Radio Białystok | Sport | Marc Gual: Ten pierwszy gol był bardzo ważny, bo zmieniliśmy grę [wideo]

Marc Gual: Ten pierwszy gol był bardzo ważny, bo zmieniliśmy grę [wideo]

autor: Marcin Gliński, Wojciech Szubzda

21.04.2023, 21:24, akt. 22.04.2023, 13:27

Piłkarze Jagiellonii wygrali 4:2 na wyjeździe z Wisłą Płock, chociaż do przerwy przegrywali 1:2. Bohaterem mecz był Marc Gual, który strzelił trzy gole i zaliczył jedną asystę. Żółto-czerwoni wygrali po raz pierwszy w tym sezonie na wyjeździe.

Marc Gual: Bardzo się cieszę, że przeszedłem do historii klubu

Musieliśmy zareagować po tych pierwszych dziesięciu minutach meczu. Ten pierwszy gol był bardzo ważny, bo zmieniliśmy grę. Ale to nie tylko gol. Zespół chciał grać i to jest ważne. Bardzo się cieszę z hattricka i mam nadzieję, że to nie ostatni w Ekstraklasie. Bardzo się cieszę, że przeszedłem do historii klubu. Musimy grać tak dalej

- powiedział po meczu napastnik Jagiellonii Białystok Marc Gual.

Jesus Imaz: Po przerwie graliśmy efektywnie

Po przerwie zmieniliśmy mentalność, zmieniliśmy nasze zachowanie i graliśmy bardzo dobrze i efektywnie. Po tym jak strzelili nam drugiego gola myśleliśmy, że skończymy na 5:0. Pierwsze dwa gole Marca dały nam jednak pewność siebie

- powiedział po meczu napastnik Jagiellonii Białystok Jesus Imaz.

Trzy gole Guala i pierwsza wygrana Jagiellonii na wyjeździe [zdjęcia, wideo]

22.04.2023, 00:53

Adrian Siemieniec: Nasza radość jest ogromna

10.04.2023, 18:16

Piłkarze Jagiellonii Białystok wygrali 1:0 (0:0) z Lechią Gdańsk w poniedziałkowym (10.04) meczu ekstraklasy. Gola w 84. minucie strzelił kapitan Jagi – Taras Romanczuk. Tuż przed przerwą Jesus Imaz dwukrotnie nie wykorzystał rzutu karnego.