Radio Białystok | Sport | Kibice Jagiellonii Białystok wybrali mecz 2023 roku

Kibice Jagiellonii Białystok wybrali mecz 2023 roku

3.01.2024, 13:03, akt. 13:15

W internetowym głosowaniu kibice Jagiellonii Białystok wybrali najlepszy mecz w 2023 roku. Fani zdecydowali, że meczem roku było spotkanie z Rakowem Częstochowa, które żółto-czerwoni wygrali 4:2.

Jagiellonia Białystok - Raków Częstochowa, 10.12.2023, fot. Joanna Szubzda

Jagiellonia Białystok wygrała z aktualnym mistrzem Polski - Rakowem Częstochowa 4:2 w 18. kolejce rozgrywek. Żółto-czerwoni przez cały mecz dominowali nad rywalami i odnieśli zasłużone zwycięstwo.

To było ósme zwycięstwo Jagiellonii na swoim boisku w tym sezonie.

Jagiellonia Białystok zakończyła 2023 rok na drugim miejscu w tabeli ze stratą trzech punktów do Śląska Wrocław.

Z kolei golem roku kibice wybrali trafienie Nene w meczu z Górnikiem Zabrze z marca 2023 roku.

Piłkarze Jagiellonii Białystok spędzą przerwę między rundami na pozycji wicelidera ekstraklasy. Do treningów wrócą we wtorek, 9 stycznia i będą się przygotowywać na własnych obiektach. 20 stycznia Jaga wyleci na 12-dniowy obóz przygotowawczy do tureckiego Belek.

| red: wsz

To pieniądze na upowszechnianie i wspieranie kultury fizycznej. Miasto Białystok rozstrzygnęło konkurs, dzięki któremu w pierwszym półroczu do 60 klubów sportowych trafi prawie 6 milionów złotych.

Podsumowujemy rok 2023 w podlaskim sporcie

31.12.2023, 17:50

Jakie były najważniejsze wydarzenia 2023 w podlaskim sporcie? Kto zaskoczył na plus, a kto na minus?

Jagiellonia Białystok ogłosiła plan przygotowań do rundy wiosennej

20.12.2023, 09:38

Białostocki klub przedstawił plan przygotowań do rundy wiosennej piłkarskiej ekstraklasy. Żółto-czerwoni wrócą z urlopów 9 stycznia i planują obóz przygotowawczy w Turcji.

Jagiellonia Białystok zacznie rundę wiosenną 11 lutego

19.12.2023, 12:45

Departament Logistyki piłkarskiej ekstraklasy opublikował terminarz 20. kolejki PKO Ekstraklasy. Jagiellonia Białystok zagra na wyjeździe w niedzielę, 11 lutego o 15:00 z Widzew Łódź.

Wojciech Pertkiewicz [wideo]

18.12.2023, 08:18

"Trzymam kciuki i głęboko w to wierzę, że ta praca, która została teraz wykonana - będzie kontynuowana na wiosnę" - mówił w Polskim Radiu Białystok prezes Jagiellonii Białystok Wojciech Pertkiewicz.

Adrian Siemieniec

17.12.2023, 18:36

"Powtarzam na każdej konferencji, że się uczymy i nie zmieniam zdania, bo wiem na jakim jesteśmy etapie. Przed nami jeszcze bardzo dużo pracy. Działamy bardzo strategicznie, budujemy ten zespół według jakiejś koncepcji. Nie działamy po omacku " - mówi trener Jagiellonii Białystok Adrian Siemieniec.

Bartłomiej Wdowik: Powinniśmy zamknąć mecz już w pierwszej połowie [wideo]

16.12.2023, 18:01

Piłkarze Jagiellonii Białystok zremisowali wyjazdowe spotkanie z Puszczą Niepołomice 3:3, chociaż do przerwy prowadzili 3:0. W drugiej połowie Puszcza miała dwa rzutu karne, dołożyła jedno trafienie z akcji i wyrównała wynik meczu.

Adrian Siemieniec: Poczuliśmy się za pewnie [wideo]

16.12.2023, 16:13