Maciej Stolarczyk: Ten mecz miał kilka faz, w których obie drużyny mogły objąć prowadzenie

Przyjechaliśmy do Łodzi aby wywieźć trzy punkty. Takie były nasze apetyty. Przebieg gry i istotne okoliczności, bo z powodu kontuzji przed meczem straciliśmy trzech graczy, a w pierwszej połowie musiał zejść Marc Gual, wymusiły jednak zmiany w składzie. Zawodnicy, którzy czekali na swoją szansę pokazali charakter. Ten mecz miał kilka faz, w których obie drużyny mogły objąć prowadzenie. Widzew w pierwszej połowie miał rzut karny, my kontrolowaliśmy mecz w drugiej połowie, ale straciliśmy gola po kontrataku. Wykorzystaliśmy jednak sytuację w końcówce. Szanujemy ten punkt i przygotowujemy się do meczu z Pogonią Szczecin u siebie, po dwóch wyjazdowych spotkaniach na początku tej rundy

- powiedział po meczu trener Jagiellonii Maciej Stolarczyk.

Janusz Niedźwiedź: Pomimo ciężkich warunków nasza jakość gry była bardzo dobra

Zacznę od podziękowań dla ludzi, którzy mocno przyczynili się i pracowali od wczesnych godzin, żeby ten mecz w ogóle się odbył. Jeszcze o godz. 15:00, czy 16:00 nikt by nie pomyślał, że to spotkanie się odbędzie. Pomimo ciężkich warunków nasza jakość gry była bardzo dobra, rozegraliśmy dobry mecz pod kątem intensywności,  stworzonych sytuacji, dążenia do strzelenia goli. Dziś opuściła nas jednak skuteczność, bo powinniśmy zdobyć kilka goli. Nie mamy trzech punktów, bo zagapiliśmy się i przy ostatniej akcji popełniliśmy przynajmniej trzy błędy i straciliśmy bramkę. Jesteśmy niezadowoleni z wyniku i ten remis przyjmujemy jak porażkę

- powiedział po meczu trener Widzewa Łódź Janusz Niedźwiedź.

źródło: PAP | red: mag

Jagiellonia Białystok ściągnęła zawodnika ze Sparty Praga

2.02.2023, 17:10

Ekstraklasowa Jagiellonia Białystok ma nowego zawodnika. 2,5-letnią umowę z żółto-czerwonymi podpisał 26-letni środkowy pomocnik Michal Sacek. Czech ma na koncie jeden występ w reprezentacji narodowej.

Jagiellonia Białystok remisuje z Widzewem po golu samobójczym [zdjęcia]

4.02.2023, 09:53

Piłkarze Jagiellonii Białystok zremisowali drugi mecz w rundzie rewanżowej ekstraklasy. W meczu wyjazdowym zremisowali 1:1 (0:0) z Widzewem Łódź. Gospodarze prowadzili od 78. minuty po golu Dominika Kuna, a w 90. minucie samobójcze trafienie zaliczył Martin Kreuzriegler i tym samym doprowadził do stanu 1:1.