Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Choć Puszcza Białowieska wciąż nie jest skryta pod białą śnieżną kołderką, to żyjące tu organizmy funkcjonują już w trybie zimowym. I to jest naprawdę ciekawe. I dlatego dziś spotykamy się z kierownikiem Działu Naukowo-Edukacyjnego Białowieskiego Parku Narodowego Andrzejem Karczewskim.
Jest tu też zaproszenie na niedzielę, na spacer, godz. 10:00 spotkanie przed budynkiem Muzeum Przyrodniczo-Leśnego w Białowieży. Czas trwania spaceru: około 3,5 godziny. Miejsce trzeba rezerwować dzwoniąc na telefon podany na stronie parku.
A jeśli najbliższa niedziela nie jest dobrym czasem, to pewnością znajdziemy inne ciekawe propozycje. Ostatecznie - po prostu można się ze znajomymi wybrać na krótką zimową wycieczkę w najbliższe leśne tereny.
Suwalski Park Krajobrazowy to prawdziwa perła przyrody, oferująca szeroki wachlarz atrakcji dla miłośników natury, aktywnego wypoczynku i lokalnej kultury. Eksplorować ten teren można piechotą lub rowerem korzystając z wyznaczonych szlaków i ścieżek.
Wielkanocny stół to nie tylko smakowite dania, ale też detale tworzące atmosferę. Często są to świece - dodające ciepła, nastroju, a czasem i leśnej woni. Ale czy zawsze zdrowo? O ile o potrawy pytamy dietetyków, tym razem pod lupę bierzemy świece. Czy wybierając je, możemy być bliżej natury?
Wycofywanie się rolników z użytkowania ubogich łąk i pastwisk w dolinie Narwi, w górnym jej odcinku, doprowadziło do niekorzystnych zmian w środowisku przyrodniczym. Tereny nadrzeczne zarastają trzcinami, pojawiają się liczne samosiejki krzewów i drzew. W ciągu ostatnich 20, 30 lat drastycznie spadła tam populacja ptaków, głównie siewkowych i brodzących. Aby temu...
Badania naukowe potwierdzają, że aktywność fizyczna na świeżym powietrzu, w tym jazda na rowerze w naturalnym otoczeniu, ma pozytywny wpływ na zdrowie psychiczne i fizyczne. Obniża poziom stresu, poprawia nastrój, a także wzmacnia układ odpornościowy.
Przez cały marzec w czyżewskim parku codziennie dyżuruje Julia Kotlarz ze swoim myszołowcem. Zadaniem jej i jej ptaka o imieniu Kiara jest przeganianie gawronów, aby te nie zakładały gniazd na parkowych drzewach.
Ekologia to szerokie pojęcie, obejmujące nie tylko ochronę gatunków i siedlisk, ale także nasze codzienne wybory i relacje ze światem. I właśnie w tym kontekście targi rękodzieła mogą odegrać niezwykle ważną rolę w edukacji ekologicznej.
W audycji w Zgodzie z Naturą wybierzemy się na spacer po Parku Sensorycznym w Suwałkach.
Miłka Malzahn rozmawia z Radkiem Budnickim, doświadczonym trenerem rozwoju osobistego i propagatorem życia w zgodzie z tym, co naturalne. Poruszany jest niezwykle istotny temat stresu, który w dzisiejszym dynamicznym świecie dotyka nas wszystkich.
Wytwarzanie i korzystanie z tak zwanej zielonej energii cieszy się coraz większym zainteresowaniem także na terenach wiejskich.
Prowadzący:
Anna Auron-Wasilewska