Radio Białystok | Sport | KS BAS Białystok przegrywa po dobrym meczu z liderem 1. ligi siatkarek 1:3

KS BAS Białystok przegrywa po dobrym meczu z liderem 1. ligi siatkarek 1:3

18.03.2023, 23:04, akt. 23:30

W pierwszej lidze siatkarek KS BAS Białystok podejmował lidera i zwycięzcę rundy zasadniczej Stal Mielec. Gospodynie zagrały dobre spotkanie, ale mimo to uległy 1:3. W kolejnych setach było 18:25, 25:18, 26:28 i 20:25.

BAS Białystok - Legionovia Legionowo, 11.03.2023, fot. Joanna Szubzda

Pierwszą partię lepiej rozpoczęły przyjezdne, które szybko przejęły kontrolę nad wydarzeniami na boisku. BAS miał kłopoty z przyjęciem. Po ataku Weroniki Gierszewskiej mielczanki wygrały premierową partię do 18.

W drugiej odsłonie meczu inicjatywę przejęły gospodynie, które znacznie poprawiły grę w przyjęciu, popełniały mniej błędów i odpowiedziały równie zdecydowaną wygraną 25:18. Seta zamknęła Paulina Niedźwiecka.

Najbardziej widowiskowa i zacięta była partia trzecia. BAS przegrywał już 21:24, ale podopieczne Sebastiana Grzegorka potrafiły odrobić straty i doprowadziły do gry na przewagi. Zabrakło niewiele, ale ostatecznie górą wyszły z tego seta mielczanki 28:26.

Czwartą partię BAS zaczął od straty kolejno pięciu punktów, później zespół musiał gonić wynik, ale Stal już nie pozwoliła wyrwać sobie zwycięstwa, pokonała białostoczanki 25:20 i zwyciężyła 3:1.

Najlepszą zawodniczką meczu wybrano atakującą gości Weronikę Gierszewską.

Lider pierwszej ligi dopisał do tabeli kolejne trzy punkty. BAS pozostanie na piątym miejscu, a za tydzień zmierzy się na wyjeździe z LOS-em Nowy Dwór Mazowiecki.

| red: maj

Siatkarki KS BAS-u Białystok w 22. kolejce pierwszej ligi pokonały przed własną publicznością Legionovię Legionowo 3:0.

Udany weekend siatkarskich drużyn z regionu - wygrane Ślepska Malow Suwałki oraz żeńskiego i męskiego BAS-u

5.02.2023, 18:50

Siatkarsko był to wspaniały weekend dla drużyn z naszego regionu. W Plus Lidze wygrał Ślepsk Malow Suwałki, w pierwszej lidze BAS Białystok, a w pierwszej lidze kobiet aż dwa wyjazdowe mecze rozegrały zawodniczki KS BAS-u - i oba wygrały.

Pewna wygrana KS BAS-u Białystok z Karpatami Krosno w pierwszej lidze siatkarek

28.01.2023, 19:53

W 16. kolejce siatkarskiej pierwszej ligi kobiet KS BAS Białystok pokonał u siebie pewnie Karpaty Krosno 3:0.