Radio Białystok | Gość | Wojciech Pertkiewicz [wideo] - prezes Jagiellonii Białystok

Wojciech Pertkiewicz [wideo]

prezes Jagiellonii Białystok

18.12.2023, 08:18, akt. 09:25

"Trzymam kciuki i głęboko w to wierzę, że ta praca, która została teraz wykonana - będzie kontynuowana na wiosnę" - mówił w Polskim Radiu Białystok prezes Jagiellonii Białystok Wojciech Pertkiewicz.

Wojciech Pertkiewicz, fot. Marcin Gliński
Wojciech Pertkiewicz, fot. Marcin Gliński


0:00
0:00
Z Wojciechem Pertkiewiczem rozmawia Jerzy Kułakowski | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Jagiellonia Białystok była bez wątpienia jedną z barwniejszych drużyn ekstraklasy w rundzie jesiennej. O tym z prezesem Jagiellonii Białystok Wojciechem Pertkiewiczem rozmawia Jerzy Kułakowski.



Jerzy Kułakowski: Zacznijmy od szkolnych ocen. Na początek za mecz z Puszczą Niepołomice. Jeśli pan chce, może wystawić ocenę za pierwszą połowę, za drugą, ogólną ocenę - od jednego do sześciu.

Wojciech Pertkiewicz: Mecz ma dwie połowy i dobitnie się o tym dowiedzieliśmy w Krakowie. Ale tych połów mieliśmy 38 w tym sezonie. Wydaje mi się, że w tym sezonie mieliśmy tych połówek tak słabych jak druga połowa tego meczu tylko kilka. Na palcach jednej ręki będziemy mogli policzyć. A z kolei tak dobrych jak ta pierwsza połowa meczu mieliśmy zaskakująco dużo. I myślę że to było zaskoczenie nie tylko dla mnie, ale i dla kibiców. 


Mecz z Puszczą Niepołomice - czwórka?

Mam średnią arytmetyczną wyciągać? Po pierwszej połowie - dwója, ale jeżeli bierzemy całokształt - to czwórka. 


To teraz za całą rundę - 38 punktów, średnio dwa punkty na mecz. 45 zdobytych goli - tylu żadna inna drużyna w ekstraklasie nie strzeliła. Oczywiście straciliśmy też 27, ale jak się dużo strzela, to można też trochę tracić. Cała runda też zdecydowanie na plus, tutaj nie da się ukryć. 

Zdecydowanie. Wydaje mi się, że tak atrakcyjny futbol zagościł do Białegostoku po wielu latach posuchy. Tym bardziej miło, że na trybuny zaczęło przychodzić więcej osób. I myślę że tymi meczami - a nawet tym meczem w Krakowie - pokazaliśmy, że warto być z Jagiellonią. Nie tylko przed telewizorem, ale właśnie na stadionie przy ul. Słonecznej. 45 bramek, średnia niesamowita. Co ciekawe też - te bramki porozkładane na wielu zawodników. Nie mamy takiego lidera jak Marc Gual, jeśli chodzi o klasyfikację strzelecką.


Nota bene jedna bramka Marca Guala dla Legii Warszawa w całej rundzie.

Tak. Od nas Mateusz Skrzypczak ma już dwie. Także można powiedzieć, że te role się niesamowicie pomieszały. I na wariackich papierach - ale z pełną kontrolą, jeśli chodzi o trenera Adriana Siemieńca i planem, który był zarysowany wcześniej - naprawdę miło się to ogląda. Ten plan - jest jak w koszykówce - rozrysowane zagranie, a tu patrzymy później, że ta piłka rzeczywiście idzie jak po sznurku. Tutaj wydaje się, że wszystko funkcjonuje tak, jak zostało rozrysowane latem, przed sezonem. 


Pewna pozycja wicelidera. Ja zakładam, że przed startem sezonu nie bardzo ktoś w klubie wyobrażał sobie tak wysokie miejsce. Gdzieś czytałem w wywiadzie, że na koniec sezonu zakładaliście, że jeśli będzie dziesiąte miejsce lub wyżej, to będzie super. Dzisiaj 10. miejsce byłoby kompletnym rozczarowaniem. Myślę że dzisiaj - biorąc pod uwagę to, co się wydarzyło jesienią, to nawet poniżej trzeciego miejsca to byłoby rozczarowanie. 

Rzeczywiście prawdą jest, że przed sezonem planowałem miejsce. Zakładaliśmy progres. Przypominam, że ubiegły sezon kończyliśmy na czternastym miejscu. To, co zostało rozrysowane z dyrektorem Masłowskim, z trenerem Siemieńcem w części finansowej, to za to ja bardziej odpowiadam - przyjąłem na potrzeby planowania budżetu miejsce dziesiąte. Ale to nie znaczy, że dzisiaj - patrząc na to, gdzie jesteśmy - to w jakiś sposób to jest demotywujące dla zawodników czy sztabu. Oni mają naprawdę dobrze rozpisany plan nagród za poszczególne miejsca w tabeli. Także myślę, że nie tylko chodzi o samą sportową złość i tę chęć zdobywania trofeów.  

Miejsce drugie na pewno jest tym, którego nie oczekiwaliśmy, ale dziesiąte, które zaplanowaliśmy wcześniej na pewno na dziś byłoby rozczarowaniem. Ale przypominam - mecz w Krakowie też miał dwie różne połowy - sezon ma też dwie różne odsłony. Trzymam kciuki i głęboko w to wierzę, że ta praca, która została teraz wykonana będzie kontynuowana na wiosnę. Nie planujemy jakichś wielkich roszad - dobrze funkcjonujący mechanizm trzeba tylko naoliwić po tej części, kiedy chwilę będzie miał przestoju w trakcie przerwy świątecznej. I zobaczymy, jak ta maszyna wystartuje w lutym. 


Wspomniał pan o nagrodach finansowych - to oczywiście wiąże się z sytuacją w klubowej kasie. Jeden transfer wychodzący jest, ale jak mi pan wcześniej zdradził - to było zaplanowane, że Miłosza Matysika sprzedacie. A gdyby tak przyszły kolejne oferty na piłkarzy z Białegostoku, to kierujecie się myślą, że "dobrze, sprzedajemy, bo może się dalej nie udać", a może "zostawiamy, bo przed nami zdobycie Pucharu Polski, wysokiego miejsca w tabeli"? Za to też będą oczywiście premie finansowe. Jakie myślenie tu przeważa?

Po pierwsze - jedno nie musi wykluczać drugiego. Niezależnie od tego, jaką drużyną wejdziemy na boisko, to walczymy o te cele, najwyższe miejsce w ekstraklasie, walczymy o Puchar Polski, gdzie już jesteśmy w ostatniej ósemce. Ta ścieżka mocno się skróciła w porównaniu do poprzednich lat, ale tak samo myśli pozostałe siedem zespołów będących w Pucharze Polski.

Jeżeli chodzi o oferty, na pewno, jeżeli pojawiłaby się oferta nie do odrzucenia - to z definicji - jest ofertą nie do odrzucenia. Na dziś takich ofert nie ma. Na dzisiaj nawet nie ma ofert tych do odrzucenia. Więc śpijmy spokojnie. Wiemy, że jest paru ciekawych chłopaków, którzy wzbudzili zainteresowanie większych klubów zagranicznych. Dostajemy listy i widzimy jacy skauci jakich klubów się pojawiają. Ale to jest proces. Nie wydaje mi się, żeby dziś ktoś biegał z walizkami pieniędzy i rozdawał je na lewo i prawo. 

Także my pracujemy zgodnie z tym, co sobie zaplanowaliśmy. Tak samo, jeżeli chodzi o skład drużyny. Jetmir Haliti rzeczywiście - transfer został podpisany wcześniej. Pracowaliśmy już nad transferem Miłosza Matysika. Był też blisko odejścia od nas już latem, ale z różnych powodów to dokonało się dopiero teraz. Szukamy, planujemy jeszcze jeden transfer w ofensywie. A później już w grę wchodzi ewentualnie zamiana. Jeżeli pojawi się ta oferta nie do odrzucenia, to za zawodnika odchodzącego - będziemy musieli pozyskać w jego miejsce innego. 


Niedawno mówił pan o tym, że sytuacja finansowa jest po prostu zła. Trener Siemieniec powiedział po meczu, że to się prostuje, że miejsce w tabeli fajne, że gra młodymi zawodnikami też przyniesie jakieś profity. Natomiast jak wygląda ten budżet?

Za miejsce w tabeli płacą dopiero w maju, więc musimy to miejsce w tabeli dowieść. Rzeczywiście, sytuacja na pewno się poprawi i jakiś uśmiech na moją twarz będzie mógł wrócić. Dzisiaj za miejsce w tabeli nikt medali nie rozdaje. Pieniędzy też nie rozdaje. 

Więc cieszymy się grą, a moja praca i innych osób polega na tym, żeby rzeczywiście szukać środków na to, żeby bieżące funkcjonowanie było zapewnione, no i żeby przed świętami były wypłacone pensje, a potem w styczniu, lutym, marcu i tak dalej. 

Transfer Miłosza Matysika był wliczony w przychody i dobrze, że on się zrealizował, bo te kłopoty byłyby dużo większe, gdyby do tego nie doszło. Ale to już moja praca i z akcjonariuszami staramy się rzeczywiście przepychać tę ścianę kłopotów z miesiąca na miesiąc. 


Gdyby miał pan napisać kilka słów do Świętego Mikołaja, to co by to było?

Prosiłbym o parę groszy albo więcej pary, żeby tę ścianę jeszcze bezstresowo przepychać. Mówię o tej finansowej.

Nie chciałbym gwarancji jakiegokolwiek wyniku, ale z wielką przyjemnością ogląda się Jagiellonię i zachęcam do tego wszystkich, którzy dzisiaj nas słuchają, a w tej rundzie nie mieli przyjemności oglądania drużyny.

| red: mag


Przeczytaj, zanim skomentujesz



ZNAJDŹ NAS





La Venders - koncert live w Polskim Radiu Białystok
fot. Łukasz Błasikiewicz/Kancelaria Sejmu

Szymon Hołownia

marszałek Sejmu
8.10.2024

Marszałek Sejmu i poseł z województwa podlaskiego Szymon Hołownia rozpoczął spotkania wyjazdowe pod hasłem "Spotkajmy się pod jedną flagą".

prof. Henryk Wnorowski, fot. Joanna Szubzda

Prof. Henryk Wnorowski

członek Rady Polityki Pieniężnej, ekonomista z UwB
8.10.2024

- Dane, które otrzymaliśmy dotyczące naszej gospodarki, tak naprawdę nie pozostawiały żadnego pola manewru. W sytuacji, kiedy miesiąc do miesiąca odczyty inflacji wzrastają, tak naprawdę nikt by nie zrozumiał decyzji o obniżeniu stóp procentowych - mówi ekonomista.

Michał Rusinek, fot. Marcin Gliński

prof. Michał Rusinek [wideo]

literaturoznawca, członek Rady Języka Polskiego, pisarz i tłumacz
7.10.2024

- Spróbujmy mieć świadomość języka. Język jest czymś takim, czego my nie zauważamy. A jeżeli go nie zauważamy, to jest takie niebezpieczeństwo, że on zacznie nami "mówić". Stąd mój pomysł, żeby słuchać języka polityków, żeby trochę się przed nim obronić - mówił w Polskim Radiu Białystok prof. Michał Rusinek.


dr Katarzyna Sawicka-Mierzyńska, fot. Marcin Gliński

Katarzyna Sawicka-Mierzyńska

literaturoznawczyni z Uniwersytetu w Białymstoku, jurorka nagrody literackiej Nike
6.10.2024

W niedzielę (6.10) dowiemy się kto dostanie Nike - najważniejszą i najbardziej rozpoznawalną nagrodę literacką w Polsce. W jury, w tym roku zasiada literaturoznawczyni z UwB Katarzyna Sawicka-Mierzyńska.

Grzegorz Sandomierski, fot. Sylwia Krassowska

Grzegorz Sandomierski [wideo]

były bramkarz m.in. Jagiellonii Białystok, reprezentant Polski, a obecnie trener bramkarzy juniorów Jagi
4.10.2024

- Mam nadzieję, że moda na Jagiellonię będzie trwała bardzo długo - mówi Grzegorz Sandomierski.

prof. Marcin Moniuszko, fot. Marcin Gliński

Prof. Marcin Moniuszko

rektor Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku
3.10.2024

"My nie tylko kształcimy kadrę - my jesteśmy codziennie na tym froncie walki o zdrowie poszczególnych pacjentek i pacjentów. To jest coś, do dodaje naszej pracy szczególnego wymiaru odpowiedzialności" - mówił w Polskim Radiu Białystok rektor Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku prof. Marcin Moniuszko.


Prof. Marta Kosior-Kazberuk, 3.10.2024, fot. Barbara Sokolińska

prof. Marta Kosior-Kazberuk

rektor Politechniki Białostockiej
2.10.2024

- Jako uczelnia regionalna przede wszystkim myślimy o wspieraniu kadr inżynierskich na Podlasiu. Na to składa się cały szereg działań - przede wszystkim stale modernizujemy naszą ofertę kształcenia - podkreśla prof. Marta Kosior-Kazberuk.

Marek Konkolewski, fot. archiwum prywatne

Marek Konkolewski

emerytowany inspektor policji, ekspert z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym
2.10.2024

- Jeżeli mamy do czynienia z recydywistą, to nie ma co mu dawać kredytu zaufania, traktować go liberalnie. Jego miejscem są kraty - mówi Marek Konkolewski.

Jacek Brzozowski, 2.10.2024, fot. Barbara Sokolińska

Jacek Brzozowski

wojewoda podlaski
1.10.2024

- Ta decyzja nie została podjęta wbrew woli burmistrza i mieszkańców Supraśla, tylko w zgodzie z marzeniami, pragnieniami 10 tysięcy mieszkańców żyjących w Grabówce, Henrykowie, Sobolewie i Zaściankach - mówi o zatwierdzeniu podziału gminy Supraśl i utworzeniu gminy Grabówka Jacek Brzozowski.


Edyta Kondzior, komendantka OHP w Białymstoku, fot. A. Tyszkiewicz

Edyta Kondzior

komendant Ochotniczych Hufców Pracy
30.09.2024

Do pomocy poszkodowanym przez powódź przyłączają się też OHP w Podlaskiem. W Wasilkowie przygotowano 36 miejsc dla dzieci z zalanych terenów - informuje Edyta Kondzior.

Czesław Renkiewicz, fot. Iza Kosakowska

Czesław Renkiewicz

prezydent Suwałk
29.09.2024

"15 października oficjalnie otworzymy dla mieszkańców ostatni odcinek Trasy Wschodniej, która zdecydowanie odciąży ruch w centrum Suwałk i umożliwi szybki przejazd z północy miasta na południe do strefy ekonomicznej" - mówił w Polskim Radiu Białystok prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz.

Mirosław Czekaj, fot. Gabriela Lasota

Mirosław Czekaj

prezes Banku Gospodarstwa Krajowego
27.09.2024

- Zielona transformacja służy kilku ważnym celom, m.in. termomodernizacji. Trudno byłoby znaleźć przeciwników termomodernizacji, bo obniża koszty funkcjonowania i przyczynia się do tego, że zużywamy mniej paliw - chroniąc planetę - mówi prezes BGK Mirosław Czekaj.


Barbara Okuła, fot. Marcin Gliński

Barbara Okuła [wideo]

posłanka Polski 2050
26.09.2024

"Ta ustawa anty-hejterska ma chronić przede wszystkim osoby poszkodowane w Internecie. Cyberprzemoc, hejt w Internecie - uznaliśmy jako posłowie, że czas najwyższy to zmienić. Jest taki postęp technologiczny, że nasz kodeks cywilny nie nadąża. I nie ma przepisów, które chroniłyby takie osoby poszkodowane" - mówiła w Polskim Radiu Białystok posłanka Polski 2050 Barbara Okuła.

Andrzej Parafiniuk, fot. Marcin Gliński

Andrzej Parafiniuk

prezes spółki Podlaski Fundusz Ekosystem Dolina Rolnicza 4.0, konsul honorowy Republiki Finlandii w Białymstoku
25.09.2024

"My mówimy o innowacji, o środkach na rozwój innowacji, a nazywamy się Dolina Rolnicza i od razu całe społeczeństwo przyjmuje, że to będzie wsparcie dla rolników. Ono na końcu będzie, ale nie w sposób bezpośredni, tylko w taki, że ułatwimy rolnikom produkcję, uprawę i hodowlę stosując nowe technologie, albo damy im alternatywne rzeczy do wykonywania na ich polach. Bo niekoniecznie musi to być uprawa i hodowla. To może być coś, co będzie dawało nowe źródło dochodów" - mówił w Polskim Radiu Białystok Andrzej Parafiniuk.

Grzegorz Jakuć, fot. Sylwia Krassowska

Grzegorz Jakuć

przewodniczący Związku Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego, wójt Turośni Kościelnej
24.09.2024

- Protesty były i będą, jak zawsze przy większych inwestycjach. W październiku spotkamy się z właścicielami gruntów i przedstawimy im realistyczną prognozę wartości nieruchomości, którą bylibyśmy w stanie w przyszłości im zrekompensować - mówi Grzegorz Jakuć na temat budowy pola golfowego w Toplicu, w gminie Turośń Kościelna.


Karol Zimnoch, fot. Sylwia Krassowska

Karol Zimnoch

doradca finansowy
23.09.2024

- Niewielkie metraże od paru lat są dość popularne, bo po prostu ceny są wysokie. Żeby przeciętnego Kowalskiego było stać na daną nieruchomość, ten metraż musi być trochę mniejszy - mówi Karol Zimnoch.

Jan Perkowski, fot. Sylwia Krassowska

Jan Perkowski

starosta białostocki
22.09.2024

- Do tej pory dworek w Krasnem był w nie za bardzo dobrym stanie. Pokoje wyglądały przyzwoicie, ale piwnice i wygląd z zewnątrz, są w opłakanym stanie. Teraz wszystko będzie zrobione zgodnie z wytycznymi konserwatora zabytków i będzie również przyzwoicie, nowocześnie. Musimy dla tych dzieci tworzyć wizerunek dobrego domu - mówi Jan Perkowski.

Aga Zaryan, źródło: mat. pras.

Aga Zaryan

wokalistka jazzowa
21.09.2024

Aga Zaryan dała się poznać na świecie jako wokalistka jazzowa młodego pokolenia, która przybliża współczesnej publiczności to, co najlepsze w historii jazzu. Kontynuuje tradycję takich artystek jak Shirley Horn, Carmen McRea i Joni Mitchell, czy Aniny Simon.


Wojciech Borzuchowski, fot. Marcin Gliński

Wojciech Borzuchowski [wideo]

dyrektor białostockiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad
19.09.2024

"Węzeł Białystok Zachód będzie polegał na tym w swoich rozwiązaniach, że zostanie nabudowana nad istniejącą ósemką trasa S19. Tu będą czasowe utrudnienia, które niestety potrwają dwa lata, ale później będzie tylko lepiej" - mówił w Polskim Radiu Białystok Wojciech Borzuchowski.

st. bryg. Janusz Kondrat i mł. ogn. Justyna Kłusewicz, fot. Marcin Gliński

st. bryg. Janusz Kondrat i mł. ogn. Justyna Kłusewicz

Podlaski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej i rzeczniczka podlaskich strażaków
19.09.2024

Podlascy strażacy pomagają powodzianom na południu Polski. Na miejscu działa kompania specjalna "Białystok", wyposażona w sprzęt i wozy bojowe.

Tadeusz Truskolaski, fot. Sylwia Krassowska

Tadeusz Truskolaski [wideo]

prezydent Białegostoku
18.09.2024

Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski zapowiedział kontynuację prac nad uruchomieniem lotniska na Krywlanach.


Grzegorz Walijewski, fot. własne

Grzegorz Walijewski [wideo]

rzecznik IMGW
18.09.2024

- Nie można było uniknąć tej powodzi. Żyjemy w takim klimacie, gdzie powodzie i susze były, są i będą. Można było tylko zminimalizować skutki i wcześniej się do niej przygotować - mówi Grzegorz Walijewski.

Jacek Brzozowski, fot. Marcin Gliński

Jacek Brzozowski [wideo]

wojewoda podlaski
16.09.2024

"Ta pomoc powodzianom będzie stale potrzebna. Polacy w tym odruchu serca chcą pomagać i pomagają. Popatrzymy też na postawę samorządowców, którzy uruchomili od samego początku zbiórki tych produktów, które są teraz niezbędne. Dzisiaj ta pomoc powinna być pomocą celowaną" - mówił w Polskim Radiu Białystok wojewoda podlaski Jacek Brzozowski.

Tadeusz Truskolaski, fot. Sylwia Krassowska

Tadeusz Truskolaski [wideo]

prezydent Białegostoku
16.09.2024

Potrzebna jest żywność, ale też środki higieniczne. Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski ogłosił zbiórkę na rzecz mieszkańców polskich miast i wsi, których dotknęła powódź. Dary można przynosić do Centrum Aktywności Społecznej przy ul. św. Rocha 3 w Białymstoku


Kubańczyk, fot. Michał Romańczuk

Kubańczyk

piosenkarz
14.09.2024

Kubańczyk to niezwykle popularny artysta szczególnie wśród młodzieży, który na swoje koncerty przyciąga nawet kilkadziesiąt tysięcy fanów. Jego piosenkę "Ostatni raz Zatańczysz ze mną" napisaną wraz z Tribbsem odsłuchano na różnych muzycznych platformach streamingowych około 200 milionów razy.

Dusty Rocks, fot. Gabriela Lasota

Dusty Rocks

Zespół muzyczny
14.09.2024

- Dobieramy instrumenty, brzmienia, żeby odnieść się do lat 60. i 70. XX wieku. Też usilnie pracujemy w studiu, mamy cztery kolejne numery w produkcji - mówi członek zespołu Dusty Rocks.

Wojciech Strzałkowski, fot. Sylwia Krassowska

Wojciech Strzałkowski [wideo]

Przewodniczący Rady Nadzorczej, główny akcjonariusz Jagiellonii Białystok
12.09.2024

- Jesteśmy na etapie poszukiwania nowych terenów pod budowę boisk piłkarskich. Chcielibyśmy mieć co najmniej pięć dodatkowych boisk, a jeśli by ich było dziesięć, to na pewno nie będzie za dużo - mówi Wojciech Strzałkowski.


Stefan Krajewski, fot. Sylwia Krassowska

Stefan Krajewski

wiceminister rolnictwa
11.09.2024

"Wspólna polityka rolna nastawiona na cele, przeciwdziałanie kryzysom, opłacalność, uproszczenie pewnych rozwiązań - w tym kierunku to powinno wszystko iść. Cieszy fakt, że Komisja Europejska i najważniejsi politycy w Europie zreflektowali się i chcą jednak tego dialogu, rozmowy z rolnikami. Bo bez uzgodnień ze środowiskiem rolniczym te przepisy, które zostały zaprojektowane w ramach europejskiego Zielonego Ładu były dla rolników nie do przyjęcia - mówił w Radiu Białystok wiceminister rolnictwa Stefan Krajewski.

Monika Horna-Cieślak, źródło: brpd.gov.pl

Monika Horna-Cieślak

Rzeczniczka Praw Dziecka
10.09.2024

- Dzieci, które są w wózkach, już oglądają bajki na telefonie, a nie twarz swojej mamy - mówi Monika Horna-Cieślak.

Albert Litwinowicz, fot. Sylwia Krassowska

Albert Litwinowicz [wideo]

wójt Białowieży
9.09.2024

- Jest bezpiecznie, to podkreślamy cały czas - dzięki wojsku, policji, Straży Granicznej i dzięki temu, że ta strefa została maksymalnie ograniczona. Sierpień był bardzo dobry pod względem ruchu turystycznego. W weekendy było dużo turystów. Być może są to odwiedziny jednodniowe, dwudniowe, ale od czegoś trzeba zacząć - mówi Albert Litwinowicz.


dr Robert Ćwikowski, fot. Marcin Gliński

dr Robert Ćwikowski

psycholog, psychoterapeuta z ośrodka Noezis w Białymstoku
8.09.2024

"Hejt to termin określający pewne zjawisko społeczne o charakterze poniżającym, występuje głównie w Internecie. To są przede wszystkim złośliwe komentarze, to memy czy też grafiki, które są poniżające, ale mogą to też być wszelkiego rodzaju fake newsy, czyli nieprawdziwe informacje o danej osobie - mówił w Polskim Radiu Białystok dr Robert Ćwikowski.

Zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki, 8.09.2024, fot. Piotr Pietruczuk

Rafał Rudnicki

zastępca prezydenta Białegostoku
8.09.2024

- Wszyscy ci, którzy mają dobre pomysły i chcą coś robić w kulturze na poziomie miasta Białystok, mogą do nas przyjść i uzyskają wsparcie, bo drzwi są zawsze otwarte - mówi Rafał Rudnicki.

Gitarzysta zespołu Cochise Wojciech Napora

Wojciech Napora

Gitarzysta, kompozytor zespołu Cochise
7.09.2024

- O to chodzi, by czymś zanęcić, a potem dołożyć do pieca - mówi o nowej płycie zespołu Cochise Wojciech Napora.


prof. Robert Ciborowski, 6.09.2024, fot. Barbara Sokolińska

prof. Robert Ciborowski

ekonomista, były rektor Uniwersytetu w Białymstoku
6.09.2024

- Jeśli ktoś ma gotówkę to zawsze może kupić mieszkanie i zawsze jest to dobre rozwiązanie, bo na ten moment jest to dobra inwestycja - mówi prof. Robert Ciborowski.

Paula Biskup, 30.08.2024, fot. Barbara Sokolińska

Paula Biskup

piosenkarka
6.09.2024

- Tak naprawdę dla mnie każdy mój występ jest bardzo ważny. Każde nowe doświadczenie z publicznością jest lekcją - mówi Paula Biskup.

Artur Kosicki, fot. Marcin Gliński

Artur Kosicki [wideo]

szef białostockich struktur Prawa i Sprawiedliwości
4.09.2024

"Decyzję Państwowej Komisji Wyborczej rozumiem, ale się z nią nie zgadzam" - mówił w Polskim Radiu Białystok Artur Kosicki.




źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok