Radio Białystok | Sport | Adrian Siemieniec: Bardzo chcieliśmy wygrać [wideo]

Adrian Siemieniec: Bardzo chcieliśmy wygrać [wideo]

autor: Marcin Gliński, Wojciech Szubzda

26.09.2023, 23:57, akt. 27.09.2023, 07:35

Piłkarze Jagiellonii Białystok wygrali 2:0 (0:0) ze Śląskiem Wrocław w 1. rundzie Pucharu Polski. Pierwszego gola w 62. minucie strzelił Nene, a wynik na 2:0 w doliczonym czasie ustalił Jesus Imaz. Dzięki wygranej Jagiellonia awansowała do kolejnej rundy Pucharu Polski.

Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław, 26.09.2023, fot. Joanna Szubzda

Adrian Siemieniec: Gratuluję drużynie

Gratuluję drużynie. Bardzo chcieliśmy wygrać, bardzo chcieliśmy awansować do kolejnej rundy. Cieszymy się z tego, że tego dokonaliśmy. Dobrze zareagowaliśmy po bramce na 1:0. Nie broniliśmy rezultatu, a szukaliśmy sposobu na zdobycie drugiej bramki. W taki sposób doprowadziliśmy do tego, że ten mecz zamknęliśmy - powiedział po meczu trener Jagiellonii Białystok Adrian Siemieniec.

Jacek Magiera: Wiedzieliśmy, że będziemy grać z dobrze poukładanym zespołem

Przyjechaliśmy tutaj po to, aby awansować. Nie zrobiliśmy tego. Wiedzieliśmy, że będziemy grać z dobrze poukładanym zespołem, takim, który dobrze gra w piłkę. W pierwszej połowie mogliśmy kilka razy lepiej zachować się w kontrataku. Mogliśmy pokusić się o zdecydowanie lepsze wykończenia akcji - powiedział po meczu trener Śląska Wrocław Jacek Magiera.

Jarosław Kubicki: Fajnie, że nie straciliśmy bramki

Najważniejsze jest to, że wygraliśmy i przechodzimy dalej. Fajnie, że udało się zagrać na prawej obronie, fajnie, że nie straciliśmy bramki i graliśmy do przodu - powiedział po meczu obrońca Jagiellonii Białystok Jarosław Kubicki.

Adrian Siemieniec: To był niesamowity, szalony mecz [wideo]

23.09.2023, 07:24

Piłkarze Jagiellonii Białystok zremisowali 2:2 (1:1) wyjazdowe spotkanie z ŁKS-em Łódź. Dwie bramki dla Jagiellonii zdobył Pululu, a żółto-czerwoni stracili prowadzenie w 90. minucie spotkania. Rywale od końca pierwszej połowy grali w osłabieniu po czerwonej kartce, którą zobaczył Hoti.