Radio Białystok | Sport | Jagiellonia Białystok ogłosiła plan przygotowań do rundy wiosennej

Jagiellonia Białystok ogłosiła plan przygotowań do rundy wiosennej

20.12.2023, 09:38, akt. 09:41

Białostocki klub przedstawił plan przygotowań do rundy wiosennej piłkarskiej ekstraklasy. Żółto-czerwoni wrócą z urlopów 9 stycznia i planują obóz przygotowawczy w Turcji.

Jagiellonia Białystok - Raków Częstochowa, 10.12.2023, fot. Joanna Szubzda

Piłkarze Jagiellonii Białystok spędzą przerwę między rundami na pozycji wicelidera ekstraklasy. Do treningów wrócą we wtorek, 9 stycznia i będą się przygotowywać na własnych obiektach. 20 stycznia Jaga wyleci na 12-dniowy obóz przygotowawczy do tureckiego Belek.

Jagiellonia planuje zagrać cztery mecze przed startem rozgrywek. Jeszcze przed wylotem do Turcji Jaga zagra z Motorem Lublin (17.01).

Z kolejnymi rywalami żółto-czerwoni zagrają już w Turcji. Pierwszym przeciwnikiem białostoczan (23.01) będzie kosowskie KF Ballkani Suva Reka, czyli mistrz Kosowa. Kolejny mecz towarzyski został zaplanowany na 26 lub 27 stycznia, a rywal pozostaje do ustalenia. Białostoczanie zakończą zgrupowanie meczem z ukraińską Zorią Ługańsk (31.01).

Plan zimowych sparingów Jagiellonii Białystok:

17.01 - Motor Lublin

23.01 - KF Ballkani Suva Reka (Kosowo)

26.01/27.01 - rywal do ustalenia

31.01 - Zoria Ługańsk (Ukraina)

| red: wsz

Departament Logistyki piłkarskiej ekstraklasy opublikował terminarz 20. kolejki PKO Ekstraklasy. Jagiellonia Białystok zagra na wyjeździe w niedzielę, 11 lutego o 15:00 z Widzew Łódź.

Wojciech Pertkiewicz [wideo]

18.12.2023, 08:18

"Trzymam kciuki i głęboko w to wierzę, że ta praca, która została teraz wykonana - będzie kontynuowana na wiosnę" - mówił w Polskim Radiu Białystok prezes Jagiellonii Białystok Wojciech Pertkiewicz.

Adrian Siemieniec

17.12.2023, 18:36

"Powtarzam na każdej konferencji, że się uczymy i nie zmieniam zdania, bo wiem na jakim jesteśmy etapie. Przed nami jeszcze bardzo dużo pracy. Działamy bardzo strategicznie, budujemy ten zespół według jakiejś koncepcji. Nie działamy po omacku " - mówi trener Jagiellonii Białystok Adrian Siemieniec.

Bartłomiej Wdowik: Powinniśmy zamknąć mecz już w pierwszej połowie [wideo]

16.12.2023, 18:01

Piłkarze Jagiellonii Białystok zremisowali wyjazdowe spotkanie z Puszczą Niepołomice 3:3, chociaż do przerwy prowadzili 3:0. W drugiej połowie Puszcza miała dwa rzutu karne, dołożyła jedno trafienie z akcji i wyrównała wynik meczu.

Adrian Siemieniec: Poczuliśmy się za pewnie [wideo]

16.12.2023, 16:13

Jagiellonia prowadziła z Puszczą Niepołomice 3:0, ale nie wygrała meczu [zdjęcia, wideo]

16.12.2023, 16:56

Miłosz Matysik odszedł z Jagiellonii do Arisu Limassol

13.12.2023, 18:11

Miłosz Matysik nie jest już zawodnikiem Jagiellonii Białystok. Żółto-czerwoni poinformowali, że młody obrońca przeszedł na zasadzie transferu definitywnego do mistrza Cypru - Arisu Limassol.

Zawodnicy Jagiellonii wśród najlepszych w minionej kolejce ekstraklasy

13.12.2023, 18:00

Trzech zawodników Jagiellonii Białystok znalazło się w "jedenastce" 18. kolejki piłkarskiej ekstraklasy.