Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Robienie domowych mydeł to może nieoczywisty, ale ciekawy sposób na działanie w zgodzie z naturą, bo wykorzystuje się naturalne składniki.
Sam proces tworzenia mydła, zwany zmydlaniem, jest naturalną reakcją chemiczną. Można dostosować mydła do swoich osobistych potrzeb, dodając składniki, które mają określone korzyści dla skóry, jest to też wsparcie idei zrównoważonego rozwoju, bo tworzenie mydeł w domu pozwala unikać masowo produkowanych mydeł, które często zawierają syntetyczne dodatki i chemikalia. Dzięki temu wspiera się zrównoważone praktyki i zmniejsza się ślad ekologiczny.
Ważny jest także element edukacyjny: sam proces już uczy o właściwościach różnych naturalnych składników i ich wpływie na środowisko. Jest to też twórczość, a kreowanie to jeden z parametrów tego, co niezwykle cenne w naturze.
Robienie takich domowych mydeł może być nie tylko przyjemnym hobby, ale także sposobem na życie w większej harmonii z naturą. Jak takie działanie wygląda z bliska? Żeby to sprawdzić, Miłka Malzahn zajrzała do pewnej niedużej mydlarni, w której tworzy Elżbieta Kuc.
23. Międzynarodowe Forum Społeczności Mleczarskiej, które 4. i 5. września odbyło się w Białymstoku, zgromadziło ponad 150 uczestników. Byli wśród nich przedstawiciele organizacji rolniczych i branżowych, eksperci, naukowcy, ale także goście z zagranicy.
Znacznie zdrowego snu jest większe, niż nam się wydaje. Od niego zależy proces regeneracji, bez którego nasze ciało i nasza psychika nie będą się miały dobrze.
Sprawa pozornie jest prosta - lecz z pewnością nie jest to rozpuszczony w wodzie olejek eteryczny. Hydrolat powstaje w procesie hydrodestylacji lub destylacji parą wodną, a nie są to do końca te same procesy.
Iwona Biela-Zamojska na co dzień pracuje w Nadleśnictwie Białowieża. Jest leśniczką i rzemieślniczką, która doskonale zna tajemnice drewna. Wykonuje piękne przedmioty, wykorzystując głównie drewno, często będące odpadem.
Ochronie przyrody naprawdę potrzebne są opowieści - jak je snuć i dlaczego?
Kamienie szlachetne i półszlachetne od wieków fascynują ludzkość swoim blaskiem, tajemniczością i rzadkością. Są one nie tylko symbolem piękna i bogactwa, ale również odgrywają znaczącą rolę w różnorodnych kulturach na całym świecie.
20 maja obchodziliśmy Światowy Dzień Pszczół, który ma na celu przypomnieć wszystkim, jak ogromne znaczenie dla ekosystemu mają pszczoły.
Przysłuchujmy się światu ptaków w mieście. Jak im się z nami żyje, czy maj to specjalny miesiąc dla pierzastych mieszkańców miast, czego o nich nie wiemy i o czym warto pamiętać?
Żeby pójść w naturę i fotografować życie przyrody, urodę krajobrazu i leśne tajemnice, trzeba mieć nie tylko aparat, ale też pojęcie o tym, jak nie zniszczyć równowagi między cywilizacją a dziką naturą.
Prowadzący:
Adam Dąbrowski