Radio Białystok | Sport | 1. liga siatkarek - po pięciu setach z LOS-em Nowy Dwór padła KS BAS "Twierdza" Białystok [zdjęcia, wideo]

9.12.2023, 21:04, akt. 10.12.2023, 14:09

Spotkanie KS BAS-u Białystok z LOS-em Nowy Dwór Mazowiecki przed własną publicznością było hitem 11. kolejki pierwszej ligi siatkarek. W końcu mierzyły się drużyny z odpowiednio trzeciego i drugiego miejsca w tabeli. I w wyrównanym meczu zwyciężył zespół gości 3:2.

KS BAS Białystok - LOS Nowy Dwór, 9.12.2023, fot. Joanna Szubzda

Białostoczanki podchodziły do tego spotkania po serii czterech wyjazdowych spotkań zakończonych czterema wygranymi. Taki był też bilans zespołu pod wodza nowego trenera Marcina Wojtowicza - 4 zwycięstwa, 0 porażek. Zespół z Nowego Dworu Maz. do tej pory przegrał tylko dwa ligowe mecze. Wiele wskazywało na to, że będzie to bardzo wyrównany pojedynek i taki też był.

W pierwszym secie zespół gości wypracował sobie przewagę kilku punktów, ale stanął w końcówce. Gospodynie odrobiły kilka oczek i doprowadziły do stanu 23:24, ale ostatecznie przegrały 23:25. W drugiej partii to podopieczne Marcina Wojtowicza zaprezentowały się lepiej i pewnie wygrały do 19. W trzeciej odsłonie zawodniczki z Nowego Dworu poprawiły grę, zmuszały białostoczanki do błędów i wygrały do 19.

W secie czwartym LOS utrzymywał przewagę 3-4 punktów, aby roztrwonić wszystko w końcówce. Siatkarki BAS-u popracowały w obronie i wzmocniły zagrywkę, odrobiły straty i wygrały 25:23. O wszystkim decydował więc tie-break. Lepiej rozpoczęły go podopieczne Bartosza Kujawskiego, tym razem nie powiódł się punktowy pościg gospodyń i to LOS wygrał 15:12 po pojedynczym bloku Agaty Plagi. I to przyjmująca z Nowego Dworu otrzymała statuetkę MVP.

Padła więc "Twierdza Białystok", bo białostoczanki były dotąd niepokonane u siebie w czterech meczach (w tym jednym w Mońkach), ale podopieczne Marcina Wojtowicza tanio skóry nie sprzedały. Obydwa zespoły pozostają na miejscach 2. i 3., a ich trenerzy nie ukrywają, że interesuje ich walka o medal.

Kolejne spotkanie białostoczanki ponownie rozegrają przed własną publicznością - w niedzielę, 17 grudnia z Legionovią.

| red: maj, zmj

"Będziemy chcieli wygrywać jak najwięcej meczów, drużyna jest z dużym potencjałem" - mówi Marcin Wojtowicz.

Wspaniałe siatkarskie widowisko w Mońkach - KS BAS Białystok pokonuje lidera 3:0

12.11.2023, 00:05

W 7. kolejce pierwszej ligi siatkarek KS BAS Białystok wygrał z liderem - Sokołem Mogilno 3:0. Kibice obejrzeli w Mońkach świetne widowisko, w tym dwa sety na przewagi.

Pięć setów w Białymstoku i wygrana siatkarek KS BAS-u z Eneą KS Piła [zdjęcia, wideo]

28.10.2023, 21:45

Siatkarki KS BAS-u Białystok pokonały 3:2 Eneę KS Piła w pierwszej lidze siatkarek.