Radio Białystok | Magazyny | Trzeci sektor | Fundacja "Podlascy Aniołowie" pomaga uchodźcom z Ukrainy
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Organizacja ta działa od sześciu lat. Do tej pory pomagała głównie dzieciom. Po agresji Rosji na Ukrainę rozwinęła skrzydła, niosąc pomoc Ukraińcom. Chodzi o Fundację "Podlascy Aniołowie".
Wolontariusze fundacji pomagają osobom, które uciekając przed wojną, znalazły schronienie w Polsce, ale też tym, którzy zostali w swojej ojczyźnie i walczą z agresorem.
"Podlascy Aniołowie" są między innymi na granicy w Dorohusku. Pomagają uchodźcom w znalezieniu zakwaterowania i pracy. Zbierają też dla nich dary, z których część wysyłają na Ukrainę.
W Trzecim Sektorze dziś spotkanie z Fundacją ProAnima i Stowarzyszeniem Ster.
To jedna z najprężniejszych fundacji, nie tylko dbająca o imię i kult Jana Pawła II, ale pokazująca jak młodzi czerpią z wartości Papieża Polaka.
Celem organizacji pożytku publicznego jest niesienie pomocy drugiemu człowiekowi. A przybiera ona różne formy. Niektóre instytucje też bardzo angażują się w akcje prozdrowotne. Pieniądze na nie mają od darczyńców prywatnych, ale na przykład od samorządów.
Fundacja Bajkowa Fabryka Nadziei to organizacja pożytku publicznego, która powstała 12 lat temu w Białymstoku. Jej głównym celem jest dawanie nadziei i radości chorym dzieciom i ich rodzicom.
W tym roku nie będzie supraskiego Uroczyska - ubiegłoroczne 25. Spotkania z Naturą i Sztuką były ostatnie. Uroczysko to kultura, sztuka i dziedzictwo przyrodnicze Podlasia, ale także mistrzostwa w pieczeniu babki i kiszki ziemniaczanej.
Ta organizacja pożytku publicznego powstała 20 lat temu. Jej jedynym celem jest wspieranie szpitala w Siemiatyczach. Mowa o Fundacji "Ratujmy".
Od sześciu lat niosą pomoc dzieciom i dorosłym chorym na nowotwory krwi, a teraz poszerzają zakres swojej działalności o wparcie osób ze spektrum autyzmu. Z każdym rokiem też przybywa im podopiecznych, a także obowiązków i potrzeb.
Powołała je w Warszawie grupa rodowitych łomżan, którzy chcieli pomóc rodzinnemu miastu - Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej w przyszłym roku świętować będzie swoje 65-lecie.
Związek Harcerstwa Polskiego to największa w Polsce organizacja wychowująca dzieci i młodzież od ponad stu lat.
Prowadzący:
Adam Dąbrowski