Radio Białystok | Sport | Taras Romanczuk: Powinniśmy dalej pracować, żeby nie popełniać błędów [wideo]

Taras Romanczuk: Powinniśmy dalej pracować, żeby nie popełniać błędów [wideo]

autor: Marcin Gliński, Wojciech Szubzda

28.10.2023, 18:10, akt. 18:46

Piłkarze Jagiellonii Białystok przegrali wyjazdowe spotkanie z Pogonią Szczecin 1:2 (1:1). Bramki w tym meczu zdobywali tylko gospodarze. Samobójcze trafienie na 1:0 dla Jagi zaliczył Malec, a dwa gola dla gospodarzy strzelili: Koulouris i Grosicki. Po tej porażce Jagiellonia straciła prowadzenie w tabeli na rzecz Śląska Wrocław.

Taras Romanczuk, fot. Joanna Szubzda

Taras Romanczuk: Bramki tracimy na swoje życzenie

Bramki tracimy na swoje życzenie. Powinniśmy wygrać przynajmniej pierwszą połowę. W drugiej połowie powinniśmy nie spać na początku. Po wyniku 2:1 - cały czas dominowaliśmy, mieliśmy kontrole nad meczem, stworzyliśmy sobie sytuacje. Powinniśmy w tych sytuacjach się lepiej zachować i byłoby 2:2. Nie powiem, że jesteśmy załamani, bo porażki na pewno przyjdą, ale powinniśmy dalej pracować, żeby nie popełniać błędów

- powiedział po meczu kapitan Jagiellonii Białystok Taras Romanczuk.

Jarosław Kubicki: Pogoń chciała za wszelką cenę kasować nasze ataki

To, że w pierwszej połowie strzeliliśmy gola - to dało nam dużo. Poczuliśmy się pewnie. Pogoń chciała za wszelką cenę kasować nasze ataki, nasze wyjścia spod bramki z piłką. Potem Pogoń zdobyła pierwszą bramkę i byli już przez nią dobrze nastawieni i w drugą połowę też weszli nieźle

- powiedział po meczu pomocnik Jagiellonii Białystok Jarosław Kubicki.

Dominik Marczuk: Zabrakło na pewno dokładności w tej ostatniej piłce

Mieliśmy swoje sytuacje. Zabrakło na pewno dokładności w tej ostatniej piłce. I trochę szczęścia. Uważam też, że Pogoń zagrała dobry mecz - w pierwszej połowie lepiej grali i mieli też więcej sytuacji. Aczkolwiek uważam, że my zbyt dużo błędów popełnialiśmy w rozegraniu piłki, z czego Pogoń sobie mogła stworzyć sytuacje

- powiedział po meczu napastnik Jagiellonii Białystok Dominik Marczuk.

Jagiellonia Białystok przegrywa w Szczecinie i traci prowadzenie w tabeli [wideo]

28.10.2023, 16:59

Jagiellonia Białystok zremisowała z Lechem Poznań, chociaż przegrywała 0:3 [zdjęcia]

24.10.2023, 20:02

Piłkarze Jagiellonii Białystok zremisowali 3:3 (0:2) wyjazdowe, zaległe spotkanie z Lechem Poznań. Żółto-czerwoni przegrywali już nawet 0:3, ale zdołali zdobyć trzy bramki, a ostatnią - z rzutu karnego zdobyli w doliczonym czasie gry. Dzięki remisowi Jaga awansowała na pozycję lidera rozgrywek.