Radio Białystok | Sport | Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wygrał ranking na najlepszego sportowca województwa

autor: Marek Gąsiorowski

19.02.2023, 07:42, akt. 08:02

W sobotę (18.02) poznaliśmy najlepszych sportowców województwa podlaskiego. Ranking przygotowała Podlaska Rada Olimpijska Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Białymstoku.

0:00
0:00
Ranking najlepszych sportowców województwa podlaskiego - relacja Marka Gąsiorowskiego | Pobierz plik.

Kapituła rankingu brała pod uwagę dokonania sportowców w 2022 roku. Tu Wojciech Nowicki miał duże sukcesy: złoto w rzucie młotem podczas mistrzostw Europy i srebro podczas mistrzostw świata.

Drugie miejsce zajęła łyżwiarka Natalia Maliszewska z Juvenii Białystok. Białostoczanka bardzo wysoko plasowała się w Pucharze Świata w short tracku, a w tym roku do swego dorobku dorzuciła srebro mistrzostw Europy na 500 metrów.

Trzeci był kajakarz Cresovii Białystok Aleksander Kitewski. W ubiegłym roku w parze z Arsenem Śliwińskim wywalczył mistrzostwo Europy C2 na 200 metrów.

Najlepszym trenerem w sportach zespołowych został Waldemar Grzegorzewski. Pod jego wodzą badmintoniści Hubala Białystok wywalczyli w ubiegłym roku Klubowy Puchar Europy. Najlepszy zawodnik w grach zespołowych to Michał Rogalski z Hubala Białystok.

Najlepszy trener w sportach indywidualnych to Michał Mróz - trener kajakarzy Cresovii Białystok.

Paweł Arciszewski ze Startu Białystok zdobył w ubiegłym roku w Brazylii złoty (kolarstwo górskie) i srebrny medal (kolarstwo szosowe) na XXIV Letnich Igrzyskach Osób Niesłyszących. Podczas gali został wyróżniony jako najlepszy sportowiec niepełnosprawny na Podlasiu.

Nadzieją olimpijską został Michał Niewiński z Juvenii Białystok - specjalizujący się w short tracku.

| red: wsz

To życiowy sukces Łukasza Kuczyńskiego z Juvenii Białystok. Podczas zawodów Pucharu Świata w short tracku w holenderskim Dordrechcie zajął trzecie miejsce w finale na 500 metrów.

PŚ w short tracku: Polska wywalczyła brązowy medal w sztafecie mieszanej

11.02.2023, 17:15

Polska sztafeta mieszana zajęła trzecie miejsce podczas zawodów Pucharu Świata w short tracku w holenderskim Dordrechcie.

"Na wirażu" - reportaż Aleksandry Sadokierskiej

1.02.2023, 06:00

Sportowy świat Natalii Maliszewskiej rok temu na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie zadrżał w swych fundamentach. Jednak białostocka łyżwiarka się nie poddała.

Janusz Bielawski

29.01.2023, 18:43

"Michał Niewiński jest w doskonałej dyspozycji. Na MŚ juniorów w short tracku w Dreźnie zdobył dwa medale (złoto i brąz) i jedno czwarte miejsce - rewelacja" - mówi Janusz Bielawski.

Michał Niewiński z brązowym medalem MŚ juniorów w short tracku

29.01.2023, 16:44

Michał Niewiński z Juvenii Białystok zdobył brązowy medal mistrzostw świata juniorów w short tracku w Dreźnie na dystansie 1000m.

Michał Niewiński z Juvenii Białystok zdobył złoto na MŚ juniorów w short tracku w Dreźnie

28.01.2023, 18:03

Michał Niewiński z Juvenii Białystok na mistrzostwach świata juniorów w short tracku w Dreźnie zdobył złoto na 500 metrów.

Natalia Maliszewska

20.01.2023, 16:45

- Widzę, że potrafię wyjść z ciężkich warunków na bardzo dobry rezultat, więc jeśli jestem sobie w stanie z tym poradzić, to jakoś sobie poradzę.

Władze Białegostoku spotkały się z medalistami ME w short tracku [zdjęcia]

19.01.2023, 17:04

Z zawodnikami i trenerami short tracku, którzy zdobyli medale podczas odbywających się w weekend mistrzostw Europy w Gdańsku spotkał się w czwartek (19.01) na lodowisku zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki.

Podsumowaliśmy 2022 rok w podlaskim sporcie

1.01.2023, 20:26

Lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski w Suwałkach i rekord Polski w biegu na 110 m przez płotki Damiana Czykiera, a także 4. miejsce tego samego zawodnika oraz srebrny medal Wojciecha Nowickiego na mistrzostwach świata w Eugene - to zdaniem Słuchaczy Polskiego Radia Białystok najważniejsze wydarzenia w podlaskim sporcie w 2022 roku.

Wojciech Nowicki: to był bardzo dobry rok w moim wykonaniu

31.10.2022, 08:07

"To był bardzo dobry, stabilny rok w moim wykonaniu" - powiedział Wojciech Nowicki, który w sierpniu obronił tytuł mistrza Europy w rzucie młotem, natomiast w lipcu zdobył srebrny medal mistrzostw świata, przegrywając tylko z Pawłem Fajdkiem.

Szkolny Dzień Zdrowia w V LO w Białymstoku - z uczniami spotkał się Wojciech Nowicki

3.10.2022, 14:05

Chcieli zachęcić młodych ludzi do zdrowego odżywiania i przy okazji pomóc dzieciom z hospicjum. Uczniowie i nauczyciele z V Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku zorganizowali szkolny Dzień Zdrowia.

UKS Hubal Białystok Klubowym Mistrzem Europy w badmintonie

2.07.2022, 16:54

UKS Hubal Białystok został Klubowym Mistrzem Europy w badmintonie. W finale rozgrywek w hali zespołu Szkół Rolniczych w Białymstoku Hubal pokonał 3:1 francuski BC Chambly-Oise.