Radio Białystok | Sport | Wojciech Nowicki drugi w rzucie młotem na Memoriale Ireny Szewińskiej

Wojciech Nowicki drugi w rzucie młotem na Memoriale Ireny Szewińskiej

7.06.2023, 08:24, akt. 08:47

Mistrz olimpijski Wojciech Nowicki zajął drugie miejsce w rzucie młotem podczas Memoriału Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy.

Wojciech Nowicki, fot. Joanna Szubzda

Memoriał Ireny Szewińskiej zaliczany jest do cyklu World Athletic Continental Tour Gold. Bardziej prestiżowe są tylko mityngi Diamentowej Ligi.

Wojciech Nowicki w najlepszej próbie uzyskał 79,52 m. Wynikiem 79,70 wygrał Rudy Winkler.

Cieszy stabilizacja na przyzwoitym poziomie. To jeszcze nie ten moment sezonu, aby były fajerwerki. Dziś Amerykanin był nieco lepszy, a ja jestem drugi. Nie jest źle. Czekamy na zwyżkę formy w kolejnych startach, ale najważniejsze w tym roku są mistrzostwa świata w Budapeszcie w sierpniu - mówił Nowicki.

Mistrz olimpijski dodał, że z trenerką Joanną Fiodorow próbują wdrożyć zmiany w technice, żeby m.in. ustabilizować pozycję w kole, ale "na wszystko trzeba czasu".  - Zobaczymy, co to przyniesie. Przed każdym sezonem coś robimy, czegoś szukamy, bo potem na najważniejszych imprezach liczą się centymetry - podkreślił młociarz.

Paweł Fajdek zajął odległe szóste miejsce rezultatem 74,17 i nie przyszedł na rozmowę z dziennikarzami.

źródło: PAP, IAR | red: zmj

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wygrał konkurs rzutu młotem w zawodach lekkoatletycznych w Nairobi, uzyskując najlepszy tegoroczny wynik na świecie - 79,78 m.

Kajakarka Sylwia Szczerbińska siódmym Ambasadorem Białostockiego Sportu w 2023 roku

4.04.2023, 14:02

To siódma i zarazem ostatnia osoba, która w 2023 roku będzie Ambasadorem Białostockiego Sportu. Do grona, które ma reprezentować miasto na arenie krajowej i międzynarodowej we wtorek (4.04) dołączyła kajakarka Sylwia Szczerbińska - m.in. srebrna medalistka w C-4 mistrzostw świata.

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wygrał ranking na najlepszego sportowca województwa

19.02.2023, 07:42

W sobotę (18.02) poznaliśmy najlepszych sportowców województwa podlaskiego. Ranking przygotowała Podlaska Rada Olimpijska Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Białymstoku.

Podsumowaliśmy 2022 rok w podlaskim sporcie

1.01.2023, 20:26

Lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski w Suwałkach i rekord Polski w biegu na 110 m przez płotki Damiana Czykiera, a także 4. miejsce tego samego zawodnika oraz srebrny medal Wojciecha Nowickiego na mistrzostwach świata w Eugene - to zdaniem Słuchaczy Polskiego Radia Białystok najważniejsze wydarzenia w podlaskim sporcie w 2022 roku.