Radio Białystok | Sport | Samorząd województwa wesprze Jagiellonię; pieniądze pójdą na akademię

Samorząd województwa wesprze Jagiellonię; pieniądze pójdą na akademię

15.03.2024, 18:09, akt. 18:54

Samorząd województwa podlaskiego przekaże 2 mln zł na działalność lidera piłkarskiej ekstraklasy Jagiellonii Białystok. Sportowa spółka akcyjna chce wykorzystać te pieniądze na wzmocnienie działalności klubowej akademii, w której trenuje ponad dwieście osób.

fot. Grzegorz Pilat
fot. Grzegorz Pilat

Umowa o dofinansowaniu Jagiellonii została w piątek (15.03) podpisana w ośrodku treningowym klubu przy ul. Elewatorskiej w Białymstoku.

Prezes SSA Jagiellonia Wojciech Pertkiewicz zapowiedział, że pieniądze trafią na szkolenie młodzieży.


Jagiellonia to nie tylko pierwsza drużyna (...), ale też w dużej mierze kładziemy nacisk na szkolenie. Po nieco słabszym okresie, gdy musieliśmy redukować pewne rzeczy w akademii, teraz wracamy, złapaliśmy oddech i rozwijamy akademię - mówił prezes Pertkiewicz.


Zwrócił uwagę, że obecny koszt jej funkcjonowania to ok. 7 mln zł rocznie, a - biorąc pod uwagę planowany rozwój - potrzebne są dodatkowe pieniądze. "Więc te 2 mln zł zdecydowanie pójdą w kierunku młodzieży" - zaznaczył Pertkiewicz.

Obecnie w Akademii Piłkarskiej Jagiellonii jest jedenaście drużyn i łącznie ponad dwustu zawodników, pracuje tam kilkudziesięciu trenerów. Pertkiewicz mówił, że w planach są np. zespoły młodsze niż drużyny 10-latków, czy dotarcie do dzieci w przedszkolach.

Marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki zapowiedział, że w przyszłym roku na wsparcie klubu mogą trafić 3 mln zł (w kwietniu są jednak wybory samorządowe, przyszłoroczny budżet będzie przygotowywać nowy zarząd województwa - PAP). Podkreślał, że Jagiellonia to "podlaska marka roku", wizytówka regionu nie tylko w obszarze sportowym. Zwracał uwagę, że samorząd województwa udziela też wsparcia inicjatywom kibiców klubu. Mówił, że na dodatkowe wsparcie Jagiellonia będzie mogła liczyć, jeśli po obecnym sezonie zagra w eliminacjach europejskich pucharów.

źródło: PAP | red: pp, wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Prezes Jagiellonii Wojciech Pertkiewicz o powołaniach do reprezentacji Polski Marczuka i Romanczuka: satysfakcja i duma

15.03.2024, 15:48

Powołanie na zgrupowanie piłkarskiej reprezentacji Polski Dominika Marczuka i Tarasa Romanczuka to satysfakcja i duma dla klubu - podkreśla prezes Jagiellonii Białystok Wojciech Pertkiewicz. W jego ocenie, to też sygnał, że praca w klubie idzie w dobrym kierunku i jest dostrzegana.


Elektryczny wózek byłego kapitana Jagiellonii będzie służył kolejnym potrzebującym

15.03.2024, 07:20

Udało się go kupić dzięki ofiarności wielu białostoczan, kibiców i ludzi dobrej woli. Teraz dalej będzie służył potrzebującym. Mowa o elektrycznym wózku, z którego przez cztery lata korzystał były piłkarz i m.in. kapitan Jagiellonii Białystok Jerzy Łapicz.


Marczuk i Romanczuk z Jagiellonii powołani do reprezentacji Polski

15.03.2024, 05:37

Piłkarze Jagiellonii Białystok Taras Romanczuk i Dominik Marczuk są w gronie 27 zawodników powołanych przez Michała Probierza do reprezentacji Polski na marcowe mecze barażowe o awans do mistrzostw Europy.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr Historia Jakuba – spektakl

REKLAMA
OiFP BRZYDKI KACZOREK

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

REKLAMA
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO OIFP

REKLAMA
CARMINA BURANA KONCERT ORATORYJNY OIFP

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego

Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok, 18.05.2024, fot. Joanna Szubzda
JAGIELLONIA
17.05.2024, 23:29, akt. 19.05.2024, 00:33

"Sportowa Sobota" w Polskim Radiu Białystokźródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok