Radio Białystok | Sport | Jagiellonia Białystok awansowała do kolejnej rundy Pucharu Polski [zdjęcia, wideo]

26.09.2023, 21:13, akt. 27.09.2023, 10:51

Piłkarze Jagiellonii Białystok wygrali 2:0 (0:0) ze Śląskiem Wrocław w 1. rundzie Pucharu Polski. Pierwszego gola w 62. minucie strzelił Nene, a wynik na 2:0 w doliczonym czasie ustalił Jesus Imaz. Dzięki wygranej Jagiellonia awansowała do kolejnej rundy Pucharu Polski.

Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław, 26.09.2023, fot. Joanna Szubzda

Jagiellonia Białystok zrewanżowała się Śląskowi Wrocław za ligową porażkę na początku września. Teraz żółto-czerwoni wygrali 2:0 i wyeliminowali rywali z pucharowej rywalizacji.

Wygranej Jagi nie zapowiadała pierwsza połowa, o której można tylko napisać, że się odbyła.

Gra się nieco ożywiła na początku drugiej połowy - m.in. po wejściu na boiska Bartłomieja Wdowika, który w 56. minucie raz groźnie uderzał z rzutu rożnego, a potem z dystansu zza pola karnego. Swego szczęście próbował też Nene.

W 62. minucie ostatecznie Nene zdobył bramkę, zdecydował się na strzał z dystansu i pokonał bramkarza Śląska Wrocław. Już w doliczonym czasie Jesus Imaz trafił do siatki i ustalił wynik pucharowej rywalizacji na 2:0.

Wcześniej, bo o 12:30 w Pucharze Polski grały rezerwy Jagiellonii z Koroną Kielce. Białostoczanie przegrali na boisku przy ul. Elewatorskiej w Białymstoku 1:2 i odpadli z rywalizacji.

| red: wsz, mag, zmj

Jagiellonia Białystok we współpracy z białostockim centrum krwiodawstwa wraca z akcją "Bilet za krew".

Afimico Pululu: Remis jest nieco rozczarowujący [wideo]

23.09.2023, 07:53

Piłkarze Jagiellonii Białystok zremisowali 2:2 (1:1) wyjazdowe spotkanie z ŁKS-em Łódź. Dwie bramki dla Jagiellonii zdobył Pululu, a żółto-czerwoni stracili prowadzenie w 90. minucie spotkania. Rywale od końca pierwszej połowy grali w osłabieniu po czerwonej kartce, którą zobaczył Hoti.

Adrian Siemieniec: To był niesamowity, szalony mecz [wideo]

23.09.2023, 07:24

Pierwszy remis Jagiellonii Białystok w tym sezonie [zdjęcia, wideo]

23.09.2023, 15:49

Michał Probierz nowym selekcjonerem piłkarskiej reprezentacji Polski

20.09.2023, 08:07

Michał Probierz został selekcjonerem piłkarskiej reprezentacji Polski - ogłosił prezes PZPN Cezary Kulesza. Zastąpił Portugalczyka Fernando Santosa, z którym rozstano się przed tygodniem. Debiut nowego trenera - 12 października w meczu eliminacji mistrzostw Europy z Wyspami Owczymi.

Dominik Marczuk najlepszym zawodnikiem ósmej kolejki ekstraklasy

19.09.2023, 09:17

Dominik Marczuk z Jagiellonii Białystok wybrany najlepszym zawodnikiem ósmej kolejki piłkarskiej ekstraklasy.