Radio Białystok | Wiadomości | Kibice Jagiellonii przygotowują się na Święto Ultry - będzie uroczysty przemarsz i poświęcenie sztandaru klubowego

Kibice Jagiellonii przygotowują się na Święto Ultry - będzie uroczysty przemarsz i poświęcenie sztandaru klubowego

autor: Wojciech Szubzda

24.01.2024, 19:15, akt. 25.01.2024, 12:10

Nie tylko piłkarze Jagiellonii Białystok przygotowują się do nadchodzącej rundy wiosennej ekstraklasy. O swoich planach opowiedzieli w środę (24.01) podczas konferencji prasowej kibice żółto-czerwonych.

Jagiellonia Białystok - Raków Częstochowa, 10.12.2023, fot. Joanna Szubzda
Jagiellonia Białystok - Raków Częstochowa, 10.12.2023, fot. Joanna Szubzda

Jednym z najważniejszych wydarzeń dla kibiców Jagiellonii jest Święto Ultry, czyli trybuny zajmowanej przez najbardziej zagorzałych fanów. 
Podczas tego święta zaplanowano wielki pochód z centrum Białegostoku na stadion i poświęcenie sztandaru klubowego - mówili kibice podczas konferencji. Uroczystość poświęcenia sztandaru rozpocznie się o 15:00 na Rynku Kościuszki. 


To jest sztandar naszego klubu. Jeden, jedyny raz w życiu poświęcimy go i odprowadzimy na stadion. Tam przejmą go młodzi piłkarze, wprowadzą na murawę i będzie towarzyszył zawodnikom podczas wyjścia na mecz - mówił jeden z kibiców podczas konferencji.


Fani przejdą w pochodzie ulicami: Sienkiewicza, Legionową, Kaczorowskiego, Wiejską i dalej do stadionu miejskiego. Podczas Święta Ultry kibice wspominają też fanów, którzy już nie żyją. Specjalnie dla nich zostanie zagrany utwór na trąbkę z trybuny Ultra. 

Z kolei ci fani, którzy w ubiegłym roku byli na wszystkich meczach wyjazdowych dostaną pamiątki. Kibice chcą też wyróżnić innych fanów, którzy należą do tzw. "Klubu 200", czyli ponad 200 razy byli na wyjazdowych meczach żółto-czerwonych. 

Święto Ultry zaplanowano na 17 lutego - podczas meczu Jagiellonii Białystok z Lechem Poznań. 

Kibice chcą też wiosną licznie jeździć na wyjazdowe spotkania. Na pierwszy wyjazd w tej rundzie - 11 lutego z Widzewem Łódź wykorzystali już komplet 900 wejściówek. W jeszcze większej liczbie chcą pojechać na wyjazdowy mecz z Legią Warszawa. Tam mają do dyspozycji 1800 biletów. 

Podczas ostatniego meczu w tym sezonie (Jagiellonia - Warta Poznań) kibice zorganizują też akcję "Młoda Ultra". Wówczas na jednej z trybun stadionu przy Słonecznej zasiądzie ponad pięć tysięcy dzieci z podlaskich podstawówek. 


| red: sk, wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Jagiellonia Białystok przegrała pierwszy sparing w Turcji

23.01.2024, 16:57

Piłkarze Jagiellonii Białystok przegrali 1:2 z kosowskim KF Ballkani podczas zgrupowania w Turcji. To pierwszy sparing żółto-czerwonych w Belek.


Fani Jagiellonii Białystok wykorzystali wszystkie wejściówki na wyjazd na Widzew Łódź

22.01.2024, 17:02

Kibice Jagiellonii Białystok sprzedali już wszystkie bilety na wyjazdowy mecz z Widzewem Łódź. Oznacza to, że żółto-czerwonych na pierwszym w tym roku wyjeździe będzie wspierało ponad 900 fanów.


Piłkarze Jagiellonii Białystok wyruszyli do tureckiego Belek - będą tam przygotowywać się do drugiej części sezonu w ekstraklasie

20.01.2024, 15:13

Drużyna Jagiellonii Białystok wyruszyła w podróż do tureckiego Belek. Blisko dwa tygodnie będzie tam przygotowywać się do drugiej części sezonu w ekstraklasie. Jesienią zespół Adriana Siemieńca był rewelacją rozgrywek i jest wiceliderem tabeli.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr OXFORD DRAMA - koncert

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok