Radio Białystok | Wiadomości | W Gliwicach Jagiellonia Białystok remisuje z Piastem 1:1

W Gliwicach Jagiellonia Białystok remisuje z Piastem 1:1

29.01.2023, 14:16, akt. 14:40

W niedzielnym meczu pierwszej „wiosennej” kolejki piłkarskiej ekstraklasy w Gliwicach piłkarze Jagiellonii Białystok zremisowali 1:1 (0:0) z Piastem.

Żółto-czerwoni przyjechali na Górny Śląsk po pierwszą w tym sezonie wyjazdową wygraną. Z kolei ekipa trenera Aleksandara Vukovica chciała udanie rozpocząć walkę o ucieczkę ze strefy spadkowej. Oba zespoły musiały się zadowolić punktem.

Przed rozpoczęciem gry konieczna była „kosmetyka” górnej części siatki w jednej z bramek. Podjął się tego zadania kierownik drużyny gospodarzy Adam Fudali, podnieść musiał go bramkarz Jagiellonii Zlatan Alomerovic.

W pierwszej połowie więcej okazji do objęcia prowadzenia mieli gliwiczanie. W 36. minucie strzał głową Grzegorza Tomasiewicza z pięciu metrów obronił Alomerovic, a tuż przed przerwą bramkarza Jagi uratował słupek po dośrodkowaniu Damiana Kądziora z rzutu wolnego i „główce”  Kamila Wilczka.

Goście odpowiedzieli potężnym uderzeniem Marca Guala z daleka, ale piłka przeleciała nad poprzeczką.

Już przed przerwą trener Jagi Maciej Stolarczyk musiał dokonać zmiany, z racji urazu Jesusa Imaza.

Tuż po wznowieniu gry zaatakowali białostoczanie. Wychodzącego na czystą pozycję w polu karnym Guala uprzedził golkiper Piasta, a goście bezskutecznie domagali się rzutu karnego. Kwadrans później na widowiskowy strzał zza pola karnego zdecydował się wprowadzony za Imaza na boisko Wojciech Łaski i Frantisek Plach skapitulował.

Cofnięci do defensywy żółto-czerwoni nie cieszyli się zbyt długo, bowiem rywale wyrównali po siedmiu minutach. Centrę Michała Chrapka z lewej strony wykorzystał głową Wilczek.

Gospodarze nacierali dalej, bramkarz Jagiellonii obronił dwa mocne strzały Michaela Ameyawa. W doliczonym czasie Wilczek trafił z bliska w  słupek, dobijający Ameyaw spudłował i mecz skończył się remisem.

Jagiellonia Białystok - Piast Gliwice 1:1 (0:0)

Bramki: 0:1 Wojciech Łaski (61), 1:1 Kamil Wilczek (68-głową).

Żółta kartka - Jagiellonia Białystok: Israel Puerto, Taras Romanczuk.

Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork). Widzów 3 328.

Piast Gliwice: Frantisek Plach - Arkadiusz Pyrka, Ariel Mosór, Jakub  Czerwiński, Alexandros Katranis - Damian Kądzior, Michał Chrapek (78.  Tom Hateley), Patryk Dziczek, Grzegorz Tomasiewicz (62. Michael Ameyaw) -  Jorge Felix, Kamil Wilczek.

Jagiellonia Białystok: Zlatan Alomerovic - Miłosz Matysik (83.  Andrzej Trubeha), Israel Puerto, Mateusz Skrzypczak, Bojan Nastic -  Tomasz Kupisz, Taras Romanczuk, Martin Pospisil, Tomas Prikryl (74.  Maciej Bortniczuk) - Jesus Imaz (38. Wojciech Łaski), Marc Gual.

źródło: PAP | red: mag

Nowi partnerzy, nowi piłkarze i pozytywne nastawienie zawodników - tak wiosenną rundę rozpoczyna Jagiellonia Białystok. Teraz drużyna zajmuje 13. miejsce w tabeli Ekstraklasy, a najbliższy mecz zagra z Piastem Gliwice.

Jagiellonia Białystok przegrała dwa ostatnie mecze sparingowe w Turcji

14.01.2023, 21:19

Dwa mecze sparingowe zagrała Jagiellonia Białystok na koniec zgrupowania w Turcji i oba przegrała. Najpierw - w porannym meczu żółto-czerwoni przegrali z Wisłą Płock 1:3, a potem - już w innym składzie przegrali 1:2 z FK Radnicki Nisz z Serbii.

Jagiellonia Białystok wygrywa sparing z węgierskim Paksi FC

11.01.2023, 16:32

W rozegranym w środę (11.01) w tureckim Belek meczu kontrolnym Jagiellonia wygrała 2:1 z węgierskim Paksi FC. To drugi z trzech sparingów białostoczan podczas ich zimowego zgrupowania. W pierwszym ulegli 1:2 rumuńskiemu FC Hermannstadt.