Radio Białystok | Wiadomości | Rio 2016: Żeńska czwórka z Edytą Dzieniszewską-Kierklą nie powalczy o medale w kajakarstwie

19.08.2016, 18:10, akt. 18:10

Fotolia.com
Fotolia.com

Kobieca czwórka w składzie z Edytą Dzieniszewską-Kierklą ze Sparty Augustów zajęła czwarte miejsce w swoim półfinale w konkurencji K4 500 m regat olimpijskich w Rio de Janeiro i w sobotę (20.08) wystąpi tylko w finale B.

Marta Walczykiewicz (KTW Kalisz), Beata Mikołajczyk (UKS Kopernik Bydgoszcz), Karolina Naja (AZS AWF Gorzów Wlkp.) i Edyta Dzieniszewska-Kierkla (Sparta Augustów) były wymieniane w gronie kandydatek do medalu. Tymczasem Polkom w półfinale nie udało się zająć miejsca w pierwszej trójce, które gwarantowało udział w sobotnim finale.

Przez długi czas płynęły na trzecim miejscu, ale w drugiej części dystansu zostały wyprzedzone przez osadę Wielkiej Brytanii. Biało-czerwone straciły do Brytyjek 0,28 sekundy.

Wyścig wygrały Niemki przed Kanadyjkami. Polkom pozostanie walka o dziewiątą lokatę.

Reprezentacja kajakarzy na IO w Rio de Janeiro zdobyła dwa medale, wicemistrzynią olimpijską w K1 200 m została Marta Walczykiewicz, a Beata Mikołajczyk z Karoliną Nają sięgnęły po brąz w K2 500 m. (PAP, oprac. mm)