Radio Białystok | Sport | Michał Pazdan: Najważniejsze było to, że trzymaliśmy się razem

Michał Pazdan: Najważniejsze było to, że trzymaliśmy się razem

autor: Marcin Gliński, Wojciech Szubzda

10.04.2023, 18:25, akt. 19:30

Piłkarze Jagiellonii Białystok wygrali 1:0 (0:0) z Lechią Gdańsk w poniedziałkowym (10.04) meczu ekstraklasy. Gola w 84. minucie strzelił kapitan Jagi – Taras Romanczuk. Tuż przed przerwą Jesus Imaz dwukrotnie nie wykorzystał rzutu karnego.

Michał Pazdan: Naprawdę chcieliśmy dzisiaj wygrać

Pierwsza połowa była fajna z naszej strony. Kreowaliśmy sytuacje, mieliśmy rzut karny, ale nie chciało wpaść. W drugiej połowie Lechia może nie miała jakichś sytuacji, ale ze dwa, trzy razy doszła w nasze pole karne. W tym meczu najważniejsze było to, że trzymaliśmy się razem. Radość była duża po wygraniu, bo wiemy jak to wygląda. Jest nowy trener, pierwszy mecz, wszystko się może zdarzyć. I chwała Tarasowi, że strzelił w drugiej połowie, bo naprawdę chcieliśmy dzisiaj wygrać

- powiedział po meczu obrońca Jagiellonii Białystok Michał Pazdan.

Bartłomiej Wdowik: Cieszymy się z trzech punktów

Fajnie, że udało się asystować, że wygrywamy po mojej asyście 1:0 i cieszymy się z trzech punktów. Zagraliśmy dobre spotkanie jako zespół. Lechia grała takim ustawieniem, że pomiędzy strefami miałem dużo miejsca, schodziłem do środka, to dawało przewagi i z tego korzystaliśmy. Od początku narzuciliśmy styl, kreowaliśmy sytuacje. Szkoda karnego, ale konsekwentnie przeważaliśmy w tym meczu

- powiedział po meczu obrońca Jagiellonii Białystok Bartłomiej Wdowik.

Kapitan Jagiellonii Białystok zapewnia wygraną z Lechią Gdańsk [zdjęcia, wideo]

10.04.2023, 17:00

Kiedy Jagiellonia zagra w majówkę? - poznaliśmy terminarz 31. kolejki ekstraklasy

6.04.2023, 21:41

Spółka Ekstraklasa podała terminarz 31. kolejki rozgrywek. Jagiellonia Białystok zagra w piątek (5.05) o 18:00 przed własną publicznością ze Śląskiem Wrocław.