Radio Białystok | Wiadomości | Ponad 258,3 tys. zł zebrano w ramach akcji "Pola nadziei"

Ponad 258,3 tys. zł zebrano w ramach akcji "Pola nadziei"

12.06.2018, 15:37, akt. 15:52

Ponad 258,3 tys. zł zebrano w Podlaskiem, w ramach ósmej edycji kampanii społecznej "Pola Nadziei". Pieniądze wesprą podopiecznych fundacji "Pomóż im", część trafi też na budowę domu opieki wyręczającej i hospicjum perinatalnego. We wtorek (12.06) w Białymstoku podsumowano efekty kampanii.

Ponad 258,3 tys. zł zebrano w ramach akcji "Pola nadziei", fot. Edyta Wołosik
Ponad 258,3 tys. zł zebrano w ramach akcji "Pola nadziei", fot. Edyta Wołosik

Ponad 258,3 tys. zł zebrano w ramach akcji "Pola nadziei" - relacja Edyty Wołosik

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


W kampanii wzięło udział ok. 1,7 osób

Od października 2017 r. w kampanii wzięło udział ok. 1,7 tys. osób, z czego 1,3 tys. to wolontariusze. Zaangażowało się 161 organizacji, młodzi ludzie poznawali idee wolontariatu i hospicjum, pieniądze zbierano także na terenie blisko 100 parafii - katolickich i prawosławnych - poinformowała podczas uroczystego podsumowania kampanii Krystyna Skrzycka z Fundacji "Pomóż im".

Fundacja prowadzi Białostockie Hospicjum dla Dzieci. Nie jest to stacjonarne hospicjum, ale placówka ma pod swoją opieką dzieci chore, które przebywają w swoich domach. Lekarze i inne osoby z zespołu medycznego z hospicjum jeżdżą do nich. Pomagają - często nieuleczalnie chorym dzieciom - podnosić komfort ich życia tam, gdzie mieszkają, kiedy nie muszą być np. w szpitalach.

Prezes Fundacji "Pomóż im" dziękował wolontariuszom za pracę

Prezes Fundacji "Pomóż im" Arnold Sobolewski dziękował wolontariuszom za pracę, podkreślał, że bez nich akcja by się nie udała. 

Chcę jeszcze raz uświadomić was w tym, że to, co robicie, jest bardzo ważne, bo bez tej waszej pomocy, bez tych waszych działań, bez waszych dobrych serc, to, co my robimy, byłoby w ogóle niemożliwe

 - mówił Arnold Sobolewski.

Dodał, że uczestnicy kampanii pozwalają fundacji "urzeczywistniać" jej plany.

Ok. 150 tys. z zebranej kwoty będzie przeznaczonych na bieżącą działalność fundacji: zapewnienie opieki lekarskiej, pielęgniarskiej, rehabilitacji podopiecznym Białostockiego Hospicjum dla Dzieci, także pomocy duchowej i socjalnej. Ok. 100 tys. trafi na budowę domu opieki wyręczającej i hospicjum perinatalnego.

Budowa tego domu to - jak powiedział Arnold Sobolewski - "marzenie" fundacji. Zaznaczył, że jeśli wszystko się uda, być może jesienią ruszy budowa placówki, gdzie znajdą pomoc rodziny podopiecznych fundacji. Obiekt ma kosztować ok. 5 mln zł. Plan zakłada, że powstanie w ciągu dwóch, trzech lat.

- Jest to pomysł, który kiedyś, bardzo dawno nam zakiełkował, na początku hospicjum, ale teraz potrzeba jest jeszcze większa. Bo zauważamy, że dzieci potrzebują opieki 24-godzinnej, ze wsparciem dla rodziny - powiedział Arnold Sobolewski. Dodał, że placówka otoczy czasową opieką rodziny (głównie podopiecznych fundacji, ale nie tylko) tak, by także rodzice mogli odpocząć, znaleźć wsparcie w różnych trudnościach.

- To będzie również miejsce dla dzieci z chorobami śmiertelnymi, które są pozbawione opieki, czyli sierot, ale również dzieci, których rodzice np. porzucili - dodał Sobolewski. Dodał, że takie osoby będą pod opieką fundacji na stałe. Pomoc świadczona w domu opieki wyręczającej ma być dla podopiecznych bezpłatna, finansowana ze środków fundacji.

Nagrodzono najbardziej aktywne zespoły

We wtorek tytułami "Siewcy nadziei" nagrodzono najbardziej aktywne zespoły, które brały udział w "Polach nadziei".

Wyróżnienie za wieloletnie zaangażowanie w akcję dostała m.in. bursa szkolna nr 3 z Łomży. Dorota Grabowska z tej placówki powiedziała, że młodzież z bursy bierze udział w kampanii od pięciu lat. Wskazała, że udział młodych ludzi w takiej kampanii ma "przeogromne znaczenie".

- Przede wszystkim, młodzi ludzie widzą, że mają wpływ na coś, że mogą komuś pomóc, że to przynosi jakieś efekty, że mają takie możliwości - powiedziała Dorota Grabowska. Oceniła, że nie jest trudno zachęcić młodych do takiej pracy, bo mają wiele pomysłów i chcą się angażować. W ramach akcji wolontariusze organizowali kwesty żonkilowe, sadzili żonkile, brali udział w zajęciach dla dzieci, organizowali różne występy artystyczne.

źródło: PAP | red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Słuchacze Radia Białystok nie zawiedli – 3 ceramiczne żonkile wylicytowane za 1600 zł

5.06.2018, 07:50

To była ostatnia szansa, by wesprzeć tegoroczną akcję "Pola nadziei" i pomóc chorym maluchom - podopiecznym Fundacji "Pomóż Im".


Domowe Hospicjum dla Dzieci

8.03.2018, 18:45

Fundacja "Pomóż Im" powołała do życia Domowe Hospicjum dla Dzieci 1 marca 2009 roku. Niedawno więc minęło 9 lat działalności.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

Pływanie na Byle Czym - Pływające co nieco

W 9 tygodni po Podlasiu


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok