Radio Białystok | Sport | Jagiellonia Białystok ściągnęła zawodnika ze Sparty Praga

Jagiellonia Białystok ściągnęła zawodnika ze Sparty Praga

autor: Wojciech Szubzda

2.02.2023, 17:10, akt. 18:44

Ekstraklasowa Jagiellonia Białystok ma nowego zawodnika. 2,5-letnią umowę z żółto-czerwonymi podpisał 26-letni środkowy pomocnik Michal Sacek. Czech ma na koncie jeden występ w reprezentacji narodowej.

Michal Sacek, źródło fot.: jagiellonia.pl
Michal Sacek, źródło fot.: jagiellonia.pl

Jak informuje Jagiellonia Białystok - Michal Sacek debiutował w pierwszym zespole Sparty Praga w 2016 roku, a od 2017 roku grał w nim regularnie. Z tym zespołem zdobył m.in. Puchar Czech w sezonie 2019/20.Czterokrotnie zajmował trzecie miejsce w tamtejszej ekstraklasie, raz został wicemistrzem kraju. W barwach Sparty rozegrał 22 mecze w europejskich pucharach.


- Wykorzystaliśmy nadarzającą się okazję ściągnięcia Michala do Jagiellonii m.in. w związku z jego problemami z regularną grą w Sparcie, gdzie zmienił się trener. Mam nadzieję, że szybko wdroży się w zespół i pomoże nam w walce o utrzymanie w ekstraklasie - powiedział po tym transferze dyrektor sportowy Jagiellonii Łukasz Masłowski, cytowany przez klubowe media.


Dodał, że negocjacje w tej sprawie trwały od dłuższego czasu, a pierwszym pomysłem było ściągnięcie Sacka w połowie roku, po wygaśnięciu jego kontraktu ze Spartą, ale udało się porozumieć w sprawie transferu definitywnego już w styczniu.


- Ten ruch pokazuje, że nie mamy zamiaru składać broni, wręcz przeciwnie. Chcemy ciągle budować mocniejszą Jagiellonię i wrócić do momentów, które ten klub pamięta sprzed kilku lat - dodał Masłowski.


Nie wiadomo, czy czeski pomocnik jest gotowy do gry i znajdzie się w kadrze już na piątkowe spotkanie Jagiellonii z Widzewem; ostatni mecz zagrał w listopadzie.

Jagiellonia Białystok jest pierwszym zagranicznym klubem Czecha.


- Widziałem już ośrodek treningowy, wywarł na mnie dobre wrażenie. Nie mogę się doczekać możliwości zobaczenia stadionu na żywo. Póki co widziałem tylko jego zdjęcia. Wydaje się być bardzo ładny. Co do pierwszego spotkania pomiędzy mną, moim agentem oraz władzami Jagiellonii to miało ono miejsce dwa tygodnie temu. Przemyśleliśmy i przedyskutowaliśmy ten ruch, po czym przedstawiłem Sparcie moją chęć odejścia do Jagiellonii. To dla mnie szansa. Cieszę się, że mogę tu być - mówi klubowym mediom 26-latek.


Najbliższy mecz Jagiellonia Białystok zagra już w piątek. Początek meczu Widzewa z Jagiellonią o 20:30 w Łodzi. Relacja w Polskim Radiu Białystok.

źródło: PAP, jagiellonia.pl | red: wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Jagiellonia Białystok remisuje z Widzewem po golu samobójczym [zdjęcia]

4.02.2023, 09:53

Piłkarze Jagiellonii Białystok zremisowali drugi mecz w rundzie rewanżowej ekstraklasy. W meczu wyjazdowym zremisowali 1:1 (0:0) z Widzewem Łódź. Gospodarze prowadzili od 78. minuty po golu Dominika Kuna, a w 90. minucie samobójcze trafienie zaliczył Martin Kreuzriegler i tym samym doprowadził do stanu 1:1.


Ekstraklasa piłkarska - trener Widzewa: oby skuteczność nas nie opuściła

2.02.2023, 11:12

Wierzę, że w piątek (3.02) skuteczność nas nie opuści. Chcę, żeby Widzew nie tylko grał z polotem w ofensywie, ale żeby był też stabilny w obronie - podkreślił trener piłkarzy z Łodzi Janusz Niedźwiedź przed piątkowym meczem ekstraklasy z Jagiellonią Białystok.


Mateusz Kowalski przeniósł się z Jagiellonii do Parmy

2.02.2023, 10:43

17-letni napastnik Jagiellonii Mateusz Kowalski został piłkarzem włoskiej Parmy - potwierdził oficjalnie białostocki klub. Kowalski jesienią ubiegłego roku piłkarz zadebiutował w ekstraklasie, w pierwszej części sezonu zdobył dwie bramki.


Wojciech Łaski: Trzeba szanować ten punkt

29.01.2023, 16:19

W niedzielnym meczu pierwszej „wiosennej” kolejki piłkarskiej ekstraklasy w Gliwicach piłkarze Jagiellonii Białystok zremisowali 1:1 (0:0) z Piastem. Bramkę Jagiellonii zapewnił Wojciech Łaski.


Maciej Stolarczyk: To nie było porywające widowisko

29.01.2023, 16:02

W niedzielnym meczu pierwszej „wiosennej” kolejki piłkarskiej ekstraklasy w Gliwicach piłkarze Jagiellonii Białystok zremisowali 1:1 (0:0) z Piastem.


W Gliwicach Jagiellonia Białystok remisuje z Piastem 1:1

29.01.2023, 14:16

W niedzielnym meczu pierwszej „wiosennej” kolejki piłkarskiej ekstraklasy w Gliwicach piłkarze Jagiellonii Białystok zremisowali 1:1 (0:0) z Piastem.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr OXFORD DRAMA - koncert

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok