Co możemy zrobić, żeby chronić wodę na naszej planecie?

23 lutego 2024

Konferencja szkoleniowa „Sposoby skutecznego kształtowania odpowiedzialnych postaw wobec środowiska”, fot. Barbara Sokolińska
Konferencja szkoleniowa „Sposoby skutecznego kształtowania odpowiedzialnych postaw wobec środowiska”, fot. Barbara Sokolińska0:00
0:00
Co możemy zrobić, żeby chronić wodę na naszej planecie? | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Co możemy zrobić, żeby chronić wodę na naszej pięknej planecie? Czy nasze małe działania mają wielki sens? Jakie zwyczaje warto praktykować, nie tylko dla dobra regionu? Warto sobie uzmysłowić, że nasze dobro jest nierozerwalnie związane z wodą, o czym Miłce Malzahn opowiada Marta Rzemieniuk.

Od początku swojej kariery Pani Marta Rzemieniuk związana jest z ochroną przyrody. Po ukończeniu kierunku ogrodnictwo i architektura krajobrazu Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie rozpoczęła pracę w Ministerstwie Środowiska. Od tego momentu zajmowała się zarządzaniem obszarami Natura 2000, później ochroną gatunkową. 

Od 17 lat jest członkiem Komitetu Siedliskowego oraz innych licznych grup eksperckich przy Komisji Europejskiej, jest też związana z Generalną Dyrekcja Ochrony Środowiska od początku jej istnienia. Członek korpusu prezydencji podczas sprawowania przez Polskę prezydencji w Radzie Unii Europejskiej, współodpowiedzialna za organizację wydarzeń międzynarodowych i uzgadnianie dokumentów o charakterze strategicznym.

Pani Marta Rzemieniuk od 8 lat jest Dyrektorem Departamentu Zarządzania Zasobami Przyrody, gdzie nadzoruje prawidłową transpozycję dyrektyw przyrodniczych do prawodawstwa krajowego oraz ich implementację na gruncie krajowym. Jest inicjatorką usprawniania systemu zarządzania obszarami Natura 2000 i rezerwatami przyrody poprzez rozbudowę i poprawę funkcjonalności narzędzi teleinformatycznych.Przeczytaj, zanim skomentujesz

Naturalne wytwarzanie mydeł


Robienie domowych mydeł to może nieoczywisty, ale ciekawy sposób na działanie w zgodzie z naturą, bo wykorzystuje się naturalne składniki.Jaka jest natura tegorocznej wiosny?


Są przewidywania, że wiosna w tym roku będzie cieplejsza niż zwykle i to nie tylko na Podlasiu. Widzimy, że przyroda budzi się z zimowego snu.Świadomość ekologiczna w rolnictwie - film "Ziarno świadomości"


Film "Ziarno świadomości" w reż. Rafała Smykowskiego i Filipa Koneckiego opowiada o rolnictwie szanującym naturę, różnorodność biologiczną, rolnictwie dbającym o nasze największe dziedzictwo – czyli stare odmiany nasion.Różne rozumienia natury


Natura wymaga badań "szkiełkiem i okiem", ale też ogromnej dozy wrażliwości. Dbanie o przyrodę w naszych czasach - to coś więcej.Co to znaczy ciało naturalne i jaka jest natura ludzkiego ciała?


Różne dyscypliny naukowe, szkoły filozoficzne i tradycje religijne mają odmienne podejścia i inne perspektywy rozumienia natury ciała.Co wiesz o relacji człowiek - zwierzę?


Dzikie zwierzęta podchodzą coraz bliżej do ludzkich siedzib, a właściwie - ludzkie siedziby (i inne człowiecze działania) coraz odważniej wchodzą w las i zmieniają życie zwierząt.Zioła i świadomość społeczna


Zioła są naturalnym i zdrowym dodatkiem do potraw, poprawiają ich smak i aromat. Mogą też wspomagać odporność, trawienie, czy układ nerwowy. Wiele osób szuka alternatyw dla syntetycznych suplementów, dlatego zainteresowanie ziołami rośnie.Zdrowa chemia w domu - co to może znaczyć?


Sylwia Bogdan jest doktorantką na wydziale Chemii UwB, jest też edukatorką, która zwraca uwagę na bezpieczną, codzienną relacje z chemią, którą posługujemy się w domu, a także na inne aspekty dotyczące zdrowia i chemii. Prowadzi instagramowe konto „chemia zdrowa”.Dobry trend - eko targi


Różnego rodzaju targi ekologiczne, festiwale, fora, kongresy, spotkania, wydarzenia, prelekcje i webinary, organizowane przez różne firmy, instytucje, organizacje, fundacje i stowarzyszenia zdobywają coraz większą popularność.
 
 

Prowadzący:

Miłka MalzahnREKLAMA
Nie Teatr OXFORD DRAMA - koncert

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego

źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok