Radio Białystok | Sport | 1. liga siatkarzy: wygrana BAS-u Białystok z Mickiewiczem Kluczbork 3:2

1. liga siatkarzy: wygrana BAS-u Białystok z Mickiewiczem Kluczbork 3:2

1.04.2023, 22:36, akt. 2.04.2023, 17:53

Pewny już utrzymana w pierwszej lidze BAS Białystok podejmował w sobotę (1.04) przed własną publicznością Mickiewicza Kluczbork - a więc drużynę z górnej części tabeli. Po pięciosetowej walce podopieczni Krzysztofa Andrzejewskiego schodzili z boiska jako wygrani.

0:00
0:00
1. liga siatkarzy: wygrana BAS-u Białystok z Mickiewiczem Kluczbork 3:2 - relacja Marcina Mazewskiego | Pobierz plik.

Pierwszą partię wygrali jednak dość pewnie - do 18 - goście. Zawodnicy BAS-u w drugiej odsłonie zagrali już znacznie lepiej, poprawili przyjęcie i grę w obronie, a także serwis, co dało wygraną do 22. W trzecim secie gospodarze wciąż popełniali mniej błędów niż przyjezdni, grali swoją siatkówkę i wygrali do 18. Zawodnicy z Kluczborka pozbierali się w secie czwartym, BAS zaczął popełniać więcej błędów, w rezultacie set dla Mickiewicza - do 18. O zwycięstwie decydował tie-break, lepiej zaczęli go goście, ale podopieczni Krzysztofa Andrzejewskiego zdołali odrobić kilka punktów straty i wygrać 15:13 i 3:2 w całym meczu.

MVP spotkania wybrany został przyjmujący BAS-u Białystok Karol Rawiak. Po tej wygranej białostoczanie awansowali na 10. miejsce w ligowej tabeli. Nie mają już szans na udział w play-offach, ale jak zapowiadają chcą powalczyć o jak najwyższą lokatę na koniec sezonu zasadniczego. Przed nimi mecz wyjazdowy z Olimpią Sulęcin i na koniec u siebie spotkanie z SMS-em Spała.

| red: maj

To był mecz o tzw. sześć punktów. BAS Białystok nie zawiódł i pewnie pokonał Legię Warszawa w pierwszej lidze siatkarzy.

Udany weekend siatkarskich drużyn z regionu - wygrane Ślepska Malow Suwałki oraz żeńskiego i męskiego BAS-u

5.02.2023, 18:50

Siatkarsko był to wspaniały weekend dla drużyn z naszego regionu. W Plus Lidze wygrał Ślepsk Malow Suwałki, w pierwszej lidze BAS Białystok, a w pierwszej lidze kobiet aż dwa wyjazdowe mecze rozegrały zawodniczki KS BAS-u - i oba wygrały.

Dreszczowiec z happy endem w 1. lidze siatkarzy - BAS Białystok pokonał Visłę Bydgoszcz 3:2

13.01.2023, 08:39

Był to prawdziwy dreszczowiec, na wysokim poziomie. W pierwszej lidze siatkarzy BAS Białystok pokonał u siebie Visłę Bydgoszcz 3:2.