Radio Białystok | Sport | Taras Romanczuk przedłużył umowę z Jagiellonią Białystok

Taras Romanczuk przedłużył umowę z Jagiellonią Białystok

26.01.2024, 22:16, akt. 22:27

Związany z Jagiellonią Białystok od dziesięciu lat, kapitan tej drużyny - Taras Romanczuk przedłużył umowę o kolejne dwa lata. Nowy kontrakt z białostockim klubem tego defensywnego pomocnika będzie obowiązywał do końca sezonu 2025/26.

Jagiellonia Białystok - Piast Gliwice, 24.11.2023, fot. Joanna Szubzda
Jagiellonia Białystok - Piast Gliwice, 24.11.2023, fot. Joanna Szubzda

Romanczuk od 2014 roku w Jagiellonii

32-letni Taras Romanczuk urodził się w Kowlu na Ukrainie, ale ma polskie korzenie i - już od prawie sześciu lat - także polskie obywatelstwo.

Gra w Polsce od 2012 roku; najpierw reprezentował Legionovię Legionowo, zaś od 2014 roku jest zawodnikiem Jagiellonii - obecnie kapitanem zespołu i jednym z jego kluczowych graczy.

Ma na koncie jeden występ w reprezentacji Polski.

Ikona Jagiellonii

Jak zwraca uwagę biuro prasowe Jagiellonii - w piątkowym (26.01) komunikacie o przedłużeniu kontraktu z Romanczukiem - jest on niekwestionowaną ikoną klubu, symbolem jego największych sukcesów, wśród których są dwa tytuły wicemistrza Polski.

Według wyliczeń klubu, Romanczuk jest obecnie rekordzistą pod względem liczby występów w Jagiellonii grającej na poziomie ekstraklasy, bo rozegrał w niej dotąd 322 oficjalne spotkania, z czego 291 w ekstraklasie. Strzelił 32 gole.

Nowy kontrakt, który będzie obowiązywał do końca sezonu 2025-2026, piłkarz podpisał w tureckim Belek, gdzie Jagiellonia przebywa na zgrupowaniu przed drugą częścią sezonu.


Cieszę się, że zostaję tutaj, w domu, w Białymstoku. Jestem już tu dziesiąty sezon, były i dobre sezony i nie najlepsze, ale najważniejsze, że cały czas byliśmy w ekstraklasie - mówił klubowym mediom Taras Romanczuk.


Wyraził nadzieję, że zdrowie będzie mu dopisywało, a swoimi występami będzie pomagał zespołowi i cieszył tym kibiców.


Romanczuk zakończy karierę w Jagiellonii?

Taras Romanczuk przyznał, że przedłużenie umowy to krok w stronę pozostania w Jagiellonii i zakończenia w niej kariery. 


Ambicję mam i mam nadzieję, że będzie zdrowie i będę dalej pracować, by grać w pierwszym składzie i pomagać zespołowi - dodał.


Mówił też, że w tym sezonie Jagiellonia - obecnie wicelider tabeli ekstraklasy - jest w stanie osiągnąć dobry wynik na zakończenie rozgrywek.


Prezes Jagi chwali kapitana


Taras jest nie tylko fantastycznym piłkarzem, ale też jest świetnym facetem i człowiekiem, z którym można współpracować nie tylko na boisku. Jest osobą, na której można polegać, liczyć na pomoc w różnych akcjach, nie tylko sportowych - komplementował piłkarza prezes SSA Jagiellonia Białystok Wojciech Pertkiewicz.


"Rozegrana liczba meczów, jego +serducho+, zaangażowanie, nawet te momenty, kiedy atakowały go i choroby i przechodził przez kontuzje to był pierwszym, który się wyrywał na boisko, do powrotu do grania (...). Prawdziwy kapitan i osoba, która zasługuje, żeby w tej galerii sław Jagiellonii - po zakończeniu kariery - zawisnąć" - dodał prezes Jagi.

źródło: PAP | red: wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Kibice Jagiellonii przygotowują się na Święto Ultry - będzie uroczysty przemarsz i poświęcenie sztandaru klubowego

24.01.2024, 19:15

Nie tylko piłkarze Jagiellonii Białystok przygotowują się do nadchodzącej rundy wiosennej ekstraklasy. O swoich planach opowiedzieli w środę (24.01) podczas konferencji prasowej kibice żółto-czerwonych.


Jagiellonia Białystok przegrała pierwszy sparing w Turcji

23.01.2024, 16:57

Piłkarze Jagiellonii Białystok przegrali 1:2 z kosowskim KF Ballkani podczas zgrupowania w Turcji. To pierwszy sparing żółto-czerwonych w Belek.


Fani Jagiellonii Białystok wykorzystali wszystkie wejściówki na wyjazd na Widzew Łódź

22.01.2024, 17:02

Kibice Jagiellonii Białystok sprzedali już wszystkie bilety na wyjazdowy mecz z Widzewem Łódź. Oznacza to, że żółto-czerwonych na pierwszym w tym roku wyjeździe będzie wspierało ponad 900 fanów.


Piłkarze Jagiellonii Białystok wyruszyli do tureckiego Belek - będą tam przygotowywać się do drugiej części sezonu w ekstraklasie

20.01.2024, 15:13

Drużyna Jagiellonii Białystok wyruszyła w podróż do tureckiego Belek. Blisko dwa tygodnie będzie tam przygotowywać się do drugiej części sezonu w ekstraklasie. Jesienią zespół Adriana Siemieńca był rewelacją rozgrywek i jest wiceliderem tabeli.


Remis Jagiellonii w sparingu z Motorem Lublin

17.01.2024, 15:05

Jagiellonia Białystok zremisowała 0:0 w sparingowym spotkaniu z pierwszoligowym Motorem Lublin. Zespoły zagrały w ośrodku treningowym przy ul. Elewatorskiej w Białymstoku.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok