Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
W audycji o bitwie niemeńskiej lub operacji niemeńskiej, jak chcą niektórzy. Miała ona zasadnicze znaczenie w pokonaniu sowietów w wojnie polsko-bolszewickiej. Na czym polegała operacja?
Gość Lecha Pilarskiego:
- Marek Gajewski - historyk z Muzeum Wojska w Białymstoku
30 lat temu, 13 stycznia 1991 roku, w ataku armii radzieckiej na Litwinów broniących wieży telewizyjnej w Wilnie, od kul i pod gąsienicami czołgów, zginęło 14 osób, a około 600 zostało rannych.
2 stycznia 1939 r., w Drozdowie koło Łomży zmarł po długiej chorobie Roman Dmowski.
Wszystko się zmienia, miasta też, ale jakieś ślady przeszłości - mniejsze czy większe - powinny w nich zostać.
O Ignacym Daszyńskim mówi się niewiele, a przecież była to postać znacząca, należała do pokolenia heroizmu niepodległościowego.
Józef Krzyka i Barbara Szmatloch napisali reporterską opowieść biograficzną o Wojciechu Korfantym.
8 grudnia obchodzimy rocznicę jednej z najbardziej krwawych egzekucji podczas okupacji niemieckiej na Białostocczyźnie. Mowa o zbrodni, do której doszło w 1943 r. w Grabówce. Była to egzekucja o charakterze odwetowym.
Syberyjski Białystok leży w pobliżu Tomska. Założyli go polscy chłopi na przełomie XIX i XX wieku. Rozmawiamy o jego historii.
Przybliżamy historię Szpitala Psychiatrycznego w Choroszczy. To jeden z najdłużej funkcjonujących szpitali w Podlaskiem. Powstał 90 lat temu. Jak do tego doszło?
Dlaczego Józef Piłsudski zamieszkał w Sulejówku? Co się stało z dworkiem "Milusin" po jego śmierci?
Prowadzący:
Agnieszka Czarkowska