Radio Białystok | Gość | Wojciech Pertkiewicz [wideo] - prezes Jagiellonii Białystok

Wojciech Pertkiewicz [wideo]

prezes Jagiellonii Białystok

18.12.2023, 08:18, akt. 09:25

"Trzymam kciuki i głęboko w to wierzę, że ta praca, która została teraz wykonana - będzie kontynuowana na wiosnę" - mówił w Polskim Radiu Białystok prezes Jagiellonii Białystok Wojciech Pertkiewicz.

Wojciech Pertkiewicz, fot. Marcin Gliński
Wojciech Pertkiewicz, fot. Marcin Gliński


0:00
0:00
Z Wojciechem Pertkiewiczem rozmawia Jerzy Kułakowski | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Jagiellonia Białystok była bez wątpienia jedną z barwniejszych drużyn ekstraklasy w rundzie jesiennej. O tym z prezesem Jagiellonii Białystok Wojciechem Pertkiewiczem rozmawia Jerzy Kułakowski.Jerzy Kułakowski: Zacznijmy od szkolnych ocen. Na początek za mecz z Puszczą Niepołomice. Jeśli pan chce, może wystawić ocenę za pierwszą połowę, za drugą, ogólną ocenę - od jednego do sześciu.

Wojciech Pertkiewicz: Mecz ma dwie połowy i dobitnie się o tym dowiedzieliśmy w Krakowie. Ale tych połów mieliśmy 38 w tym sezonie. Wydaje mi się, że w tym sezonie mieliśmy tych połówek tak słabych jak druga połowa tego meczu tylko kilka. Na palcach jednej ręki będziemy mogli policzyć. A z kolei tak dobrych jak ta pierwsza połowa meczu mieliśmy zaskakująco dużo. I myślę że to było zaskoczenie nie tylko dla mnie, ale i dla kibiców. 


Mecz z Puszczą Niepołomice - czwórka?

Mam średnią arytmetyczną wyciągać? Po pierwszej połowie - dwója, ale jeżeli bierzemy całokształt - to czwórka. 


To teraz za całą rundę - 38 punktów, średnio dwa punkty na mecz. 45 zdobytych goli - tylu żadna inna drużyna w ekstraklasie nie strzeliła. Oczywiście straciliśmy też 27, ale jak się dużo strzela, to można też trochę tracić. Cała runda też zdecydowanie na plus, tutaj nie da się ukryć. 

Zdecydowanie. Wydaje mi się, że tak atrakcyjny futbol zagościł do Białegostoku po wielu latach posuchy. Tym bardziej miło, że na trybuny zaczęło przychodzić więcej osób. I myślę że tymi meczami - a nawet tym meczem w Krakowie - pokazaliśmy, że warto być z Jagiellonią. Nie tylko przed telewizorem, ale właśnie na stadionie przy ul. Słonecznej. 45 bramek, średnia niesamowita. Co ciekawe też - te bramki porozkładane na wielu zawodników. Nie mamy takiego lidera jak Marc Gual, jeśli chodzi o klasyfikację strzelecką.


Nota bene jedna bramka Marca Guala dla Legii Warszawa w całej rundzie.

Tak. Od nas Mateusz Skrzypczak ma już dwie. Także można powiedzieć, że te role się niesamowicie pomieszały. I na wariackich papierach - ale z pełną kontrolą, jeśli chodzi o trenera Adriana Siemieńca i planem, który był zarysowany wcześniej - naprawdę miło się to ogląda. Ten plan - jest jak w koszykówce - rozrysowane zagranie, a tu patrzymy później, że ta piłka rzeczywiście idzie jak po sznurku. Tutaj wydaje się, że wszystko funkcjonuje tak, jak zostało rozrysowane latem, przed sezonem. 


Pewna pozycja wicelidera. Ja zakładam, że przed startem sezonu nie bardzo ktoś w klubie wyobrażał sobie tak wysokie miejsce. Gdzieś czytałem w wywiadzie, że na koniec sezonu zakładaliście, że jeśli będzie dziesiąte miejsce lub wyżej, to będzie super. Dzisiaj 10. miejsce byłoby kompletnym rozczarowaniem. Myślę że dzisiaj - biorąc pod uwagę to, co się wydarzyło jesienią, to nawet poniżej trzeciego miejsca to byłoby rozczarowanie. 

Rzeczywiście prawdą jest, że przed sezonem planowałem miejsce. Zakładaliśmy progres. Przypominam, że ubiegły sezon kończyliśmy na czternastym miejscu. To, co zostało rozrysowane z dyrektorem Masłowskim, z trenerem Siemieńcem w części finansowej, to za to ja bardziej odpowiadam - przyjąłem na potrzeby planowania budżetu miejsce dziesiąte. Ale to nie znaczy, że dzisiaj - patrząc na to, gdzie jesteśmy - to w jakiś sposób to jest demotywujące dla zawodników czy sztabu. Oni mają naprawdę dobrze rozpisany plan nagród za poszczególne miejsca w tabeli. Także myślę, że nie tylko chodzi o samą sportową złość i tę chęć zdobywania trofeów.  

Miejsce drugie na pewno jest tym, którego nie oczekiwaliśmy, ale dziesiąte, które zaplanowaliśmy wcześniej na pewno na dziś byłoby rozczarowaniem. Ale przypominam - mecz w Krakowie też miał dwie różne połowy - sezon ma też dwie różne odsłony. Trzymam kciuki i głęboko w to wierzę, że ta praca, która została teraz wykonana będzie kontynuowana na wiosnę. Nie planujemy jakichś wielkich roszad - dobrze funkcjonujący mechanizm trzeba tylko naoliwić po tej części, kiedy chwilę będzie miał przestoju w trakcie przerwy świątecznej. I zobaczymy, jak ta maszyna wystartuje w lutym. 


Wspomniał pan o nagrodach finansowych - to oczywiście wiąże się z sytuacją w klubowej kasie. Jeden transfer wychodzący jest, ale jak mi pan wcześniej zdradził - to było zaplanowane, że Miłosza Matysika sprzedacie. A gdyby tak przyszły kolejne oferty na piłkarzy z Białegostoku, to kierujecie się myślą, że "dobrze, sprzedajemy, bo może się dalej nie udać", a może "zostawiamy, bo przed nami zdobycie Pucharu Polski, wysokiego miejsca w tabeli"? Za to też będą oczywiście premie finansowe. Jakie myślenie tu przeważa?

Po pierwsze - jedno nie musi wykluczać drugiego. Niezależnie od tego, jaką drużyną wejdziemy na boisko, to walczymy o te cele, najwyższe miejsce w ekstraklasie, walczymy o Puchar Polski, gdzie już jesteśmy w ostatniej ósemce. Ta ścieżka mocno się skróciła w porównaniu do poprzednich lat, ale tak samo myśli pozostałe siedem zespołów będących w Pucharze Polski.

Jeżeli chodzi o oferty, na pewno, jeżeli pojawiłaby się oferta nie do odrzucenia - to z definicji - jest ofertą nie do odrzucenia. Na dziś takich ofert nie ma. Na dzisiaj nawet nie ma ofert tych do odrzucenia. Więc śpijmy spokojnie. Wiemy, że jest paru ciekawych chłopaków, którzy wzbudzili zainteresowanie większych klubów zagranicznych. Dostajemy listy i widzimy jacy skauci jakich klubów się pojawiają. Ale to jest proces. Nie wydaje mi się, żeby dziś ktoś biegał z walizkami pieniędzy i rozdawał je na lewo i prawo. 

Także my pracujemy zgodnie z tym, co sobie zaplanowaliśmy. Tak samo, jeżeli chodzi o skład drużyny. Jetmir Haliti rzeczywiście - transfer został podpisany wcześniej. Pracowaliśmy już nad transferem Miłosza Matysika. Był też blisko odejścia od nas już latem, ale z różnych powodów to dokonało się dopiero teraz. Szukamy, planujemy jeszcze jeden transfer w ofensywie. A później już w grę wchodzi ewentualnie zamiana. Jeżeli pojawi się ta oferta nie do odrzucenia, to za zawodnika odchodzącego - będziemy musieli pozyskać w jego miejsce innego. 


Niedawno mówił pan o tym, że sytuacja finansowa jest po prostu zła. Trener Siemieniec powiedział po meczu, że to się prostuje, że miejsce w tabeli fajne, że gra młodymi zawodnikami też przyniesie jakieś profity. Natomiast jak wygląda ten budżet?

Za miejsce w tabeli płacą dopiero w maju, więc musimy to miejsce w tabeli dowieść. Rzeczywiście, sytuacja na pewno się poprawi i jakiś uśmiech na moją twarz będzie mógł wrócić. Dzisiaj za miejsce w tabeli nikt medali nie rozdaje. Pieniędzy też nie rozdaje. 

Więc cieszymy się grą, a moja praca i innych osób polega na tym, żeby rzeczywiście szukać środków na to, żeby bieżące funkcjonowanie było zapewnione, no i żeby przed świętami były wypłacone pensje, a potem w styczniu, lutym, marcu i tak dalej. 

Transfer Miłosza Matysika był wliczony w przychody i dobrze, że on się zrealizował, bo te kłopoty byłyby dużo większe, gdyby do tego nie doszło. Ale to już moja praca i z akcjonariuszami staramy się rzeczywiście przepychać tę ścianę kłopotów z miesiąca na miesiąc. 


Gdyby miał pan napisać kilka słów do Świętego Mikołaja, to co by to było?

Prosiłbym o parę groszy albo więcej pary, żeby tę ścianę jeszcze bezstresowo przepychać. Mówię o tej finansowej.

Nie chciałbym gwarancji jakiegokolwiek wyniku, ale z wielką przyjemnością ogląda się Jagiellonię i zachęcam do tego wszystkich, którzy dzisiaj nas słuchają, a w tej rundzie nie mieli przyjemności oglądania drużyny.

| red: mag


Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP BRZYDKI KACZOREK

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

REKLAMA
NIETEATR Mamy Śpiewamy - interaktywny koncert familijny

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

REKLAMA
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO OIFP

REKLAMA
CARMINA BURANA KONCERT ORATORYJNY OIFP

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego
dr Radosław Poniat, fot. Barbara Sokolińska

dr Radosław Poniat

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
17.05.2024

- Krzysztof Jurgiel już dawno przestał być ważną postacią w partii, nie znalazł się na listach wyborczych - mówi w Polskim Radiu Białystok socjolog Radosław Poniat z Uniwersytetu w Białymstoku

Andrzej Wilczyk, fot. Barbara Sokolińska

Andrzej Wilczyk [wideo]

weteran ruchu kibicowskiego Jagiellonii Białystok
17.05.2024

- Jagiellonia jest gotowa na mistrza Polski - mówił w Polskim Radiu Białystok Andrzej Wilczyk.

mjr Katarzyna Zdanowicz, fot. Barbara Sokolińska

mjr Katarzyna Zdanowicz [wideo]

rzeczniczka Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej
16.05.2024

- To ewenement na skalę całego świata, że państwo sąsiednie zaangażowane jest w organizowanie nielegalnej migracji - mówi o sytuacji na polsko-białoruskiej granicy mjr Katarzyna Zdanowicz.


Jan Raczyński, źródło: Facebook Muzeum Pamięci Sybiru

Jan Raczyński

prezes Międzynarodowego Stowarzyszenia Memoriał
15.05.2024

- Niestety, dziś w Rosji nie wypada mówić o demokracji. Autorytaryzm nie może opierać się na demokratycznym społeczeństwie - mówi Jan Raczyński.

Maciej Żywno, fot. Marcin Gliński

Maciej Żywno [wideo]

wicemarszałek Senatu
15.05.2024

Premier Donald Tusk zapewnia, że Polska nie przyjmie żadnych uchodźców z tytułu paktu migracyjnego. Mówi też o pełnym poparciu dla straży granicznej i wojska broniącego granicy. W jakim kierunku podąża polityka rządu w tych sprawach?

Dariusz Wieczorek, fot. Marcin Gliński

Dariusz Wieczorek [wideo]

minister nauki i szkolnictwa wyższego
14.05.2024

- Liczba studentów maleje. Koszty rosną. Nie ma możliwości, żeby w Polsce było 350 uczelni wyższych. Jeżeli dzisiaj nie będziemy podejmowali decyzji, to za 2-3 lata będziemy mieli rzeczywiście poważne problemy. Dlatego jestem zwolennikiem łączenia i tworzenia uczelni silniejszych - mówi minister.


Emilia Ramotowska, fot. Marcin Gliński

Emilia Ramotowska

koordynatorka Juwenaliów
13.05.2024

Wilki, Kayah, Dżem i Golec uOrkiestra - m.in. tacy artyści wystąpią na tegorocznych białostockich Juwenaliach. Łącznie przez dwa dni na Kampusie Politechniki Białostockiej wystąpi blisko 30 zespołów.

Rafał Rudnicki, fot. Marcin Gliński

Rafał Rudnicki [wideo]

zastępca prezydenta Białegostoku
13.05.2024

Na uczniów czeka ponad 3 tys. miejsc m.in. w liceach i technikach. Rozpoczyna się rekrutacja do białostockich szkół ponadpodstawowych na przyszły rok szkolny.

fot. Marcin Gliński

Magdalena Kaczonowska, Wiktoria Korol, Zofia Szestowicka, Aleksandra Dąbrowska i Zofia Fidziukiewicz

ze Studia Tańca Sportowego HOKUS w Białymstoku
12.05.2024

Specjalną strefę kibica na trasie 11. PKO Białystok Półmaraton przygotowaliśmy jako Polskie Radio Białystok tuż obok swojej siedziby przy ul. Świerkowej. Biegaczy dopingowały dziewczyny ze Studia Tańca Sportowego HOKUS w Białymstoku.


YUOS, czyli Julianna Urszula Olańska, fot. Joanna Szubzda

YUOS, czyli Julianna Urszula Olańska

wokalistka, laureatka konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
12.05.2024

Specjalną strefę kibica na trasie 11. PKO Białystok Półmaraton przygotowaliśmy jako Polskie Radio Białystok tuż obok swojej siedziby przy ul. Świerkowej. Gościnnie biegaczy dopinguje YUOS, czyli Julianna Olańska - laureatka Niebieskiego Mikrofonu Polskiego Radia Białystok, półfinalistka programu The Voice of Poland.

Mariusz Chrzanowski, fot. Adam Dąbrowski

Mariusz Chrzanowski [wideo]

prezydent Łomży
10.05.2024

W poniedziałek (6.05.) Mariusz Chrzanowski złożył ślubowanie i oficjalnie rozpoczął swoją trzecią kadencję na stanowisku Prezydenta Miasta Łomża.

Czesław Renkiewicz, fot. Iza Kosakowska

Czesław Renkiewicz [wideo]

prezydent Suwałk
10.05.2024

Nowy żłobek, kolejne inwestycje drogowe i mediateka to ważniejsze cele, które chce zrealizować podczas swojej ostatniej kadencji prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz.


prof. Izabela Święcicka, fot. Gabriela Lasota

prof. Izabela Święcicka

główna koordynator Festiwalu Nauki i Sztuki, prorektor Uniwersytetu w Białymstoku ds. nauki i współpracy międzynarodowej
9.05.2024

- Nauka powinna być dla wszystkich. Dążymy do tego, żeby zaprezentować nasze osiągnięcia dla całego społeczeństwa. Chcemy poszerzać wiedzę o tym, co już odkryliśmy. Mając ją, rozumiejąc różnego rodzaju zjawiska, które są w świecie i we wszechświecie, lepiej funkcjonujemy - mówi w Polskim Radiu Białystok prof. Izabela Święcicka.

Artur Kosicki, fot. Marcin Gliński

Artur Kosicki [wideo]

były marszałek województwa podlaskiego
9.05.2024

"Marszałkiem się bywa, a człowiekiem trzeba być. Dlatego dziękuję za wszystkie słowa wsparcia. Za - nie tylko to poparcie - 23 tys. głosów, które zostały na mnie oddane, ale też za ten odzew po tej sytuacji, która zaistniała we wtorek i zmianie w zarządzie" - mówił w Polskim Radiu Białystok były marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki.

dr hab. Daniel Boćkowski, fot. Sylwia Krassowska

prof. Daniel Boćkowski

profesor Uniwersytetu w Białymstoku
8.05.2024

- Bardzo ważne będzie, w jaki sposób Rosjanie i Białorusini zaczną korzystać z danych Tomasza Szmydta. Wykorzystają go też do propagandy - mówi prof. Daniel Boćkowski.


Łukasz Prokorym, fot. Joanna Szubzda

Łukasz Prokorym [wideo]

marszałek województwa podlaskiego
8.05.2024

- Każdego radnego, który w mojej ocenie przechodzi na dobrą stronę mocy, będę nazywał bohaterem i będę gratulował odpowiedzialności za losy województwa. I uważam, że to są właściwe słowa dla państwa marszałków Wiesławy Burnos i Marka Malinowskiego - mówi marszałek.

Marcelina Román, Iga Caban i Michał Znaniecki, fot. Joanna Szubzda

Marcelina Román, Iga Caban i Michał Znaniecki

artyści
8.05.2024

W Operze i Filharmonii Podlaskiej trwają przygotowania do ostatniej w tym sezonie artystycznym premiery. Już 10 maja publiczność zobaczy "Pajace" Ruggera Leoncavalla i "Rycerskość wieśniaczą" Pietra Mascagniego w reżyserii Michała Znanieckiego.

Michał Dzierżek i Aneta Radziszewska, fot. Joanna Szubzda

Michał Dzierżek i Aneta Radziszewska

tegoroczni maturzyści z I LO w Białymstoku
7.05.2024

- Moim zdaniem tematy były do przewidzenia i raczej typowe - mówiła tegoroczna maturzystka Aneta Radziszewska.


Magdalena Dziejma, fot. Joanna Szubzda

Magdalena Dziejma [wideo]

polonistka, wicedyrektor VI LO w Białymstoku
7.05.2024

- Czy egzamin ustny z jęz. polskiego jest potrzebny? Myślę, że jesteśmy w stanie troszkę inaczej sprawdzić umiejętności komunikacyjne maturzystów. Lepiej by było, żeby uczniowie mieli szansę skupienia się tylko na egzaminach pisemnych, zwłaszcza na poziomie rozszerzonym - uważa polonistka.

Grzegorz Kuczyński, fot. Joanna Szubzda

Grzegorz Kuczyński

prezes Fundacji Białystok Biega
6.05.2024

- Przyjeżdża do nas kilka tysięcy ludzi z całej Polski. Mamy rekordową frekwencję na całej imprezie, w tej chwili jest zapisanych już prawie 6600 osób. Przygotowaliśmy też aż 15 punktów kibicowania na 21-kilometrowej trasie - będą kapele, dj'e, a nawet orkiestra - mówi Grzegorz Kuczyński.

Tadeusz Truskolaski, fot. Joanna Szubzda

Tadeusz Truskolaski [wideo]

prezydent Białegostoku
6.05.2024

- Chciałbym, żeby te 5 lat upłynęło pod znakiem zaspokajania potrzeb mieszkańców. To, co przyjmiemy do realizacji, będzie monitorowane - będziemy się spotykać z mieszkańcami i będę zdawał im relacje z tego, co zostało zrobione - zapowiada prezydent.


Robert Sadowski, fot. Marcin Gliński

Robert Sadowski [wideo]

dyrektor Muzeum Wojska w Białymstoku
2.05.2024

"To symbol, który nas wszystkich łączy" - tak o biało-czerwonej fladze mówił w Polskim Radiu Białystok dyrektor Muzeum Wojska w Białymstoku Robert Sadowski.

Radosław Hancewicz, fot. Joanna Szubzda

Radosław Hancewicz [wideo]

rzecznik podlaskiej KAS
30.04.2024

Około 7-9 proc. to jeszcze zeznania podatkowe składane tradycyjną drogą w formie papierowej - albo bezpośrednio w urzędzie, albo za pośrednictwem poczty. Natomiast powyżej 90 proc. podatników rozlicza się elektronicznie - mówi rzecznik.

foto: Monika Kalicka

Michał Fiszer

ekspert Stowarzyszenia Portów Lotniczych V4+
29.04.2024

Pierwszy samolot z lotniska Białystok - Krywlany odleci być może w ciągu roku. Początkowo planuje się loty do Chorwacji, może do Niemiec, ale nie oczekujmy tego, że będą to loty codziennie, tylko zapewne w jakieś dni tygodnia - mówi Michał Fiszer.


fot. Marcin Gliński

Paweł Chomczyk

współtwórca Siedliska Kultury Solniki 44
28.04.2024

To ma być przedsmak i wiosenna odsłona letniego festiwalu teatralnego LasFest. W nadchodzący majowy długi weekend Siedlisko Kultury Solniki 44 otwiera tegoroczny sezon artystyczny.

fot. Gabriela Lasota

Emilia Świętochowska

Podlaski Instytut Kultury
27.04.2024

Do 10 maja można nadsyłać zgłoszenia do Rockowań. Gdzie można to zrobić, jakie kryteria trzeba spełnić, żeby dostać się do półfinału przeglądu?

fot. Joanna Szubzda

Karol Zimnoch [wideo]

doradca kredytowy
26.04.2024

Znane są już założenia programu Mieszkanie na start. Kto będzie mógł skorzystać z państwowych dopłat do kredytów hipotecznych i na jakich warunkach?


prof. Mariusz Popławski

prof. Mariusz Popławski [wideo]

rektor elekt Uniwersytetu w Białymstoku
25.04.2024

- Celem jest doprowadzenie do tego, żeby wszystkie wydziały, a przypomnę, że mamy ich 15, były zlokalizowane na kampusie, żeby oprócz tego były akademiki, żeby była stołówka z prawdziwego zdarzenia, żeby życie studenckie mogło się rozwijać.

źródło: www.gov.pl

Mikołaj Dorożała [wideo]

wiceminister klimatu i środowiska
24.04.2024

"Chcemy ochronić najcenniejsze drzewa, a jednocześnie zaprezentować też pakiet dla przedsiębiorców drzewnych" - mówi Mikołaj Dorożała.

Artur Kosicki, fot. Sylwia Krassowska

Artur Kosicki [wideo]

marszałek województwa podlaskiego
23.04.2024

"Myślę, że nowy zarząd województwa stworzy Prawo i Sprawiedliwość. Zobaczymy tylko z kim, w jaki sposób i na jakich warunkach, bo to jest bardzo istotne" - mówi Artur Kosicki.


Czesław Renkiewicz, fot. Barbara Sokolińska

Czesław Renkiewicz

prezydent Suwałk
22.04.2024

"Bardzo się cieszę, że będę mógł jeszcze przez pięć lat kierować naszym miastem. Dużo spraw jest do załatwienia, wiem, jakie są oczekiwania mieszkańców. Uczynię wszystko, żeby miasto piękniało, zmieniało się" - mówi Czesław Renkiewicz.

dr Maciej Białous, fot. Barbara Sokolińska

dr Maciej Białous [wideo]

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
22.04.2024

- Tego typu wyniki jak w Korycinie pokazują, jak bardzo decyzja każdego z nas o pójściu bądź niepójściu na wybory może decydować o tym, co przez kolejne lata będzie się działo w naszej miejscowości - mówi dr Maciej Białous.

Marcin Kruszewski, fot. Joanna Szubzda

Marcin Kruszewski [wideo]

prawnik, twórca profilu i książki „Prawo Marcina”
21.04.2024

- Można mówić o prawie w trochę inny sposób, przekazywać te informacje nie po prawniczemu, ale po ludzku, językiem zrozumiałym dla każdego, również dla dzieciaków - mówi Marcin Kruszewski.


Krzysztof Gawkowski, fot. Marcin Gliński

Krzysztof Gawkowski [wideo]

wicepremier, minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski
19.04.2024

- Rosja tego nie ukrywa, że za wszelką cenę chciałaby rozbić sojusz Unii Europejskiej, państw go tworzących, i będzie siała dezinformację w Polsce i w innych państwach. Szczególnie ma to znaczenie przy eurowyborach, dlatego że one nasilają te odśrodkowe ruchy - mówi minister.

Krzysztof Truskolaski, fot. Marcin Gliński

Krzysztof Truskolaski [wideo]

poseł, szef podlaskiej Platformy Obywatelskiej
18.04.2024

"Jeżeli ktoś jest zawiedziony rządami pana marszałka Artura Kosickiego, jest zawiedziony też ośmioma latami rządów PiS, to będziemy rozmawiać z każdą taką osobą, która chciałaby rzeczywiście budować województwo podlaskie" - mówił w Polskim Radiu Białystok poseł, szef podlaskiej Platformy Obywatelskiej Krzysztof Truskolaski.

Michał Kuźmicz, fot. Barbara Sokolińska

Michał Kuźmicz [wideo]

członek Izby Adwokackiej i ekspert prawa karnego gospodarczego
17.04.2024

- Państwo polskie w lipcu ubiegłego roku zrobiło olbrzymi krok w kierunku gwarancji bezpieczeństwa dla dzieci - mówił w Polskim Radiu Białystok Michał Kuźmicz.
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok