Radio Białystok | Wiadomości | Jagiellonia Białystok wygrywa sparing z węgierskim Paksi FC

Jagiellonia Białystok wygrywa sparing z węgierskim Paksi FC

11.01.2023, 16:32, akt. 16:37

W rozegranym w środę (11.01) w tureckim Belek meczu kontrolnym Jagiellonia wygrała 2:1 z węgierskim Paksi FC. To drugi z trzech sparingów białostoczan podczas ich zimowego zgrupowania. W pierwszym ulegli 1:2 rumuńskiemu FC Hermannstadt.

Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok, 26.08.2022, fot. Joanna Szubzda
Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok, 26.08.2022, fot. Joanna Szubzda

Bramki w spotkaniu z węgierskim sparingpartnerem zdobyli dla Jagiellonii Jesus Imaz i Andrzej Trubeha (z karnego), który do zespołu dołączył już w trakcie obozu przygotowawczego.

Sztab szkoleniowy Jagiellonii znowu wystawił dwie różne jedenastki w obu częściach spotkania. Zagrali m.in. piłkarze, którzy nie mogli zaprezentować się w pierwszym meczu kontrolnym z powodu choroby m.in. podstawowy bramkarz drużyny z Białegostoku Zlatan Alomerovic.

Trener Maciej Stolarczyk mówił po meczu z Paksi FC, że jego zespół lepiej zagrał po przerwie. Przyznał jednak, że w pierwszej piłkarze musieli też sobie radzić ze złą pogodą, bo w Belek intensywnie padało i wiał porywisty wiatr. 

W pierwszej połowie z urazami boisko opuścili Miłosz Matysik i Marc Gual. Szkoleniowiec mówił, że pierwsze diagnozy wskazują, że nie są to poważne kontuzje i piłkarze powinni wrócić w czwartek (12.01) do treningów.


- Zawodnicy nie grają na takiej świeżości, jak to jest w meczach ekstraklasy, grają na pewnym poziomie zmęczenia, ale w takich sytuacjach też najczęściej popełnia się błędy, inaczej się reaguje. W dzisiejszym meczu chciałem zobaczyć, jak zawodnicy reagują pod wpływem zmęczenia, jakie podejmują decyzje, bo są to sytuacje, które zdarzają się w końcówkach meczów, gdy tego tlenu brakuje - mówił Maciej Stolarczyk.


W planie zgrupowania białostoczan w Turcji jest jeszcze jeden sparing - w najbliższą sobotę (14.01) z serbskim zespołem FK Radnicki Nisz. 

Do Polski Jagiellonia wraca 15 stycznia i do wznowienia rozgrywek ekstraklasy będzie przygotowywać się już na swoich obiektach. Rozegra też mecz towarzyski z drugoligowym Motorem Lublin.

Wiosenną rundę zacznie wyjazdowym meczem z Piastem Gliwice - zaplanowanym na 29 stycznia.

źródło: Opr. na podst. PAP | red: mark

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Jagiellonia Białystok przegrała pierwszy sparing w Turcji [wideo]

8.01.2023, 07:15

W rozegranym w sobotę (7.01) w tureckim Belek meczu kontrolnym Jagiellonia Białystok przegrała 1:2 z rumuńskim FC Hermannstadt. To pierwszy z trzech sparingów białostoczan podczas ich zimowego zgrupowania, które potrwa do 15 stycznia.


Bogdan Tiru opuszcza Jagiellonię i przechodzi do CFR Cluj

7.01.2023, 06:51

Bogdan Tiru nie trenuje już z Jagiellonią Białystok. 28-latek pożegnał się z kolegami i opuścił zgrupowanie w Turcji.

ZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok